Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki akinek üzent...

Van itt valaki akinek üzent Isten?

Figyelt kérdés
Aki nem hívő, kérem ne írjon. Egyik este imádkoztam Istenhez és kértem hogy segítsen rátalálni az útjaimra. Majd kinyitottam a Bibliát ,és ez volt arra a lapra írva: "Ha Istent minden te útjaidban megismered, akkor ő igazgatja te útjaidat" Szerintem ez nem lehet véletlen. Mással is történt már ilyen?

2012. ápr. 25. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Engem most bökött meg fb-n
2012. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Van egy olyan könyv hogy az angyal válaszol.

Meny el egy könyvtárba azt nézd meg , nyisd ki ahol épp tetszik és olvasd el azt az egy lapot amit elöször meglátsz.

Utána beszéljünk erről.

2012. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

ma 14:27


Te vagy az Mária? :)

2012. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Velem történt, hogy imádkozás közben belebotlottam egy igés kártyába amin a tökéletes válasz volt a kérdéseimre. Meg is tért ezen keresztül végül egy srác. De vigyázni kell a "kinyitom a Bibliát akárhol" módszerrel, nem mindig működik, sőt! Azt gondolom, hogy jó, ha olvasod sorban a Bibliai könyveket szépen, Isten úgyis tud szólni hozzád bármelyik igén keresztül.
2012. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy nem volt véletlen. Isten szokott úgy üzenni az embereknek, hogy imádkozol valamiről, majd kinyitod a Bibliát, és az a válasznál nyílik ki. Viszont ez után van még egy teendő: imádkozz, hogy megfelelőképpen tudd értelmezni az Úr válaszát!
2012. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dynamo008 válasza:
65%

Én hivő vagyok,már nyolc éve elkötelezett tagja vagyok a Hetednapi Adventista Egyháznak.Kérdésedre az a válaszom,hogy Isten mindenkinek próbál üzenni,akár a lelkiismereteden keresztül-ez a leggyakoribb,de embereken,anygalokon,vagy a biblián keresztül is.

Kb. tíz évvel ezelött-még a szüleimnél laktam-betörtek hozzánk,és az egész házat felforgatták.Azt hittem,az volt a legszörnyübb időszakom.Ma már tudom,tévedtem.Szóval nagy volt otthon a káosz,mindenütt rendetlenség,miután a rendőrség végzett munkájával,azonnal nekiálltunk pakolni.Nekem jutott a nappali.A ledöntött könyvesszekrénnyel kezdtem a munkát.Rakosgattam a könyveket,közben csodálkoztam,milyen sok könyvünk van,aminek még a létezését sem tudtam.Egy rossz mozdulat miatt leborult pár könyv a földre,mérges voltam,hogy a könyvek is ellenem fordultak.Szedtem volna fel a könyveket,s egy biblia akadt KINYITVA a kezembe.Már nem emlékszem,hogy melyik igén akadt meg a szemem,csak azt tudom,hogy mélyen megérintett,és nem tudtam letenni a könyvet.Fél óra múlva félretettem volna a könyvet,de egy belső hang utasított,hogy ne tegyem.Utána rendszeresen olvastam a bibliát,érdeklődtem vallások után,és így kerültem az Adventista egyházhoz.Remélem ezek után is fogod olvasni a bibliát,bíztos vagyok benne,hogy az Úr üzent neked!Ne felejtsd el,Ő nagyon szeret Téged,és meg akar menteni!

Legyen szép napod!

Üdv.:Dynamo008

2012. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) :)
2012. ápr. 25. 18:29
 8/12 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Velem még vadabb is történt. Megpróbálom röviden összefoglalni. Épp azon filóztam, hogy más városba kéne menni munkát vállalni. Közben egy határozott döntést hoztam, hogy amennyire csak rajtam áll, kihajigálom az életemből a kompromisszumokat, mert azt akarom, hogy életem Istent dicsérje. Aznap telefonon beszéltem a barátnőmmel. Mondta, hogy próféciát és még egy üzenetet vett az Úrtól. A prófécia az volt, hogy ne menjek sehova, Istennek a városomban van terve velem, és hamarosan megnyitja a kapukat. Az üzenet ennyi volt: a korona meg lett ékesítve. Nem értettük, hogy ez mit jelent. Néhány nappal később a gyülekezetben Isten dicséretéről volt szó. Szóba került, hogy az üdvözültek megkapják az élet koronáját. Azt taglalta a tanító, hogy milyen módokon dicsérhetjük Istent. Egyszer csak azt mondta, hogy dicséretünknek a cselekedetei a koronánk ékkövei. Semmit nem tudott a beszélgetésemről a barátnőmmel, ahogy senki sem az egész városban, vagy annak közelében. Isten így erősítette meg, hogy az ő szájából szólt a nekem küldött üzenet.


Ám amit te írsz, az Istennek a hétköznapi kommunikációs módja. Rengetegszer szól így az emberhez. Szokj hozzá! :D

2012. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek nemrég az édesanyján keresztül üzente Jézus:

"Szeretett fiam vagy, nagyon kedves vagy nekem"


Nemrég pedig édesanyámnak mondtam:

- Most sietek haza, nem érek rá!


Ezután 2 másodperc múlva kinyitottam a húzott igekártyát, ez volt rajta:

Zsolt 119,60 - Sietek, nem késlekedem, hogy utasításodnak eleget tegyek.


:)))

2012. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztalom, hogy Isten mindig úgy üzen, hogy az adott pillanatban képes legyél megérteni, felfogni. Ha kell, a Biblia útján, ha kell, sugallatok útján, ha kell, másokkal való beszélgetések útján - és mindig tud megerősítést is adni hozzá, ha bizonytalan vagy és arra van szükséged.

Indulj ki abból, hogy Isten pontosan tudja, mire van szükséged. Mindig. Lehet, hogy éppen egy bibliai üzenetre.


Nekem kicsit más élményem volt nemrég, de azért leírom (máshol már leírtam, de most nem tudnám visszakeresni). Egy ideje motoszkált bennem egy hitbéli kérdés, Isten örökkévalóságával kapcsolatban. A gondolataimban odáig jutottam, hogy valamikor már olvastam erről a Bibliában, és a gondolataim kulcsa az, hogy "Jézus előbb volt, mint Ábrahám". Úgy döntöttem, hogy megkeresem ezt a részt. Kinyitottam a Bibliát, gondoltam, valahol felütöm az Újszövetségnél, és majd továbblapozok, megkeresem ezt a mondatot. De nem kellett keresnem, ugyanis pontosan ott nyílt ki, ahol ez a mondat szerepelt.


De volt ennél sokkal konkrétabb is. Hosszasan imádkoztam, kértem valamit Istentől, majd a végén önkéntelenül feltettem egy kérdést: "Megadod nekem, Istenem?" Nem sokkal később kinyitottam a Bibliát - imádkozás után szoktam ugyanis olvasni :) - és a következő szavakra esett egyből a tekintetem ott, ahol kinyílt: "megadom neked".


:)

2012. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!