Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor mi van, ha Én megvagyok...

Akkor mi van, ha Én megvagyok keresztelve de egy teljesen idegen helyen újra megkeresztelkedek, úgy, hogy az előzőről nem szólok? Az első semmisé válik?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
már miért válna semmissé?
2012. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi. Ha én elmegyek egy másik étterembe de nem szólok,hogy nem ez az 1. akkor mi van?
2012. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
nem tudom,milyen egyházhoz akarsz tartozni,de én is vallást váltottam,de annak nem a keresztelés volt a módja. Tulajdonképpen én többször is váltottam vallást,a váltások módja a konfirmáció volt.(katolikusnak kereszteltek, református általános iskolába jártam,református hittanra íratott az édesanyám,és a végén konfirmálni kellett,ami vallás változtatás.Viszont nekem az evangélikus vallás jobban tetszett,úgyhogy aztán ott is konfirmáltam. Evangélikusnak vallom magam. Nem válik semmissé,de onnantól kezdve már nem tartozol az előző egyházhoz.Mondd nyugodtan,hogy másik egyháznál már megkereszteltek,a pap majd tudni fogja,hogyan válhatsz az ő közösségük tagjává hivatalosan.Nem fognak elutasítani ezért,talán még különlegesnek is tartják valamilyen szinten.
2012. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A keresztelés (általában) a szülők és a keresztszülők valamint a rokonság kedvéért történik, praktikus okokból akkor lehet szükség a keresztlevélre (egyházi anyakönyvi kivonatra) ha egyházi esküvőt szeretnél és a pap ragaszkodik hozzá. (Nem válik érvénytelenné, és sose tudhatod, hátha katolikus esküvőd lesz. :D) Egyébként az egyén hitéhez, vallásos érzületéhez ennek nem sok köze van.
2012. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen vallásokról van szó. Leírnád? Akkor pontos választ tudnánk adni.
2012. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha te meg vagy keresztelve, akkor keresztény vagy. Ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik keresztény egyházhoz tartozol, csak ahhoz, hogy Jézust követed. Következés képpen teljesen felesleges újra megkresztelkedned, hiszen duplán nem lehetsz keresztény.
2012. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Először is fontos tisztázni, hogy mi is a keresztség. A Biblia szerint a keresztség a megtérés vagy újjászületés látható megpecsételése, ezért neveztetik a "megtérés keresztségé"-nek és az "újjászületés fürdőjé"-nek (Mk. 1:4; Tit. 3.5). A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19). A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges (Rm. 6:4-8; Ap. csel. 22:16).


Ezek alapján fontos hangsúlyozni, hogy a keresztségre neked van szükséged és nem Istennek. Vannak olyan esetek, mikor az ember úgy érzi újra szükséges számára a keresztség a szövetségkötés Istennel, mert mondjuk az előző nem ilyen volt, mint amit az előbb bemutattam a Szentírás alapján, vagy annyira eltávolodott az Istentől, hogy szeretne újra keresztelkedni. Én magam például református csal,dban nőttem fel, de mikor megismertem a Biblia tanítását a keresztségről újra keresztelkedtem. Nem kell ebbhl titkot csinálni, mert nincsen ebben semmi szégyelnivaló...


Üdv. Péter

2012. ápr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogy valaki már írta újra keresztelkedni nem lehet, mint ahogy aki már keresztény az nem válhat még egyszer kereszténnyé.

Ha nem szólsz az előző keresztelkedésedről az azt jelenti hogy nem vagy őszinte és becsapod a gyülekezetet. Én nem hinném hogy ez túl jó ötlet lenne, kicsit olyan mintha szórakoznál a keresztség szentségével. Ne felejtsük hogy ahhoz hogy a keresztség lehetséges legyen Jézusnak rendkívül fájdalmas módon kínhalált kellett halnia, ez volt az ára a keresztség által adott bűnbocsánatnak. Egy ilyen dologgal szerintem nem szabad játszani.

Viszont a keresztségi fogadalmadat bármikor megújíthatod, ezt érdemes is néha megtenni. De ez nem ugyanaz mint a keresztség, tehát nem biztosít bűnbocsánatot.

2012. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem tudom, utánanéznek-e valami nyilvántartásban, hogy máshol jártál -e, nem tudom ez lebuktat-e ha nem szólsz.
2012. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Kétlem, hogy bármilyen "nyilvántartás" lenne, ahol utána lehet nézni, mint azt itt valaki már írta, ez csupán a saját lekiismeretén múlik. Én vegyes házasságban születtem, katolikus vagyok, de rendszeresen jártam református istentiszteletekre is apám családjával, nem gondolom, hogy ez baj lenne, Isten mindenhol ott van, ahol meg akarod találni.
2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!