Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom, hogy miben higgyek....

Nem tudom, hogy miben higgyek. Sokat olvastam mar a keresztenyseggel kapcsolatba de meg most se tudom, hogy mi az igazsag. Le tudnatok irni a kulonbozo kereszteny vallasok teljes tanitasait (mindent amit tanitanak elejetol a vegeig)?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
A vallások kitalált szabályai és a Biblia kiforgatása, valamint Isten kifigurázása, vagy az igazi Kereszténység érdekel? Minden ember más, mindenki máshogy értelmezi a dolgokat. Alapjában mindegyik arra épül, hogy szeresd a másikat és másokat ne bánts. Hogy szeresd az Isten. Az más kérdés, hogy ezt sokan nem veszik figyelembe és bővítik ízlésüknek megfelelően. Vannak hasznos kiegészítések, de sajnos negatívak is.
2012. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Higgy abban, amit jónak találsz. Nem muszáj valamihez tartoznod. Nagymamám keresztény, de nem jár templomba, nem olvassa a Bibliát stb. Egyszerűen csak hisz Istenben és kész.

Nekem is megvan a magam hite, és nem kell, hogy bárhová is besoroljam magam.

2012. ápr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Szívesen leírom dióhéjban a kereszténység lényegét, de először tisztázzuk, hogy nincsenek különböző keresztény vallások, csak a kereszténységen belül vannak különböző szokásban és hagyományokban eltérő felekezetek. Amit viszont most leírok, az a Biblián alapul, és a katolikusoktól a reformátusokon keresztül az evangélikusokig vagy baptistákig mind ezt vallják:

Tehát Isten megteremtette az embert. Azért teremtette, hogy szerethesse, és szeretve legyen, egy tökéletes szeretet-kapcsolat volt Istennel. Viszont, éppen a szeretet miatt adott nekünk szabad akaratot is. Hiszen a szabad akarat és a döntés az, amivel a szeretetünket kifejezhetjük, ha van szerelmed ő is érzi, hogy szereted, abból, hogy ő mellette döntöttél a többivel szemben. Enélkül mondhatni robotok lennénk. A szabad akaratunknál fogva viszont sajnos elmentünk a bűn irányába. Nem csak az első emberpár, mindannyian vétkeztünk. A bűn nem kifejezetten pár tett, sokkal inkább egy állapot. Egy Istentől elszakított állapot, amely azért jött létre, mert Isten nem csak szerető , hanem szent is. A szent kifejezés arra utal, hogy tökéletesen mentes a bűntől, makulátlan, ennél fogva nem lehet a bűnnel Istennek közössége. És akkor, amikor mi a bűn mellett döntöttünk, amikor annak ellenére, hogy tudtuk mi a jó (hiszen van lelkiismeretünk), mégis a rossz mellett döntöttük, mi is bűnösök lettünk, megszűnt a kapcsolatunk Istennel. (A bűn a görög nyelvben, ahogy írták az újszövetséget, azt jelenti, hogy "célt téveszteni", mi is eltévesztjük az életünk célját)

A kereszténység lényege, hogy ezt a kapcsolatot szeretnénk helyre állítani. Isten nem csak az első emberekkel, hanem veled is, velem is szeretne kapcsolatban lenni, mindannyiunkat szeret, és szeretné, hogy viszont szeressük, sőt, terve van az életünkkel. Jézus szó szerint ezt mondta: "Azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek". És nem csak Isten, mi is szeretnénk ezt. Erre lettünk teremtve, ezért tudjuk mi a jó és mi a rossz, ezért van lelkiismeretfurdalásunk ha rosszat teszünk, és ezért keressük olyan eszeveszettem a boldogságot, és próbáljuk mindennel betölteni ennek a kapcsolatnak a hiányát. Pascal úgy fogalmazta ezt meg: "Mindannyiunkban van egy Isten alakú űr". Próbáljuk ezt az űrt mindenfélével betölteni, van aki a karrierrel, a pénzzel, a családdal, sőt vannak sokan akik a vallásoskodással és a jó cselekedetekkel igyekeznek ezt elérni. De mind hiába, mert lehetetlen, hiszen bűnösök vagyunk, és ez olyan szakadékot helyezett Isten és miközénk, amit mi képtelenek vagyunk áthidalni.

