Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok és óriási...

Keresztény vagyok és óriási hibát követtem el. Lehet még esélyem visszatérni az Úrhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve nem nagyon gyakorlom a hitem, de édesapám és nevelőanyám is rendszeresen jár istentiszteletre (Hit Gyülekezete). Most 17 éves vagyok szóval eléggé abban a korban hogy barátnő és minden, és hát megtörtént az, amire nem számítottam, nem voltam lelkileg eléggé erős ahhoz hogy megakadályozzam a kettőnk közötti szexuális kapcsolatot.

Mivel a 10 parancsolat tiltja a paráználkodást, ezért gondolom mostmár nincs sok esélyem arra, hogy valaha is megbocsásson. De reménykedem benne, hogy van még valami esélyem. Szóval, véleményetek szerint lehet még esélyem?


Gondolkoztam azon, hogy "szüneteltetnem" kéne a vallást, amíg meg nem állapodok egy lánnyal - reményeim szerint mostani barátnőmmel - de nem tudom hogy lehet-e ezt így...Annyira tanácstalan vagyok. Kérem a valláskritikusokat, hogy hanyagolják a válaszírást.


2012. ápr. 23. 20:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Természetesen van lehetőséged arra, hogy az Úr megbocsásson neked! Már meg is tetted az első lépést: bánod, amit tettél, legalábbis a szavaidból azt veszem ki, hogy rosszul érzed magad a tetted miatt, beláttad annak helytelen voltát. Most már csak azt kell tenned, hogy őszinte imában bevallod az Úrnak, amit tettél, és a bocsánatát kéred. Miután ez megtörtént, még egy lépés van hátra: soha többé ne kövess el paráznaságot!

Ha így cselekszel, az Úr megbocsát neked, és te ismét tiszta leszel. :)


A többiek pedig már mondták, de azért elmondom én is, hogy a vallás "szüneteltetése" nem épp jó ötlet. Ha elkezded szüneteltetni, napról napra, mintegy anélkül, hogy észrevennéd, egyre távolabb fogsz kerülni az Úrtól... és ennek nem lesz jó vége.

2012. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje."


Kérdés milyen fordítás, mert fordító értelmezésének is más szókincse lehet.


1Kor 7,2

Én meg azt válaszolom: a szexuális bûnök veszélye miatt minden férfi házasodjon meg, és minden leány menjen férjhez.


Nos itt nem a parázna szó van jelen. De ha ismered az eredeti nyelvet illetve a héber írást akkor se paráznát találsz hanem prostitúciót:) Amit te állítasz az házasság előtti szex, de én tudnék neked sok olyat linkelni amiben házas személyekre ír paráznát. Az hogy lehetne már házasság előtti szex, ha házas?

2012. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%

1. Szerintem nem követtél el bűnt, ez egy az állati világból megmaradt ösztön, ami nem számít bűnnek, a szaporodási kényszer minden emberben megvan.

2. Tudom, hogy a vallásod szerint csak a házastársaddal lehet nem viszonyt létesíteni, de ennek nincs értelme, hülyeség az egész.

Bocsi, de én így gondolom.

2012. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
nemi*
2012. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Bűn. Isten mindig megbocsát.

azt viszont nem értem, miért ne bocsátna meg heti jó háromszor, ha utána mindig megbánod?:) Vagy a "mindig" csak szócséplés, és majd ő megmondja mikor mit is ért rajta?

2012. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy Isten férfivá és nővé teremtett minket, a parancs kifejezetten pedig a Föld gyarapítása volt. Isten ösztönöket és vágyakat teremtett nekünk. Az önmegtartóztatást viszont nekünk kell kifejleszteni hozzá.


Nem az a baj, hogy ha nagyon szeretsz valakit, és megtörténik a dolog... megbocsátható, egyértelműen. A baj ott kezdődik, ha minden este más nővel vagy stb. El tudod képzelni. Ezzel nem buzdítani akarlak, mert sokkal okosabb lett volna várni a házasságig, vagy legalábbis a lelki megérésig (amiről írtál) de szerintem mindenképpen megbocsátható amit tettél. Az ember hibázik, és hibázik újra... Addig nincs baj, ha őszintén képes bocsánatot kérni.

A vallás szüneteltetésről csak annyit, hogy ez a legrosszabb döntés. Ilyen helyzetben pont hogy vissza kéne térni a valláshoz, mert az egyfajta megnyugvást hoz.

A teljes bűnbocsánathoz azonban hozzátartozik még az, hogy elfogadd a saját döntésedet, és tovább lépj. Azt kell, hogy mondjam, hogy ami megtörtént, megtörtént. Ne marcangold magad, hanem próbálj meg pl. sportolni, vagy bármit, ami harmóniát hoz az életedbe. :-) Kösd le az energiáid, ne arra fordítsd, hogy magadat sanyargasd... Remélem tudtam segíteni... :)

2012. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Isten kegyelmes Isten és megbocsát neked! Fontos ,hogy keresd Istent és vágyj rá! Mindig Isten legyen számodra az első! Kérd ,hogy bocsássa meg amit tettél és ragaszkodj hozzá és beszélj hozzá! Nos a következményei meglesznek ennek a bűnnek ("amit vetsz úgy aratsz")valahogy így.. de nem mindegy h ennél mélyebbre süllyedsz e vagy pedig kapaszkodsz Istenben és átsegít rajta ..
2012. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

...mi a bűn?...az, ha az ember nem a szívéből él...ha a világ elvárásai szerint él, gondolkodik , cselekszik, azért, hogy a világgal elfogadtassa önmagát...


...ha a szívéből él, és megismeri az evangeliumot, akkor szembesülni fog azzal, hogy igenis bűnös, és ember bűn nélkül nem élhet, mert bűnből való, bűnben születik (eredendő bűn, éamit csak szaporítunk a világnak való élettel, a világnak elvárásai szerint való megfeleléssel...

...keresd Isten országát (nyisd meg a szívedet, hogy Jézus KRISZTUS bejöhessen azon, és átvegye életed fölött az irányítást, mert Ő az AKI a TÖRVÉNY minden betűjét megtartja, az egyedüli, aki megfelel az ATYÁNAK...és ha általa újjásszületik a szíved (kőszív helyett hússzív), és az elméd (újjásszületésKRISZTUSBAN), akkor már nem te éled az ÉLETET, hanem Ő ÉL majd általad, és te Benne és VELE örökké, az ATYÁVAL...amen

2013. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

"Akkor Ádám és Éva is paráználkodott és a gyerekei is? Mivel egy pap sem adta őket össze


Igen. Nem hallottál még a bűnbeesésről és az eredendő bűnökről?

2014. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Az isten szelleme démon és egyenlő a sátánnal.
2019. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!