Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érheti hátrány azért a gyereke...

Érheti hátrány azért a gyereket az iskolában, mert nem vagyunk vallásosak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy az új közoktatási törvénnyel kötelezővé tették a hittant. Nem értek vele egyet, mert így is elég leterheltek a gyerekek, minek még ez is.

Emlékszem a húgom járt hittan különórára, de folyamatosan megszégyenítette a tanára, mert nem járt vasárnap templomba, ezért inkább abbahagyta.

Mi viszont nem vagyunk vallásosak, most azon gondolkodom, hogy a kötelező hittanórán is ez lesz? Vagy egyáltalán mit lép rá a tanár, hogy nincs is a gyerek megkeresztelve? Most már ez is kötelező lesz?



2011. dec. 24. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hittan vagy etika lesz kötelező, lehet választani a kettő közül nektek melyik szimpibb. Egyébként meg nem érheti hátrány a gyereket, az hivatalosan is negatív diszkrimináció lenne. Én sem vagyok vallásos, meg úgy az ex-osztályom 99 %-a sem és a kutyát nem érdekelte, hogy ki jár templomba és ki nem.
2011. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%

Én még anno úgy olvastam, hogy hittan VAGY erkölcstan.


Bár így se látom értelmet, mert akit érdekli az erkölcs, az erkölcsös lesz, akit nem, az pedig így se fog figyelni rá, max még jobban idegesíteni fogja, hogy ilyenekkal terhelik őt.


Ha mindenkinek hittanra kell mennie...hát az gáz lenne. Remélem a jövőbeli 12diseket nem akarják ezzel szivatni.

2011. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hittan, vagy elkölcstanra kell járni majd.

A Kereszténydemokraták megszavaztatták.

2011. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
És az erkölcstan miről szól? Annak még kevesebb értelmét látom. A hittannal alapvetően nem lenne bajom, mert az alapműveltség része, csak szerintem már így is túl sok az óraszám. Na, meg nem akarok valami elvakult papot, aki nem érti meg, hogy valaki miért nem jár templomba.
2011. dec. 24. 22:19
 5/64 anonim ***** válasza:
12%
Remélem is, hogy kötelező lesz. A hit fontosabb bárminél. Ha egy hittan leterheli a gyerekeket akkor nem kéne töri se, mert ami megtörtént az megtörtént. Angol óra se kell, mert magyarországon vagyunk. Tesi se kell, mert nem lesz focista a gyereked. Irni se kell megtanulnia, mert már van számítógép. Biosz se kell, mert nem orvos lesz és fizikát se kell, mert az végképp terhelő a gyereknek. Ezek mind feleslegesek! Ne tanítsd a gyereked, mert leterheled! És az, hogy vannak olyan tanárok akik kikezdenek a diákokkal? Isten ments suliba beíratni a gyereked. Jobb, ha a világtól el is zárod....
2011. dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
83%

Kedves utolsó! Az emberek egy komoly része a vallásokat csak képzelgésnek tartja (pl. én is). Nem összehasonlítható az általad írt középiskolai tantárgyakkal. Azokat valóban hasznos ismerni részletesen. A Bibliával olyan sokra nem megy az ember. Max. az általános műveltség szintjén.


Az erkölcstanban ellenben van fantázia szerintem. Egy jó tanárral a világ jelenségei, történéseit más szemszögből is megfigyelheti a tanuló.

2011. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
7%
Ugyan miért képzeltség? Csak az olyanok mint te kiöli illetve kiölné!! Azért lesz a jövőnek csak is csak mese! Attól, hogy nem hiszel benne nem jelenti azt, hogy nem létezik;)
2011. dec. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
90%
Kedves hívő! Jogod van hinni. Nagyon sok fiatal már a szüleivel ellentétben tartozik valamilyen valláshoz. De kötelezni bárkit arra, hogy megtegye, nem lehet a XXI. században.
2011. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
3%
Mert mindenki ötös matekból, meg fizikából? Azért mert kötelező tantárgy nem fog belehalni!
2011. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
93%
72%, látom nem érted. A hit olyan dolog, hogy az ember vagy "érzi" és "megéli", vagy nem, a lényeg, hogy érezni kell, ellentétben azokkal a tantárgyakkal, amikkel Te példálózol. Azokat tudni kell. Azt meg, hogy ki miben hisz, majd mindenki maga eldönti, a Bibliát pedig alap szinten magyarórán, rajzórán (művészettörténettel kapcsolatban), de még akár ének vagy életvitel (nem tudom, van-e még, pár éve nekem még volt) órán is megismeri, mivel az iskola megad egy általános alapműveltséget, és ez is beletartozik.
2011. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!