Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnám elolvasni Ellen...

Hol tudnám elolvasni Ellen Gould White személyes bizonyságtételét a megtéréséről?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 16:03
1 2
 1/16 Dynamo008 válasza:
Írd be a google-ba,meglehet,hogy az egész könyv fennt van rajta,és elolvashatod,ha nincs szerencséd,akkor me is vásárolhatod a könyvet,több egyházban is árusítanak Biblia témájú könyveket,de az adventista egyházban midnenképpen találhatsz Ellen White könyveket,ha elmész.
2012. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan a személyes bizonyságtétele érdekelne a megtéréséről. Kerestem a neten (angolul is), de nem találtam.
2012. ápr. 26. 16:36
 3/16 A kérdező kommentje:

A Wikipédia szerint kb 50.000 oldalnyi írása volt EGW-nak. Csak leírta valahol, hogy hogyan tért meg (már ha egyáltalán megtért). Vagy ilyen 'személyes' dolgokról nem olvashatunk tőle?


Annyit sikerült kiderítenem róla, hogy 1842-ben (ekkor 15 éves volt!) merítkezett be, 1843-ban kidobták a családjával együtt a metodista egyházból, majd 1844-ben (mindössze 2 évvel a bemerítkezése után!) egy Jézus visszajövetelére vonatkozó be nem teljesedett próféciát kimagyarázva a látomásaival elindította az adventista irányzatot.


Pál apostol az efézusi gyülekezet vezetőit 3 éven keresztül naponta tanította úgy, hogy ők korábban már Keresztelő János tanítványai voltak! EGW ezzel szemben gyakorlatilag friss hívő fiatal lányként elindított egy olyan mozgalmat, ami állítólag az utolsó idők igaz egyháza. A megtéréséről nem találtam eddig semmit, mindenhol a látomásairól találok csak anyagokat.

2012. ápr. 27. 11:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, te teszed fel a többi kérdést is az adventizmusról, illetve Ellen G White-ról?
2012. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdések egy részét én tettem fel. Miért? Zavar, hogy ezzel foglalkozok?
2012. ápr. 27. 16:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Barátom, bocsánat hogy ezt mondom, de te üldözési mániában szenvedsz az fix :-) Ehhez nem kell adventistának lenni, hogy ezt valaki lássa. Áruld már el, te milyen felekezethez tartozol? Nagyon érdekelne.
2012. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az adventista tanítás szerint a Jelenések könyvének parázna asszonyának (katolikus egyház) egyik szajha lányához (protestáns felekezetek) tartozom, hiszünk a Szent Szellem ajándékaiban amik az adventista tanítás szerint a hamis próféta szájából kijövő békához hasonló tisztátalan szellem által vannak. Mert ugyebár nem kaphatják meg a Szent Szellemet azok, akik nem tartják meg a zsidóknak parancsolt szombatot. Ezért minden bizonnyal a kislányunkat is egy ilyen tisztátalan szellem gyógyította meg... És bizonyára én is egy ilyen befolyása alatt vagyok, hogy meg merek kérdezni néhány dolgot az egyedüli nem-babiloni és igaz egyházzal kapcsolatban...


De visszatérhetnénk a kérdéshez. Érdekelne ennek a 15 éves kamasz lánynak a története, akire a bemerítkezése után 2 évvel később érett, kipróbált keresztényként Isten már egy ilyen hatalmas és felelősségteljes munkát tudott rábízni.

2012. ápr. 27. 22:05
 8/16 A kérdező kommentje:
És nem akarok kötözködni, ha tudom, hogy probléma lesz egy ilyen egyszerű kérdésből, akkor a valláskritika rovatba írom ki. Csak egy linket várok válaszul, ahol elolvashatom, hogy hogyan tért meg EGW, és csöndbe maradok - itt :)
2012. ápr. 27. 22:24
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
bocsáss meg, de te beteg vagy...
2012. ápr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak összefoglaltam egy HA előadás anyagának néhány fontos mondanivalóját...
2012. ápr. 28. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!