Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tévő legyek ebben a helyzet...

Mi tévő legyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Rengeteg gondolat kering a fejemben, néhány szeretnék most kiemelni, hogy megértsétek a helyzetemet. Nos. 18 éves fiú vagyok. Elég prűd. Húsvét óta vívódom. Itt van a fejemben Isten, a Biblia és az, hogy én római katolikus vagyok. Nem tudom mit érzek, szeretnék közelebb kerülni Istenhez. De nem tudom, hogy ezt az egyházon keresztül, vagy mégis hogyan? Ez nem képmutatás? Úgy érzem szükségem lenne valami lelki vezetőre (amúgy pszichológushoz is járok). Mi bűn és mi nem? Kinek "kell" megfelelnem? Istennek vagy az egyháznak. Hogyan éljek? Annyi sok ilyen kérdésem van. Képmutatás lenne ha templomba mennék? Mit csináljak? Nem tudom ezt kivel megbeszélni...
2011. máj. 28. 22:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bűnösnek érzem magam, amit az egyház nem bocsátana meg... váhh megőrülök :S
2011. máj. 28. 22:51
 2/14 anonim ***** válasza:
ha már valakinek meg akarsz felelni akkor az legyél önmagad,de ha a 2 közül kell választani akkor Istennek akarj.Az egyház nem feltétlenül teszi azt amit a bibliai Isten jó szmmel nézne.Elvégre,ha mind a gyermekei vagyunk és Ő mindannyiunkat szeret a tetteinktől és a személyiségünktől függetlenül és mindent megbocsát akkor az egyház mért ítéli el a melegeket,az abortuszt és a többi vallást?Az egyház nem fontos,ha hinni akarsz akkor Istenbe higyj és ne bennük.Templomba meg nyugodtan járhatsz,mert az sem az egyházé hanem "Isten háza".
2011. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de hogyan vagy miként? én önmagamtól nem tudom merre és hogyan kell mennem...
2011. máj. 28. 23:19
 4/14 anonim ***** válasza:

Istenhez nem egyházakon keresztül vezet az út, hanem Jézus Krisztuson keresztül. Az Ő segítségét kérve juthatsz közelebb Istenhez.

Én is katolikus vagyok, de sajnos az egyházunk tanításaiban sose hallottam arról, hogy mit jelent igazán újjá születni, így eleinte látszatkatolikusként éltem az életemet, majd a látszat sem volt már fontos.

Mindig is hittem Istenben, de nem ismertem Őt és nem tudtam, hogy mit vár tőlem. Nagyon eltávolodtam tőle, ami depresszióhoz vezetett.

Én is pszichiáterrel, pszichológussal próbálkoztam első körben, aztán a lelki szenvedéseim mélypontján Istent hívtam segítségül.Folyton imádkoztam,könyörögtem és rá gondoltam. Egy este a TV-ben láttam egy műsort, amiben arról beszéltek, hogy Jézus arra vár, hogy bebocsájtást nyerjen a szívembe.Kérték a nézőket, hogy mondjanak el velük egy imát, amely segítségével behívhatjuk Jézust a szívünkbe. Én ezt megtettem(sőt azóta többször is), átadtam Jézusnak az életemet és kértem, hogy változtasson olyan emberré, amilyen szeretné, hogy legyek. Ekkor kezdett el megváltozni az életem. Most már ki merem mondani, ott, akkor ujjá születtem,és az Úr azóta is tanít nap mint nap Szentlelke által.

Azóta újra járok Szentmisékre és nagyon átformálódott az értékrendem.

Elkezdtem lelki kincseket gyűjteni.


Hogy mi bűn és mi nem az, arról sokat megtudhatsz a Bibliából és a Szentlélek által is.Isten a lelkiismeretünkön keresztül jelzi nekünk amikor helytelen dolgot teszünk, még ha apróságnak tűnik is az számunkra.


Hogy kinek kell megfelelned? Erről azt gondolom, hogy senkinek. Isten, gyermekeként szeret téged, feltétel nélkül, olyannak amilyen vagy.Amikor megérted ennek a szeretetnek a lényegét, olyan szeretetet fogsz érezni Isten iránt, ami arra fog ösztönözni, hogy viszonozd szeretetét, de nem azért mert elvárná tőled, hanem azért mert annyira szereted Őt.


Járj-e templomba?

Én az ujjá születésemet követően, egy nap nagyon erős késztetést éreztem arra, hogy elmenjek misére és az élmény amit ott átéltem, leírhatatlan volt. 10 centivel a föld fölött éreztem magam a mise után és azóta is azért járok templomba, mert szükségem van rá, hogy ott betöltekezzek Istennel.


Azt tudom neked tanácsolni, hogy szívből kérd Jézust, hogy legyen az életed irányítója és utána már csak nyitottnak kell lenned az Ő vezetésére és Ő megmutatja neked, hogy mit kell tenned.Azért, hogy minél jobban megértsd Őt, mindennap kérj Istentől imában bölcsességet és értelmet,hogy felismerd és megértsd Isten igazságát.


Remélem tudtam kicsit segíteni.

Áldjon meg a Jóisten!

