Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem háborít fel a...

Csak engem háborít fel a hittan tanárom viselkedése?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy evangélikus gimnázium tanulója vagyok, de katolikus hittanra járok. Idén kaptunk új tanárt egy húszas évei közepén járó fiatal férfi személyében...

11.-es vagyok, ebben a tanévben tehát az etika a tananyag. Nem állítom, hogy nem lehet róla saját véleménye, de hogy jön ő ahhoz, hogy válogasson a tízparancsolat pontjai, illetve az Egyházunk alapvető hitigazságai között?!


Itt van néhány emlékezetesebb példa:

1. Szerinte ha valaki rákos, egyáltalán ne menjen el orvoshoz még a kezdeti stádiumban sem, mert épp az fogja őt megölni, hogy tudomást szerez a betegségéről. Abban talán igaza lehet, hogy nagy ereje van a gondolatainknak, de ha nem megyünk el orvoshoz és a biztos halált választjuk, akkor eldobjuk az életet, amivel Isten ajándékozott meg minket. Nem olyan ez, mint az öngyilkosság? Különben is... ha az Úr azt akarja, hogy harcoljunk, mi joggal söpörjük le magunkról a keresztet? Elhiszem, hogy könnyebb elmenekülni a teher elől, de nem biztos, hogy helyes is...


2. A tanárom szerint nyugodt szívvel hajtsunk végre abortuszt, ha tudjuk, hogy fogyatékos gyermekünk születne, mert az olyan gyermek egy kutyával egyenlő és nyugodtan ki is köthetjük a kutyaház mellé! Ezt - azt hiszem - nem szükségem kommentálnom...


3. Azt hirdeti, hogy a szex a házasságon kívül is megengedett, ha két ember szereti egymást. Ezzel kapcsolatban senkivel sem szeretnék vallási vitába bocsátkozni, azt viszont mindannyian tudjuk, hogy mi a katolikus egyház hivatalos álláspontja. Neki, mint hittantanárnak, nem azt kellene felénk továbbítania?! Legalább ő tanítana egy kis erkölcsöt az osztálytársaimnak, ám ehelyett csak adja alájuk a lovat...


Szerintem ez a viselkedés jóformán eretnekség, a tanítási módszereiről és a káromkodásairól már nem is beszélve... Elhiszem, hogy nincs könnyű helyzetben és hogy szeretné magát elfogadtatni velünk, de én ezt már akkor is soknak találom. Ti hogy vagytok vele?

17/L


2012. ápr. 28. 10:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Enged saját véleményt is megfogalmazni, vagy csak a saját hülyeségeit zengi?


Amúgy ha van olyan osztálytársad, esetleg több is, akit szintén kiakaszt, fogjatok össze, és szóljatok a püspökségen, hogy nevetek eltitkolását kérve szóljanak már rá, hogy legyen kedves hozzáállását minimum tanórán belül egyeztetni az Egyház álláspontjával. Elég baj van az Egyházban, minél kevesebb hülye hittanárra van szükség, aki tovább rontja a nem túl rózsás helyzetet...


Sajnos pl. a mi teológiánkon is van jópár ember, aki ha végzett, nem engedném hittant tanítani semmilyen korosztálynak, egyéb bármilyen segítő munkát felőlem végezzenek bárhol, de ne ferdítsék az Egyház tanítását...

Az a baj, hogy szűrni a véleményszabadság miatt itt még nem lehet, de pl. olyat nem engednék hittant tanítani, aki házasság nélküli párkapcsolatban él, stb.


Egy szó, mint száz: szóljatok az illetékesnek. Komolyan.

2012. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Még annyi, hogy ha el is mondja, ő mit gondol, a MINIMUM, hogy hozzá kéne tennie az Egyház álláspontját. Akkor már nem lehet viszont belekötni.
2012. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Lehet nem veszi komolyan, ahogy a legtöbb gyerek sem. A másik amit nem értek , hogy evangélikus miért tanul katolikus hittant. A két felekezet talán összefonódott? Szerintem felvettek egy hozzá nem értőt, ezért beszél butaságokat. Szóljatok az igazgatónak, hogy butaságokra nevel benneteket.
2012. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Az 1-2 pontban igazad van. A 3. ponttal kapcsolatban: miért ne lehetne saját véleménye? Szerelmeskedni nem bűn.
2012. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Tegnapi 20:44-es válaszadó:


Evangélikus gimnáziumba járok ugyan, de katolikus vallású vagyok, ahogyan a hittan tanárom is. :) Ez az iskola igencsak ökumenikus, sokféle felekezet tanulóinak teret enged - ezért lehet eldönteni, ki milyen hittanra szeretne járni. :) Az ünnepségek és az istentiszteletek azért természetesen evangélikus módon zajlanak.

2012. ápr. 29. 19:07
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Napirai11 válasza:

Sziasztok! Kedves Kérdező!

