Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell imádkozni? (keresz...

Hogyan kell imádkozni? (keresztény)

Figyelt kérdés

Hogyan kell imádkozni?

Úgy értem,hogy lefekvés előtt milyen imát kel elmondani?



2012. ápr. 19. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

1. Imádkozni sosem KELL.

2. Beszélgess Istennel. Adj hálát a napodért, és minél több dologért ami az életedben van. Ettől majd újra megbecsülöd az egyszerű dolgokat.

3. Járj közben másokért.

4. Mindezt a Jézus nevében tedd.

2012. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Imádban legyen benne az őszinte megbánás a bűneid miatt, bocsánatkérés Istentől. Adj neki hálát Jézus Krisztusért, és hogy megváltott téged, érted szenvedett. Imádkozhatsz másokért (ez a közbenjárás), dícsőítsd az Urat (ez nagyon fontos), jelentsd ki, hogy teljes szívedből szereted Istent, jelentsd ki, hogy te Isten gyermeke vagy, Jézusé vagy, fogod a kezét, és tudod, hogy szeret téged, és hiszed hogy meggyógyít/kárpótol/megvígasztal/segít XY dologban, ő az egyetlen reménységed. Kérd Istent, hogy érintsen meg téged, töltsön be Szent Lelkével/Szellemével (ugyanaz, csak más a fordítás), tehát vágyj az Úr jelenlétére ŐSZINTÉN. Kérd Jézust, hogy szabadítson meg minden démontól, átoktól, ami a te szádból hangzott el átkozódás azt mind vond vissza és mondd ki az ellentettjét. Kérd Jézust, hogy formáljon át, segítsen a bűn megutálásában és így arról való leszokásában, formáljon át, hogy kedves legyél Isten előtt. Vele megoszthatod minden bajodat, gondodat :) és nem kell összekulcsolt kéz, meg semmiféle "az Atya, a Fiú,és a Szentlélek nevében", nem szükséges, az ima végére egy ámennel kell csak jóváhagyni az elmondottakat. Dícsérd őt énekkel, zsoltárok hangos felolvasásával ;) Minden jót, sok sikert!! :)
2012. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Nos a bűneset óta Isten egy bizonyos értelemben visszavonult az ember és a világ életéből: Hozzáférhetetlen világosságban lakozik és az emberek közül senki nem látta, sem nem láthatja olvashatjuk Pál Timótheus írt első levelében. "Bizony, te rejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, Szabadító" írja Ésaiás próféta.


Ugyanakkor az Istennel való személyes kapcsolat nélkülözhetetlen az ember számára. Nem szabadulhat ki másképpen a bűn fogságából, mint a Szabadító Istennel való szövetség által. Enélkül nem tudja visszanyerni és megőrizni lelki egészségét. Valódi szellemi, lelki, erkölcsi növekedése sem valósulhat meg. A megtéréskor létrejött megbékélés és személyes kapcsolat fenntartásának az ima a legfőbb eszköze. Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta hozzáférhetetlen világosságban lakozik számára.


Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés. A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban.


Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten a maga végtelen nagyságában kész egyetlen emberre teljes szívvel ráfigyelni, ha az bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel hozzá szólni, tőle kérni kíván. Jézus így szólt erről: "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz...aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6). Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek:

– A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett.

– Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal.

– A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése.

– Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe. Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:

"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem" (János 6:37).

"Közel van a Úr minden őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja őt" (Zsoltárok 145:18).


Az imameghallgatás tapasztalatának a megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:

"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, és sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet" (Zsoltárok 40:2–3).

"Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt" (Zsoltárok 138:3).

"Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem" (Zsoltárok 34:5).


Kívánom neked is ezeket a tapasztalatokat!


Üdv. Péter

2012. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem.És mi van akkor ha én szeretnék hinni benne,de nem megy?Mármint hiszek Istenben,hiszek a menyben és a pokolban is.Hiszem,hogy valahol léteznek.De azt már nem hiszem,hogy az Úr teremtette a földet és minket.De abban hiszek,hogy volt ki látta és elküldte Jézust közénk.Akkor most mi van?

Mi számít bűnnek?Mi nem?A szívemben és a lelkemben úgy érzem,hogy csak azért szeretnék imádkozni,mert valamit várok cserébe.De a fejemben pedig már nem.

2012. ápr. 19. 22:41
 5/16 A kérdező kommentje:

"dícsőítsd az Urat"


Ezt hogy értitek pontosan?

2012. ápr. 19. 22:51
 6/16 A kérdező kommentje:

Nálam ilyen a sorrend:


1, Köszönetet mondok a sok jóért amit adott és azért,hogy nem ért bennünket bánat,fájdalom stb...


2, Megkérem,hogy bocssáson meg bűneimért illetve vétkeimért amiket elkövettem.


3, Kérek tőle áldást illetve egy kis segítséget.(egy lány szerelméért könyörgöm és,hogy gyógyítson meg,de ez mind1)


4, Megköszönöm,hogy meghallgatott és figyelt rám és megköszönöm ha kívánságomat valóra váltja


5, Ámen!

