Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem segíteni, hogy...

Tudnátok nekem segíteni, hogy mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy 18 éves vagyok, és az elmúlt 17 és fél évemben egy zárkózott, visszahúzódó, boldogtalan ember voltam, talán sosem nevettem szívből, mióta az eszemet tudom ( maximum még kisbabaként), DE körülbelül fél éve elkezdtem olvasgatni a Bibliát, és azt vettem észre magamon, hogy egyre boldogabb, vidámabb ember vagyok, bár még mindig eléggé antiszociális, de ha itthon vagyok, már teljesen jól érzem magam, és boldog is vagyok, azt hiszem kezdek szívből hinni Istenben, sokkal több életerőm, és ambícióm van, mint régen, és a depresszióm is megszűnt. Ebben az Istenfélelemben most már odáig jutottam, hogy azon gondolkozom, szerzetes leszek, és itt jön az a probléma, hogy a szüleim ezt nagyon ellenzik, mivel így szerintük "elpazarlom" az életem, és nem tudom kiélni magam a fiatal koromban, nekem csak annyi a gátló erőm ebben, hogy a szüleim nagyon akarnak egy unokát, és ha szerzetes vagyok ez az álmuk nem valószínű, hogy teljesül. Szerintetek áldozzam magam a jónak, de ezzel hatalmas törést okozva a szüleim életébe, vagy mondjak le erről az ambíciómról?

2012. ápr. 22. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Imádhatod és szeretheted a Jóistent úgy is, ha nem vagy szerzetes, "csak" egy "egyszerű" ember a Földön, egy családapa, és egy boldog család "tulajdonosa". :)
2012. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, bár én mindig úgy voltam vele, hogy inkább vagyok nagyon jó ember, vagy nagyon rossz, vagy nagyon más, de nekem az lenne a legrosszabb, ha 80 évesen visszagondolnék az életemre, és "csak" azt mondhatnám, hogy "én is csak egy voltam a nagy átlag közül" tehát nem akarok átlagos lenni, és azért mindent megteszek, hogy ne legyek az... valamilyen véglet kell :)
2012. ápr. 22. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szerzetesi élet szép,de nehéz hivatás. Nagyon sok lemondással jár.

Még fiatal vagy. Javaslom,hogy menj be a katolikus Plébániára,mondd el,hogy szerzetes szeretnél lenni. Segítségükkel ismerkedj meg a különböző szerzetesrendekkel,a követelményeikkel stb.

Utána dönts.

Ismerek egy fiatal lányt,aki belépett az egyik rendbe. Néhány év után rájött,hogy még sem bírja azt az életet. Kilépett,és férjhez ment,de Istenhívő maradt.

2012. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, szerzetesek is azt mondanák, hogy nagyszerű, szép gondolat, de térjünk vissza rá később, ha még mindig fennáll a vágy. Mindezt azért, mivel friss megtérő vagy (jól értelmezem?), és sokan összetévesztik az első nagy és mély istenélményeket a szerzetesi hivatással.


Ez azonban nem akadály ahhoz, hogy ismerkedj rendekkel - akár neten, akár személyesen.


A szüleidnek pedig egyelőre semmi köze ehhez, főleg, amíg csak megfordul ilyesmi a fejedben, és magad sem tudod, mit akarsz.


Mindenképp nagyon fontos jel az, hogy boldog vagy, szabad és kinyílófélben. Ha továbbra is így marad, és a szerzetesség gondolata erősít, tényleg megfontolandó.


Hosszú távon mindenkinek az a legjobb, ha boldog vagy. Milyen lennél boldogtalan családosként, vagy olyan érzéssel, hogy "miért nem a SAJÁT életem élem?"? A szüleidnek el kell engedniük és hagyni, hadd éld a saját életed majd, ha ez harcokkal is jár. Nem azért neveltek, hogy magukhoz láncoljanak akaratilag, hanem azért, hogy boldog légy. Ha Te majd szerzetesként leszel az, akkor úgy.


Fiú vagy különben, vagy lány?


Ha gondolod, és szívesen csetelnél a témáról, írj privátot skype vagy gmail-címmel. "Enyhe érintettségem" van benne. :) Egybefüggő levelet viszont nem tudok írni, túl sok maillel tartozom már, nincs energiám egybefogalmazni.


Azért, hogy különleges légy, azért viszont nem lehetsz szerzetes. A szerzetes a legkevésbé különleges ember, és ezt meg kell értenie és elfogadnia.

2012. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja és mit tégy? IMÁDKOZZ, mindent Istennel beszélj meg! És ha nincs lelkivezetőd, LEGYEN minél hamarabb! Ha megoldható, legjobb, ha a gyóntatód személyében.


És tanulmányozd, milyen rendek tetszenek és miért. Aztán vedd fel velük a kapcsolatot, akár egyszerre többel is.

2012. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olvasd ezt el: [link]

És itt "A hivatásról" nevű doc-ot főleg.

2012. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Ján 17:15 Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
2012. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Fiatal még ez a dolog arra, hogy megalapozott döntést hozz erről. Megértem, hogy most ég a szíved, enyém is ilyen méhkas volt, amikor hitre jutottam 17 éve, épp annyi voltam, mint most te. Nagyon sok mindenre kellett rájönnöm önmagammal és Istennel kapcsolatban, mire kiegyensúlyozott szolgálatom lett. Várj, olvasd az Igét, keresd az Urat, ő vezetni fog. Türelem!
2012. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó volt olvasni a tanuságtételedet a bibliaolvasásról.

Ha én lennék a helyedben akkor azt hiszem még várnék egy kicsit, mondjuk egy évet. Keresnék munkát, elmennék önálló albérletbe és így függetlenednék a szülőktől. Ez azért is jó mert békésebb körülmények között tudsz majd kolostorba vonulni, nem lesz nagy veszekedés a szülőkkel. Közben kérnék jelet Istentől hogy valóban az-e a terve veled hogy szerzetes legyél? Azért fontos tudni ezt mert egyedül úgyse fog menni a dolog :)


Zsolt 127,1 - (Zarándokének - Salamontól.) Ha az Úr nem építi a házat, az építők hiába fáradnak. Hogyha az Úr nem őrzi a várost, az őr hiába őrködik fölötte.


Egyébként kívánom hogy áldjon meg Isten és jó szerzetes legyél akinek az imáival és áldozataival Jézus nagyon sok lelket ment meg!

2012. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!