Amikor az általad leírt sorokat olvastam, égnek állt a hajam a döbbenettől.

Ez a fickó, mármint ez a hittantanár egyszerűen nem normális!!


Az ilyen embert még gyerekek közelébe sem engedném, nemhogy hittant tanítani.

Katolikus voltam, ezért is tudom, hogy teljesen szembemegy az egyház álláspontjával, de még a Bibliával is, amit ez az ember hirdet, de ez még nem elég.

Nemhogy egy katolikus, de egy jóérzésű ember sem hirdet olyanokat, amit ez az ember mond. Az ilyen nem való pedagógusnak, ez tuti.

1. Aki rákos, és nem megy el orvoshoz, az az ember szembemegy Isten törvényeivel, mivel nem kezelteti a betegségét, és ezáltal az életét is veszélyezteti. Ilyet nem szabad csinálni, ezt minden vallás tiltja.

2. Az abortuszt is tiltja a legtöbb vallás, de amit a fogyatékosokról mond, az már tényleg felháborító.

Ilyet egy jóérzésű ember nem mond, az ilyesmin még egy ateista is felháborodna teljesen jogosan.

Felvetődik a kérdés, ha neki születne fogyatékos gyereke, akkor ő is kikötné a gyereket a kutyaház mellé?

Ha ismerném ezt az embert, én adnék neki személyesen két akkora pofont, hogy a fal adná neki a harmadikat.

A fogyatékos emberek igenis értékes emberek, és nekik is megvan a helyük a ivlágban, és nekik is ugyanúgy joguk van az élethez, mint bárki másnak!!


Jómagam teljesen vak vagyok mindkét szememre, és mindkét fülemre középsúlyosan hallássérült vagyok, akkor engem is ki kéne kötni a kutyaház mellé e fickó szerint?

Szóval ez rettenetesen felháborító!

Ki kéne rúgni a fickót abból az iskolából.


Mindenképp vedd vel mobillal az óráját, és küldd el a hanganyagot az igazgatónak

Ja, a harmadik ponthoz még nem szóltam hozzá.

A házasságon kívüli szexuális kapcsolatot egyértelműen tiltja a katolikus egyház, de a Biblia is tiltja ezt, akármelyik bibliafordítást olvassuk. Az ábrahámita vallások mind tiltják a házasságon kívüli szexuális kapcsolatot, mert ez az isteni törvény.

Jómagam baháí vagyok, de a házasságon kívüli szexuális kapcsolat a baháí hívők számára is tiltott, mert ez Isten örök törvénye, amit nem lehet megváltoztatni, max. ki lehet játszani, de annak súlyos következményei lesznek, ha előbb nem, akkor az illetők halála után, mert Isten számonkéri rajtuk, hogy életükben miket műveltek.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A házasság előtti szeretkezés nem egy rossz dolog, az mondjuk úgy kell is, de most hogy érted a házasságon kívüli szexet, megcsalás?
2012. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 lsandor ***** válasza:
53%
Ez a vallási képmutatás, de ha megvizsgálod a Katolikus vallás történelmét, akkor még találhatsz benne pár ehhez hasonló dolgot
2012. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Húha ezért a hittantanárért nagyon sokat kellene imádkozni.
2012. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%
Szia, engem katolikusként mélyen megdöbbentett, amit leírtál. Amennyire én látom, ez az "alak" egyértelműen eretnek, aki bár megismerte a szentséget, azt tudatosan elutasítja, sőt, ami még ennél is rosszabb: a dogma megsemmisítésére törekszik. Amit leírtál, az a lehető legsúlyosabb teológiai ámokfutás, aminek veszélyességére még kardinálisként Ratzinger és maga Boldog II. János Pál pápa is figyelmeztetett. Szintén jellemző, ahogyan a látszólag "gyakorlati" példák révén végső soron a kathekizmus tudatos elutasítását készíti elő diákjaiban. Miután levizsgáztál nála, a remélhetőleg jelenlévő hozzád hasonló gondolkodású diáktársaiddal és szüleitekkel együtt mindenképpen jelentenetek kellene az ügyet az illetékes egyházi helyeken, mert gondold el mi történik, ha nem csak a ti korosztályotokra, hanem a kisebb gyermekekre is kiterjeszti működését. Biztos vagyok benne, hogy ahogyan mi egyszerű hívők, úgy Egyházunk is felismeri majd ennek a működésnek romlott és gonosz természetét. Végül el szeretném mondani mennyire tisztellek azért amiért ezt a gonoszságot felismerted és leírtad, és nagyon büszke lehetsz magadra, mert az ellenség felismerése -különösen pedig az eretnekeké- az egyik legmélyebb Istentől nyert teológiai ajándék, mely bennünk, hívőkben megnyilatkozhat.
2012. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!