2012. ápr. 19. 22:55
 7/16 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Ha a hittel van a gond, akkor győződj meg róla, hogy a Biblia minden egyes szava a színtiszta igazság! Nincsen benne ellentmondás, ugyanazt leírják az evangelisták külön-külön, nem beszélték meg! Minden, ami levan benne írva, az úgy van. Önmagadtól szeretnél imádkozni, vagy tartozol valamiféle egyházhoz? Ha semlegesek szeretnénk maradni, akkor dióhéjban ennyi: 1. megtérés úgy a helyénvaló, ha Jézus megkeresztel téged Szent Lélekkel, hidd el, úgy fog működni az egész, és utána te magad is vízzel megkeresztelkedsz, mert hiába lettél még kicsiként megkeresztelve, nem saját akaratodból történt az. Ezzel temetnéd el az óembert, és folytatnád az életedet újemberként, Istennek odaszánva életedet. Én a Hit gyülekezetben tértem meg, oda járok; de nem akarok se térítgetni, meg semmi, azt mondom érdemes oda járni, Bibliát elemezgetni; de ha tartózkodsz ilyen kisegyházaktól, akkor is a lényeg: olvasd a Bibliát, hiszen ezen keresztül Isten szól hozzád! Próbálj meg hinni, kérd Jézus segítségét! Tartsd be a tízparancsolatot ,szeresd Istent teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből, minden erődből! Remélem, minden jól fog alakulni! :)
2012. ápr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Imádkozz szívből és kitartóan. Az a lényeg. Ha valamiben nem hiszel, akkor kérd Istent, hogy adjon hitet valamilyen módon, és majd hinni fogsz.

Jézus ezt mondta: „Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, mert ők szeretnek állva imádkozni a zsinagógákban és az utcasarkokon, hogy lássák őket az emberek.” Ehelyett utasítása így szól: „Te pedig, amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van.” Maga Jézus is imádkozott nyilvánosan, tehát nem a nyilvános imák elítélésére gondol. Kimondottan olyan imákat helytelenít, amelyek csak azért hangzanak el, hogy hatást gyakoroljanak a hallgatókra és elismerő csodálatot váltsanak ki belőlük.

Jézus a továbbiakban ezt tanácsolja: „Amikor imádkoztok, ne ismételgessétek folyton ugyanazt, mint a nemzetekből valók.” Jézus itt nem arra gondol, hogy maga az ismétlés helytelen. Volt idő, amikor ő is használta „ugyanazt a kifejezést” többször is imájában. Voltaképpen a betanult imákat helyteleníti, vagyis azt, amikor valaki gépiesen ismétli „ugyanazt”, mint például a rózsafüzérezők, akik ujjaikkal morzsolják a gyöngyszemeket a rózsafüzéren egy-egy ima után. Tehát imádkozz szívből!

Jézus hét kérésből álló mintaimát mond el hallgatóinak, hogy ezzel is segítse őket a helyes imádkozásban. Az első három kérés az isteni szuverenitásnak és Isten szándékának ad jogosan elsőbbséget. Jézus imádkozik Isten neve megszenteléséért, Királysága eljöveteléért, és Isten akarata megvalósulásáért. A többi négy kérés személyes jellegű, éspedig a mindennapi kenyérért, a bűnök bocsánatáért, azért, hogy ne legyünk megkísértve az elviselhetőség határán túl, és a gonosztól való megszabadításért.

2012. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A sorrendeddel nincs probléma, én annyit fűznék hozzá, hogy megköszönheted a szenvedést is, mert a szenvedés sokszor közelebb visz Istenhez, sokat tanulhatunk belőle és nem utolsó sorban felajánlhatjuk imáinkban másokért.

Én gyógyulást akkor kaptam az Úrtól amikor elfogadtam a betegségemet ajándékként amellyel az Úr tanítani akar engem és amikor teljesen rábíztam magam Istenre, és már nem gyógyulásért imádkoztam elsősorban, hanem azért, hogy legyen meg az Ő akarata.

2012. ápr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
50%

Ahogy a világ van a hittel, a vallással, sosem leszel kibékülve. Ahogy azt tanítják, nem fogod megismerni istent. Istent nem úgy kell hinni, mint a keresztény vallásban, vagy mint a többiben is akár. Isten te magad vagy. És mindenki más. Isten a maga képére alkotta az embert. Pont olyan mint te. Mint mindenki más. Légy az aki akarsz lenni, légy hálás azért, hogy az vagy aki lenni akartál. Légy jó mindenkihez, és mindenhez. Szeress mindent és mindenkit. Ezzel fogod megtapasztalni magad, és magadban az isteni lényt. Azt akinek egy része lettél.

Isten nem templomban lakik. Isten nem a bűnbocsánatért lesz a szívedben. A bűnt is isten teremtette, hiszen isten teremtett mindent. Megtapasztalni jöttél a földre, a bűnt is, és a bűnhődést is. Ezzel nem azt mondom, hogy a bűn természetes, de mi a bűn? Nem minden bűn, amit ma annak tanít az egyház. A bűn az, amit gyűlölet, vezérel, amit nem szeretetből teszel. A bűn az, ha nem szereted magad, és nem szereted a világot, annak részeit. Imádkozni? Nem kell csak szeretettel élni, szeretettel cselekedni. felér minden imával!

2012. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!