Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem háborít fel a...

Csak engem háborít fel a hittan tanárom viselkedése?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy evangélikus gimnázium tanulója vagyok, de katolikus hittanra járok. Idén kaptunk új tanárt egy húszas évei közepén járó fiatal férfi személyében...

11.-es vagyok, ebben a tanévben tehát az etika a tananyag. Nem állítom, hogy nem lehet róla saját véleménye, de hogy jön ő ahhoz, hogy válogasson a tízparancsolat pontjai, illetve az Egyházunk alapvető hitigazságai között?!


Itt van néhány emlékezetesebb példa:

1. Szerinte ha valaki rákos, egyáltalán ne menjen el orvoshoz még a kezdeti stádiumban sem, mert épp az fogja őt megölni, hogy tudomást szerez a betegségéről. Abban talán igaza lehet, hogy nagy ereje van a gondolatainknak, de ha nem megyünk el orvoshoz és a biztos halált választjuk, akkor eldobjuk az életet, amivel Isten ajándékozott meg minket. Nem olyan ez, mint az öngyilkosság? Különben is... ha az Úr azt akarja, hogy harcoljunk, mi joggal söpörjük le magunkról a keresztet? Elhiszem, hogy könnyebb elmenekülni a teher elől, de nem biztos, hogy helyes is...


2. A tanárom szerint nyugodt szívvel hajtsunk végre abortuszt, ha tudjuk, hogy fogyatékos gyermekünk születne, mert az olyan gyermek egy kutyával egyenlő és nyugodtan ki is köthetjük a kutyaház mellé! Ezt - azt hiszem - nem szükségem kommentálnom...


3. Azt hirdeti, hogy a szex a házasságon kívül is megengedett, ha két ember szereti egymást. Ezzel kapcsolatban senkivel sem szeretnék vallási vitába bocsátkozni, azt viszont mindannyian tudjuk, hogy mi a katolikus egyház hivatalos álláspontja. Neki, mint hittantanárnak, nem azt kellene felénk továbbítania?! Legalább ő tanítana egy kis erkölcsöt az osztálytársaimnak, ám ehelyett csak adja alájuk a lovat...


Szerintem ez a viselkedés jóformán eretnekség, a tanítási módszereiről és a káromkodásairól már nem is beszélve... Elhiszem, hogy nincs könnyű helyzetben és hogy szeretné magát elfogadtatni velünk, de én ezt már akkor is soknak találom. Ti hogy vagytok vele?

17/L


2012. ápr. 28. 10:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, vannak, akik azért szereznek magas végzettséget, hogy azután jó beosztásuknál fogva ámokfutásukat gyakorolhassák,terjesszék hülyeségeiket, rossz irányba befolyásolhassanak másokat!Sajnos, sok ilyen van!

Ezeket ki kellene kötni valami lakatlan helyre, nem a kutyák közé, mert azokhoz sem méltóak!

Katolikus pappal elbeszélgethetnél a tanárodról.Nem helyes, hogy ott rontja a levegőt az iskolában az idióta elveivel.

2012. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Az biztos, hogy a tanárod nincs a hittan tanárod nincs a helyzet magaslatán, és teljes mértékben megértem a felháborodásodat.


1. Értelmetlenség amit mondott, nem véletlenül vannak a Bibliában egészségügyi tanácsadások, ugyanis az Úr szeretné megőrizni az emberek életét. Ha úgy van, akkor természetesen orvoshoz kell fordulni, ez nem vitatéma.


2. Az abortuszról jómagam nem nyilatkoznék. Ezen az oldalon: ( [link] ) dr. Reisinger János irodalomtörténész a 7. parancsolat előadása közben beszél az abortuszról is, azzal a véleménnyel értek egyet.


3. Ne haraudj meg kérlek, de egy hittanárnak először is nem a Katolikus Egyház álláspontját kell hirdetni, hanem azt, amit a Bibliában írva van, még abban az esetben is, ha az eltér a Katolikus Egyház, vagy egyéb felekezetek állspontjától. A házasság előtti szexualitás Isten előtt természetesen nem kedves, a Bibliából ugyanis nagyon is látszik, hogy az Úr ezt a házasságon belülre tervezte, és ez így van rendjén.


A káromkodásokkal kapcsolatban pedig figyelmébe ajánlom a tanárodnak az alábbi Igét:


"Semmi rothadt beszéd a ti szátokból ki ne származzék, hanem csak a mely hasznos a szükséges építésre, hogy áldásos legyen a hallgatóknak." (Ef 4,29)


Minden jót!

