Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tartja meg a katolikusokat...

Mi tartja meg a katolikusokat a katolikus egyházban?

Figyelt kérdés
A tantételek szentírási bizonyítottsága, vagy a laikusság? Szerintem döntő többségben az utóbbi.

2012. ápr. 25. 09:00
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%
A hituk!
2012. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
47%

A hit abban hogy Jézus betartja az ígéretét miszerint:


Mt 16,18 - Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt.


A fő ok ami miatt maradok a katolikus egyházban az az hogy a legtöbb más egyház a szentségek nagy részét elhagyta.


De biztos van szerepe a hozzá nem értésemnek is :)

2012. ápr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
56%

Katolikus teológus-hallgatóként azt kell mondanom, hogy ez egyrészt országonként változó, másrészt eleve nagyon változatos a magyarázata, ahogy egy ekkora egyház ennyi hívénél ez el is várható. Természetesen nem mindegy, hívő-e az ember, vagy csak vallásos, vagy csupán meg van keresztelve...


Van, akit a hagyomány, van, akit egészen személyes élmények, van, akit a szentségek, van, aki viszont egészen mélyre leás. Szerintem a kérdésed lényege valahol ez lehet, hogy van-e az az ember ezen a földön, aki bizonyítani képes szentírásilag a szent hagyományt. Hát van.


Viszont mivel a hívek nagy része laikus (és ez így nyilván normális, fura az, amikor az egyháztagok többsége pásztor, teológus stb., mert akkor kicsit elitistára sikeredett gyülekezetről van szó), ezért nagytöbbségben nem mennek rá erre a bizonyítottságra. Egy-két alapdolgot, amivel sok protestáns le szokta támadni a híveket, tisztázni szoktak hittanon, úgyhogy hittant tanult laikusként is nyilván tudnak alapvető fontosságú tételeket. Az már az egyénen múlik, hogy megjegyzi-e, és mennyire tartja fontosnak...


Engem személy szerint pont a szentírási bizonyítékok hoztak protestáns hívő koromból a katolikus egyházba, és nem egy ugyanilyen cipőben járó ismerősöm van.


PAX!

2012. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
A megszokás
2012. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
22%
a gravitáció:D
2012. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A többség nevében nem tudok nyilatkozni, amit alapul tudok venni az a családom, ugyanis katolikus családból származom. Az ő esetükben azt vettem észre hogy döntő többségben a hagyomány az, ami ott tartja őket. Ezért is volt egy apró feszültség, amikor közöltem hogy ki szeretnék lépni a Katolikus Egyházból. Mert miután megismertem alaposabban a katolikus teológiát és összevetettem a Bibliával, azt vettem észre, hogy a kettő nem passzol, és rájöttem hogy nekem nem a Katolikus Egyházban van a helyem. A másik pedig az, hogy kétségkívül a laikusság is benne van, ők ugyanis véleményem szerint még az egyház pontos tanításával sincsenek teljesen tisztában.


Én úgy gondolom azonban, hogy a lelkiismereti szabadság értelmében mindenkinek joga van eldönteni azt, hogy ki milyen felekezetbe akart tartozni. Így a családommal kapcsolatban is megértem, ha ők katolikusok akarnak maradni, és a katolikus embereket is továbbra is testvéreimnek tekintem, attól függetlenül, hogy én ma már egy protestáns közösségbe járok.


Mindwen jót!

2012. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

A magam nevében azt kell mondjam, hogy engem a család, és a hagyomány tart az egyházban.


Személy szerint nekem, már általánosban a hittanon is meredek volt az Újszövetség. Később az alkímia és a meditáció érdekelt, aztán a tudomány.

Isten valahol a lét és nemlét határán táncol a fejemben, mert szerintem léte csak a teremtett dolgoknak van, tehát a filozófiába is belemásztam :)


Most mégis katolikus esküvőm lesz, mert érzelmileg nekem ez most így jó. Kislánykorom óta erre vágyok.

2012. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

1.Az, hogy ez őseim vallása.Tehát a hűség.

3.A legfontosabb:sem a görög egyház, sem a reformárusok istentisztelete "nem jön át".A rómaiban is énekelnek, de soakt jelent, hogy egy római pap példabeszédet tart, valamilyen aktualitásnak megfelelően választ szöveget, és ez alapot ad arra, hogy elgondolkodjak.Ezt megjegyzem.A görögök és protestánsok éneklésére nem emlékszem, nem hatol egyáltalán a lelkembe.

A rómaiak miséje megfelelően misztikus ahhoz a képzettársításhoz, ahogy egy istenképről gondolkodhat az ember.

Összeségében viszont nem tartom fontosnak, hogy valaki laikus vagy a tanítások tudója.Az egész életünk arról szól, hogy elfogadjuk, feloldjuk magunkban az ember és Isten távolságát.Ehhez minden egyház egy keret, hogy hitét hogyan intézi az ember az már nem ezen múlik.

2012. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha nem Krisztus alapította a katolikus egyházat, hanem a pogány római birodalom toleranciája hozta létre, mégpedig azért, hogy a szellemisége és egyéb mellékhajtásai tovább éljenek benne? Ez esetben nem egy csapda minden Krisztust igazán követni való ember számára?
2012. ápr. 25. 14:55
 10/52 anonim ***** válasza:
74%

Krisztusról alig tudunk valamit. Az újszövetséget a halála után 100 évvel írták. Nehéz így őt követni.

még szerencse, hogy mindenkinek van lelke, így nem eshetünk csapdába a vallás által, mert az csak egy forma.

2012. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!