Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Torrentezni bűn a kereszténysé...

Torrentezni bűn a kereszténységben?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 14:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
24%
Nem bűn! Erre XVI. Benedek is utalt 2010. szeptember 27-én a müncheni keresztény műszaki egyetemisták előtt tartott beszédében.
2012. ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Pietrosol ***** válasza:
0%

Alapvetően bűn sem létezik!

Sem a kereszténységben,sem azon kívül!

2012. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
54%

Végülis, Jézus is megtörte a kenyeret.

Előbb definiáld a bűn fogalmát, utána agyalhatunk rajta.

2012. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Hát...jelen esetben lopás , vagy istennek nem tetsző cselekedet...nemtudom...
2012. ápr. 30. 15:19
 5/40 anonim ***** válasza:
inkább a legutóbbi...
2012. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn a torrentet büntetni?

Jézus és az apostolok idejében nem volt torrent vagy kalózmásolat. Így nem nyilatkozhattak róla. De …

… Be akartam szerezni egy vallási témájú filmet. Lusta voltam, hogy egy normális videóüzlet miatt utazgassak, így inkább szóltam egy kollégámnak, hogy szerezze be nekem a film kalózverzióját. Majd valamivel később megvettem az eredetit is. Na nem azért, mert én egy ennyire törvénytisztelő polgár vagyok, vagy mert a kalózmásolat rossz lett volna, hanem mert a film előtt, a szokásos szabályfelsorolás és fenyegetőzés helyett egy olyan szöveg volt, hogy ha lehet, ne másolja senki az adott filmet, mert az így keletkező bevétel lehetővé teszi hasonló filmek forgalombahozását.

Szóval: megkértek rá, és még jó indokot is adtak. Ezzel nálam többet elértek, mint a szokásos fenyegetőzéssel!

2012. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
őszintén szólva én csakis azért akarok most letölteni mert egy nagyon régi játékról van szó és egyszerűen néztem neten és sehol se lehet kapni :(( pedig én is mindig mindent megveszek és szinte soha nem torrentezek
2012. ápr. 30. 18:01
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
Én meg csóró vagyok és nincs pénzem százezreket költeni filmekre, játékokra és programokra. Akkor mit kéne tennem? Zenészként ne hallgassak zenét, grafikusként ne használjak programokat?
2012. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

#6 -os válszon gondolkodj el.

Egyébként nem bűnt, amit tenni akarsz. Az én értékrendem szerint.

Rá lehet fogni, hogy legyen linux a gépeden, ingyenes programokat használj, hallgass zenét legális oldalakon.

De nehéz ezt megfogalmazni. Te végülis nem okozol ezzel semmilyen valós kárt.

2012. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
49%

Ők fejlesztettek egy dolgot. Legyen szó szoftverről, zenéről, filmről bármi...És úgy gondolták, csak pénzért adják oda másnak.

Kérdem én, miért nem vigyáztak, hogy ne kerüljön máshoz az anyag? Vagy miért nem osszák meg másokkal a tudást, információt, szórakozást stb??

Mert ebből akarnak élni? Elmondom, hogy állítólag a torrentezés jót tesz pl. a zenészeknek, mert így az egész világ megismeri az ő zenéjüket. S így többen mennek koncertekre, vesznek pólókat stb...

2012. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!