2012. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

1. példában hülye, mert a gondolat nem orvosság.

2. példa pedig vitatot kérdés ami nem is hülyeség csak a Bibliával kicsit szemben áll. Gondolom nem tudod milyen érzés fogyatékosnak lenni, hát örülj neki!

3. példát nem így kellene tanítania. azt kellene tanítani ami a Bibliában áll és nem az ő véleményét. Részben igaza lehet, de nem ő az Isten. Bibliában más van megírva. Valamint az is, hogy ne ítélkezz.

2012. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a hivatalos fórum a hittan tanárod kibeszélésére... Ha igaz amit írsz és tényleg szeretnél változtatni, nem csak az embereket virtuálisan magad mellé állítani, akkor kinyomtatod a sorokat és eljuttatod az igazgatóhoz vagy egy odailló személyhez.
2012. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Feszítsétek keresztre,ez legyen az első!

csak vicceltem:)

Nézd,ha nem értesz vele egyet,akkor ne érts,azt gondol,amit akar.

És ha tényleg kereszténynek vallod magad,akkor ne ítélkezz.

2012. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

17 éves lány vagy. Van nálad mobil, vagy mp3, bármi, amivel hanganyagot lehet felvenni. Vedd fel az ilyen jellegű tanításait, és akár egy névtelen levél kíséretében juttasd el a felettesének, aki legyen akár a megyés püspök, igazgató vagy mindegyikhez.


Hogy miért gondolom ezt a fajta névtelen feljelentgetést? Mert nem vagy tisztába és én sem, hogy milyen jogai, lehetőségei, saját vélemény nyilvánítási lehetősége van az oktatónak ilyen fajta tanításaival kapcsolatban. Ha viszont van arra jogilag és egyház erkölcsileg joga, hogy ilyeneket mondjon, tehát feljelentésed kapcsán nem történik változás, de kiderül, hogy te tetted a feljelentést, akkor nagyon nem teszel semmi jót sem, de legfőképpen magaddal nem.

Amilyen magán-propagandát tudsz folytatni, ha lehetőséged van rá, az osztálytársaidnak jelezheted, hogy mennyire nem biblikus dolgot tanít. Ha az oktató nem oktat, a helyes utat ha van rá módod te magad is megmutathatod.

2012. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Még valami: A második pontoddal kapcsolatban szeretettel ajánlom az "oktatódnak" a következő videó megnézését:


http://www.youtube.com/watch?v=nh-z4COwP9o


Amúgy a kutyát nem azért kötjük ki, mert fogyatékos, hanem azért, hogy az "oktatód" fenekét védjük a harapásától.


A harmadikkal kapcsolatban ha a kedves feleségét szeretem, gondolom nincs kifogása azzal kapcsolatban, ha lefekszek vele.


Az elsővel kapcsolatban ha nincs orvosi végzettsége a legjobb tudomásom szerint eleve perelhető orvosi tanácsaiért. Az, hogy ő nem megy el, sőt valószínűsítem, hogy én sem, az a mi bajunk. Őt a nem létező gondolatai gyógyítanák meg? Én úgy gondolom, hogy engem Isten akarata, szeretete, és hitem gyógyítana meg, de csak ha akarja. DE! Nem gondolom, hogy ezt a felfogást oktatni kellene ilyen körülmények között.

2012. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

" ha nincs orvosi végzettsége a legjobb tudomásom szerint eleve perelhető orvosi tanácsaiért. "


Hát, akkor itt is sok embert lehetne perelni az egészség kategóriában...

2012. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Igen, de ő előadásokat tart azzal kapcsolatban, hogy ne menjenek el orvoshoz. Nem tanácsokat mond, mint ha én mondanám, hanem oktat. Szerintem ne menj orvoshoz, az az én véleményem. Viszont ha ő azt mondja, hogy egy hívő nem mehet el orvoshoz, az az ember, nem taníthatja a diákokat.
2012. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Majd később, ha felnősz meg fogod érteni, most még nem érted, hogy mi az hogy eredeti vélemény.

Mert neked még nincs.

Amit bemagoltál, az ítéli meg a körülötted lévő dolgokat.

Ezt az automatizmust várják el tőled, ezért kapod a dicséreteket. Azt várják tőled, hogy olyan legyél, mint a tipikus tanáraid.


Úgy jön ahhoz...hogy az az ember több, mint egy könyv, önmaga is képes ítéletet alkotni, ráadásul többet tapasztalt már, mint te.

Te még nem vagy több,mint egy könyv ebben a témában de lehetsz.

Még reflexből kritizálsz és nem tapasztalati alapon.

2012. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!