2011. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján tele lehetsz feszültséggel. Tudom, könnyű mondani, de egy kis időre próbálj meg ellazulni, és sodródni az árral! Próbáld meg élvezni a pillanatot! Felelj meg saját magadnak, és tanuld meg jól érezni magad a bőrödben! Tartsd észben, hogy Isten teremtett olyannak, amilyen vagy, és úgy szeret, ahogy vagy, a hibáiddal együtt. A bűn definíciója: minden, amivel másnak, vagy magadnak ártasz. Persze, nem vallási, hanem gyakorlatias szempontból. Én is hívőnek tartom magam, de sosem tudnék az egyház merev szabályai közt létezni, ez jó, az nem... Fekete-fehérben festi le a világot, pedig rengeteg szín van köztük. Ha úgy érzed, megkönnyebbülsz tőle, akkor menj el templomba, vagy arra a helyre, ahol közel érzed magadhoz Istent. Ha beszélni szeretnél valakivel, nyugodtan írj. 19/L
2011. máj. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha elkezded tanulmányozni a katolicizmust, és nem fogsz vele egyetérteni, mert ugye lehetnek más elveid, akkor vagy magadra erőlteted az egészet, vagy csak még jobban eltávolodsz Istentől.

Ezért kellene az, hogy ne ragaszkodj mereven ahhoz, minek kereszteltek, ugyanis egy kanál víztől te még nem lettél katolikus. Sem jogi, sem egyházi értelemben.


Jobban tennéd, ha utána néznél különbözö vallásoknak (akár nem keresztény vonatkozásúaknak is) a neten, és így hamar rájönnél, melynek a tanaival értesz egyet.

2011. máj. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 pelgrim ***** válasza:

E kérdésekben talán a legjobb ha nem hagyod, hogy mások írják elő neked mitévő legyél. De hát feltetted a kérdést, illő, hogy válaszoljon aki gondolja hogy tud.


„Itt van a fejemben Isten, a Biblia és az, hogy én római katolikus vagyok.”


Erre azt ajánlanám, hogy Isten legyen a szívedben, a Biblia lehet a fejedben, a vallással csak akkor foglalkozz ha érzed hogy 'fel tud emelni téged' vagy ha azzal valamilyen módon segíthetsz valakinek.


„Nem tudom mit érzek, szeretnék közelebb kerülni Istenhez.”


Nem kerülhetsz közelebb Istenhez mint amennyire már most vagy, Isten jelen van benned és körül vesz téged. Az elkülönítés Istentől, vagy az a tudat, hogy te itt vagy és Isten valahol máshol rajtad kívül; - mindenhol máshol csak éppen ott nem ahol te vagy, nem más mint egy fanyar ábránd. Isten mindenütt jelen van, tebenned is.


Az egyház feladata, hogy hívei (ön-)tudatát felemelje, tökéletesítse. Ha te eljutottál arra a pontra, melyen azt érzed, hogy az egyház téged nem képes tovább segíteni, akkor itt az ideje, hogy saját lábaidra állj. Akkor nem leszel képmutató, akkor tudod, hogy Isten jelen van benned, az egyetlen teljesen megbízható lelki vezetőd, a te Isteni kiléted, az Isten egyszülött Fia a Krisztus tebenned.


„Úgy érzem szükségem lenne valami lelki vezetőre (amúgy pszichológushoz is járok).”


Létezik egy megbízható ismérv, amire ha őszinteséggel és elfogulatlan lelkiállapotban hivatkozunk, teljesen megbízhatunk benne, ez a Krisztus hangja bennünk.


Ezt az ismérvet úgy lehetne körülírni, hogy az igaz, a helyes, a méltányos 'hangja' bennünk, mindig a magabiztos Krisztus hangja, míg az igaz, a helyes, a méltányos 'árnyékának' hangja mindig valami tévedést, veszteséget, szenvedést, vagy halált tartogat a háttérben.


Erre az ismérvre bátran hivatkozhatsz, ez nem fog félrevezetni téged, ez a te isteni kiléted, a Krisztus szava tebenned.

2011. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

A katolikus vallás soha nem fogja kielégíti a szellemedet. Neked egyedül Jézusra van szükséged! Jézus az akinek mindenre van megoldása, Ő tud választ adni a kérdéseidre!


Istenhez Jézus Krisztuson keresztül vezet az út,ha közelebb akarsz kerülni hozzá imádkozz hozzá,a Jézus nevében. Hidd el, Ő meghallgat téged és minden kérdésedre tud válaszolni.. Hogy hogyan? Többféle módon: egyszerűen fogod érezni,hogy mit kell tenned esetleg a Biblián keresztül szól hozzád vagy küld valakit aki válaszol.


Mi a bűn? Az amit Isten Igéje bűnnek mond. Hogy meg tudd,el kell kezdeni olvasni ;) Fantasztikusan jó könyv a Biblia.


Kinek kell megfelelned? Isten Igéje alapján élj, Jézust fogadd be személyes megváltódnak,légy állandó kapcsolatban Istennel - Istennek kell megfelelni,nem egy egyháznak


Hogyan élj? A Biblia alapján - Sok problémára ad megoldást és útmutatást tud nyújtani minden élethelyzetben.


Képmutatás lenne templomba menni? - Nem.


Mit csinálj? - Imádkozz Istenhez, mondd el neki mi a problémát és kérj tőle útmutatást. Hidd el Ő meghallgat ;) Aztán olvasd a Bibliát.

2011. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ui: kezdheted János evangéliumánál
2011. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, de egy picit félek. Félek hogy elveszek...
2011. máj. 29. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!