Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták milyen esetben...

Az adventisták milyen esetben keresztelik meg újra az egyházukhoz csatlakozó személyeket?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az adventistákat nem ismerem, de nálunk baptistáknál is előfordul. De csak akkor, ha az ember jelzi, hogy újra szeretne megkeresztelkedni, mert amikor csecsemőként megkeresztelték, az nem a saját döntése volt, és most szeretne saját döntésből is.
2012. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Szinte már vártam a heti adventista kérdést! ;-)


Ahogyan a hitvallásunkban olvasható: "a Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti."


Logikusan, akik így keresztelkedtek meg azoknak a keresztségét elfogadja a közösség, akik nem azokat újra kereszteljük ilymódon. Akik már részesültek ilyen keresztségben, de kérik az újrakeresztelést, azoknak is biztosítjuk ezt a lehetőséget.


Én például református közösségből jöttem és természetes módon igényeltem az újrakeresztelést...


Üdv. Péter

2012. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van olyan személy nálatok, aki más egyházból csatlakozott hozzátok és nem kellett újból megkeresztelnetek?
2012. ápr. 23. 17:24
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Természetesen van.


Üdv. Péter

2012. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Érdemes különbséget tenni a vallástétel és a bemerítkezés szertartása között, mert nálunk például a kettő térben és időben is elválik egymástól. Az előbbi a szombati gyülekezeti istentisztelet keretében történik, még az utóbbi másnap a központi gyülekezetben történik ahol van keresztelőmedence. Ha valaki pl. Baptista közösségből szeretne átjönni hozzánk az csak a gyülekezet előtt kell vallást tegyen az ő hitéről, de értelemszerűen nincsen szükség a bemerítkezésre, mert már része volt abban. Ettől függetlenül természetesen kérheti ezt, de egyáltalán nem kötelező. A vallástételi istentisztelet előtt a gyülekezet vénei meghallgatják az illetőt külön is ahol sokkal részletesebben a személyes bizonyságtételét is elmondhatja, ez akár több órás is lehet, és ez alapján győződik meg a gyülekezet vezetése arról, hogy valóban komolyan veszi a gyülekeztehez tartozással járó kötelezettségeket is jelölt, és vállalja a szolgáló életet. Ez alapján javasolja a gyülekezet vezetése a tag felvételét a gyülekezetnek. A mi adventista közösségünkben ma országos szinten csak 1600 tag van, de több ezren látogatják az istentiszteleteinket. A különbség abbjl adódik, hogy nincsenek passzív tagok, aki vállalja a tagságot, az szinte minden héten be van osztva valamilyen szolgálatra.


Üdv. Péter

2012. ápr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Érdemes különbséget tenni a vallástétel és a bemerítkezés szertartása között, mert nálunk például a kettő térben és időben is elválik egymástól."


Az lehet, hogy térben és időben elválnak egymástól, viszont a fenti pontok elfogadása nélkül nem merítitek be az embereket, tehát nagyon is szoros a kettő közötti kapcsolat. És a fenti hitvallás gyakorlatilag azt jelenti, hogy a ti felekezetetek részévé válik az illető. Ez nem a Krisztushoz való tartozás és elkötelezettséget jelenti, hanem az Adventista Egyházhoz. Hacsak nem gondoljátok, hogy e kettő ugyanaz.


Azt még megkérdezhetem, hogy akinek volt már korábban felnőtt keresztsége (például a baptistáknál), és csatlakozni szeretne hozzátok, azoknak kb hány százaléka dönt úgy, hogy nem fog újra bemerítkezni?

2012. ápr. 27. 01:03
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Minden egyháznak van hitvallása, amit a tagok egyöntetűen elfogadnak és vallanak. Ettől válnak az egyház részévé. Ez a hitvallás minden ember számára elérhető és megismerhető, semmi olyan nincsen benne amit ne vállalnánk nyíltan. Úgy gondolom, hogy ez a pünkösdi egyháznál is hasonlóképpen működik. Egyszerűen nem értem, hogy mire akarsz kilyukadni?


Nincsen statisztika arra nézve, hogy hány csatlakozó kéri az újrakeresztelést. Nem is értem, hogy mi köze ennek bármihez is?


Üdv. Péter

2012. ápr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Minden egyháznak van hitvallása, amit a tagok egyöntetűen elfogadnak és vallanak. Ettől válnak az egyház részévé.... Egyszerűen nem értem, hogy mire akarsz kilyukadni?"


Arra, hogy nálatok nem Krisztushoz csatlakozik valaki, hanem az adventista egyházhoz!


"Nincsen statisztika arra nézve, hogy hány csatlakozó kéri az újrakeresztelést. Nem is értem, hogy mi köze ennek bármihez is?"


Az, hogy amikor így fogalmazol: "Ettől függetlenül természetesen kérheti ezt, de egyáltalán nem kötelező", az nálad általában azt jelenti, hogy Isten parancsaként vagy ajánlásaként tanítotok róla, de nem kötelező Istennek engedelmeskedni, el lehet Őt utasítani. Úgy, mint a vegetarianizmus. Nálatok nem kötelező vegetáriánusnak lenni, de idézlek:


"Életmód tekintetében is különbség van [JT-k és adventisták között] az adventisták gyakorlatilag vegetáriánusok".


"A témával [vegetarianizmus] kapcsolatosan ajánlom figyelmedbe XXX című kőnyvét. Garantálom, hogy ezt elolvasva vega leszel."

2012. ápr. 27. 10:55
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Ne haragudj már, de mit gondolsz magadról ki vagy te hogy megítéld azokat az embereket, akik hozzánk csatlakoznak - ráadásul ismeretlenül - hogy milyen a Krisztushoz való viszonyuk? Még a saját gyülekezeteden belül is durva lenne, ha te döntenéd el kinek őszinte a hite és kinek nem...


A másik pedig, én úgy gondolom, hogy nem vagyok szellemi fogyatékos és tudom, ha leírok valamit, akkor az mit jelent. Ha azt írom, hogy kérheti, de egyáltalán nem kötelező akkor az azt is jelenti, és nem azt hogy "Isten parancsaként vagy ajánlásaként tanítanánk" róla.


Az adventisták "gyakorlatilag vegetáriánusok" az azt jelenti hogy ez az ajánlás, és nem azt, hogy kötelező. Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök és táplálkozáskutató munkájának eredményét dícséri, hogy az adventisták között egyre nagyobb a vegetáriuások száma. Aki meghallgatja az előadásait, vagy elolvassa a könyveit az hamar áttér, és nem azért mert kötelező, hanem azért mert belátja: így óvhatja meg az egészségét a leghatékonyabban.


Az én munkahelyem cégtulajdonosai évtizedek óta adventisták, de csak az elmúlt években tértek át a teljesen a növényi étrendre.


Üdv. Péter

2012. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem ítélem meg hozzátok csatlakozókat, csak arra utaltam, hogy nálatok a bemerítkezés előtti vallástétellel lényegében az adventista egyházhoz és nem pedig Krisztushoz kapcsoljátok a hívőket.


A 8. pont gyakorlatilag EGW prótéta tanításainak befogadását jelenti. A 13. pont pedig azt, hogy a tiétek az egyedüli igaz egyház, és a friss hívő ennek egy lokális gyülekezetéhez csatlakozik. Ez a vallástétel többek között ezek miatt köszönőviszonyban sincs a Szentírás kritériumaival.

2012. ápr. 27. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!