Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik áll közelebb a Bibliáho...

Melyik áll közelebb a Bibliához, a katolicizmus vagy a protestantizmus?

Figyelt kérdés
Vajon el lehet ezt egyértelműen dönteni Biblia alapján? Szerintem igen!

2012. ápr. 28. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Mindkettő egyformán áll hozzá közel. Csupán a szertartásaik térnek el egymástól.
2012. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Mindkettő egyformán áll hozzá közel. Csupán a szertartásaik térnek el egymástól."


Luthert idézted?

2012. ápr. 28. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért teszed fel a kérdést, ha tudod a választ?
2012. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A katolikusok szerint Péteren épült az egyház, a protestánsok szerint Jézuson. Pál szerint is Jézus az alap, amire az egyház felépül. Akkor most melyik van közelebb a Bibliához?
2012. máj. 1. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés, de azért írok rá:


Hát, elsőre úgy tűnhet, hogy a protestánsok vannak közelebb a Bibliához.

De utánajártam, és megtudtam, hogy a katolikusok is sok mindent meg tudnak érvelni/alátámasztani Bibliai igékkel.

Szóval mindkettő közel van hozzá, szerintem.

Remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"De utánajártam, és megtudtam, hogy a katolikusok is sok mindent meg tudnak érvelni/alátámasztani Bibliai igékkel. "


Pl. a katolikus egyház elveti az özönvízet, hogy Isten egy régi világot vízzel elpusztított volna, holott Isten is, Jézus is, meg Péter is bizonyságot tett róla:

„és a régi világnak sem kegyelmezett, hanem csak Noét, az igazság hírnökét mentette meg nyolcadmagával, amikor az istentelen világra rázúdította a vízözönt,” (2Pét 2:5)

Nos, ha a katolikus egyház tagadja a világméretű, földrajzilag végbemenő özönvizet, akkor a pápaságuk hogyan követi Pétert, akinek állítólag az utódai?

Sehogy. Megtagadják Isten ihletett kijelentéseit, és még magukat állítják be az egyedüli apostoli jogfolytonossággal bíróknak.

2012. máj. 9. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:

És mennyire áll közel a Bibliához, hogy provokáció céljából írsz ki kérdést?


Szerintem pl. a protestánsok félreértelmeznek egypár dolgot a Bibliában, nem értem, miért teszik, de ha nekik jó, hát tegyék. És nem kezdek el kötekedni velük.

2012. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolso valaszolonak

Nemcsak a protestansok de mindeggyik vallasi iranyzat sokminden felre ertelmez es ezt mind A bibliaban leirt sok ellenteteknek koszonheto, na meg amiket a papok sajat szakalukra belevittek az irasokba. Haggyuk mar hogy minden ami a Bibliaban van Isteni ihlet altal van.

2012. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!