Egyetlen megoldásként küldte Isten hozzánk Jézus Krisztust, a fiát. Ő tökéletes, bűntelen életet élt a földön. És nem csak élt, meg is kellett halnia. A Biblia azt írja, "a bűn zsoldja a halál", de Jézus vállalta, hogy ő hal meg helyettünk, annak ellenére, hogy ő bűntelen. Ez lett az egyetlen megoldás, amivel mi makulátlanná válhatunk, és újra kapcsolatba kerülhetünk Istennel, ha beismerjük, hogy bűnösök vagyunk, és elfogadjuk a megváltást, mint egy ajándékot Istentől. Ha elfogadjuk, és elhisszük, hogy Jézus Isten fia volt, és hogy megváltott a bűneinkből, a mi bűneinket is eltörli, és lehetőségünk van azt a bőséges és boldog életet élni, amit az Atya tervezett a számunkra. A halál után pedig szintén kapcsolatba maradunk Ővele, és megtapasztalod azt, amit azoknak készített, akik elfogadták a megváltását a földi élet során. Ha ezt nem teszi meg valaki, a halál után is Istentől távol marad, ez a pokol.

A megváltást bármikor el lehet fogadni, akár egy imában.

2012. ápr. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

Kérd Jézust hogy adja meg neked a Szentlelket, segítsen és vezessen el abba az egyházba amelyikbe szeretne. De előtte határozd el hogy amit megmutat azt elfogadod majd és nem vitatkozol Vele.


Ha le kellene írnom a vallásom tanításait akkor életem végéig itt kellene ülnöm és életem végén se küldhetném el a kommentet.


Egy linket azért küldök:

[link]


Isten áldjon!

2012. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Kérdező!


Azt írod sokat olvastál. A Bibliát is olvastad?

Ha nem akkor javaslom kezd az evangéliumok valamelyikével.

Ahhoz hogy fogalmad legyen a kereszténységről el kell olvasnod kell a Bibliát.

Keresztény=Jézus követője

A keresztény vallásnak a tanítása az amit Jézus tanított s hogy ő mit tanított az benne van a Bibliában. Amely Isten szava.

2012. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Figyelmedbe ajánlom az Emberiség Istenkeresése című könyvet, amely részletesen átnézi a nagyobb vallások létrejöttét és tanításait. Ha elküldöd emailban a címedet szívesen küldök Neked egy példányt térítésmentesen!


Üdv Imre

2012. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:
51%

Leginkább egyeskével és hármaskával értek egyet. Más szempontból közelíteném meg a kérdésed, amelyre magadnak válaszolj.

Ha nem tudod, miben higgy, és annyira nem hogy másokat kérdezel, akkor jól össze vagy zavarodva. Van ebben némi félelem is, hogy elhibázod a hit irányát, és ez miatt megszívod. De mit is jelent hinni valamiben? Valósnak felfogni olyan valamit, amit nem látunk. Akkor miért hisszük? Erre két ok szokott lenni. Vagy azért, mert egyszerűen az adott nézet tetszik nekünk, vagy azért, mert általunk ismert tények utalnak rá. Az előbbi, ha önmagában van, az a vak hit. Az utóbbi az értelmes hit. Jó esetben együtt jár a két ok.

Szóval az a tanácsom, hogy ha Istent keresed, akkor mindenekelőtt őt kérd, hogy mutassa meg magát. Aztán járj nyitott szemmel, és abban higgy, amire következtetsz. Szerintem ez a tiszta.

2012. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Figyelmedbe ajánlom az Emberiség Istenkeresése című könyvet, amely részletesen átnézi a nagyobb vallások létrejöttét és tanításait."


Igen, Jehova Tanuinak szemszögéből, ugyanis ez az ő kiadványuk.

2012. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Tessék, ebben benne van minden, ami lényeg: [link]
2012. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod hogy miben hiszel annál jobb helyzetben nem is lehetnél. Sokan ezt kétségbeesésként élik meg, pedig az igazi felszabadultság érhető el ily módon. Ha nem azonosulsz egy vallással sem, az azt jelenti, hogy még képes vagy a világ egészét szemlélni. Úgy is fogalmazhatunk, hogy a rögzített látásmód hiánya miatt, objektívebben tudod megismerni a dolgokat.

Aki teljesen aláveti magát egy vallásnak az elfogadja más véleményét és megfosztja önnön magát a megismerés élményétől. Ne másoknál keresd a megoldást, hanem önmagadban. Talán Nietzsche fogalmazta meg ezt legjobban ahogy az emberfölötti emberről beszélt. Saját magunk istenei vagyunk, ha képesek leszünk megismerni a létezést. Ehhez pedig a választ saját magunkban kell keresnünk. A vallások jönnek és mennek, de minden egyes ember egyedi, így a válasz a nagy kérdésre is minden ember számára más kell, hogy legyen.


Nem támadni akartam a keresztényeket a hozzászólásommal, csupán hasznos információval szerettem volna szolgálni a kérdezőnek.

2012. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!