Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez ellentmondásnak számít a...

Selender kérdése:

Ez ellentmondásnak számít a kereszténységben?

Figyelt kérdés
A keresztények azt állítják, hogy a vallásuk a hiten alapul, vagyis akkor van értelme, ha hiszünk. Isten pedig azért nem jelenik meg az emberek előtt, mert akkor már látott bizonyíték lenne, és nem hinnénk, mert látjuk. Hiába mondja az ember, hogy elhiszem, mert látom, az nem igazi hit, mert már látom. Tehát a helyes elv, ha hiszel olyanban amire nincs konkrét bizonyíték, de ha látod azt, amit hiszel, akkor az nem hit, és elveszti értelmét a vallás. Ilyen alapon, ha Jézus eljött hozzánk, akkor az bizonyítéknak számít, tehát olyanban hiszünk, amit láttak az emberek. De, ha mi olyanban hiszünk, amit láttak az emberek, akkor elveszik az igazi hitnek az értéke és a vallás értelme. Jézus eljövetele bizonyíték Isten létére, ahogy a Biblia is, mert azt mondják, hogy az Isten szava. Tehát van látott bizonyítékunk arra, hogy Isten létezik, a hit pedig értelmét veszti. Na, ennek akkor így mi értelme? Akkor Isten ennyi erővel leszállhatna közénk megmutatni magát és többen lennének, akik jó irányba változnának, nagy eséllyel kevesebb lenne a nyomorúság a világon. Nem lennének háborúk, mindenki szeretné a másikat, lehet nem kapna ilyen óriási szerepet a pénz, amiért szintén kegyetlen harcok folynak és Isten Földre szállása egy emberiséget megmozgató, és egyesítő esemény lenne. Tehát a végeredmény: Ha a hívők nem bizonyíthatóban hisznek, akkor az igazi hit, de ez esetben kizárható az, hogy valóban létezik az imádatuk tárgya. Ha azt állítják, hogy volt Jézus meg a Biblia és az, ami, akkor ők bizonyítékban hisznek. De elveszti értékét így a hit, mert bizonyítékban hisznek. De, ha erre azt mondják, hogy ez nem bizonyított, hogy a Biblia az, ami és, hogy Jézus köztünk járt és létezett, akkor ezzel elismerik, hogy nem is igaz, az, amiben hisznek. Leegyszerűsítve: Ha kimegyek az osztályteremből és azt mondják nekem bentről, hogy letettek egy zöld táskát az asztalra, és én ezt elhiszem, akkor az teljes értékű hit. Erre viszont nincs meggyőző bizonyíték, mert én nem tudhatom. De, ha bemegyek a terembe megnézni, és látom, hogy ott van és így hiszem el, akkor az már nem olyan magasrendű és igazán értékes hit, mint az előbbi esetben.
2012. márc. 3. 12:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Na álljunk meg egy kicsit.

Ki mondta neked, hogy Isten azért rejtőzködik el, hogy hit által éljünk?


"2. Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott.

3. Mert kezeitek bemocskolvák vérrel, és ujjaitok vétekkel, ajkaitok hazugságot szólnak, nyelvetek gonoszt suttog.

4. Nincsen, a ki az igazság mellett szólna, és nincsen, a ki igazságosan perelne, haszontalanban bíznak és hazugságot beszélnek, gonoszt fogadnak és vétket szűlnek." Ézs 59-ből.


Nem ellentmondás van, hanem az alapállításod nem helyes.

2012. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Vidiripi


Az ószövetségben számtalan helyen fizikai bizonyítékot láttak Isten létezésére a Héberek. Ennek ellenére még is sokszor előfordult a bálványimádás.

Hiszem ha látom! - szokták mondani.

Kérdem én biztos hogy hiszed?

2012. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Végül is nem lehetetlen, hogy hibás az alapállítás...


Én ezt hívő ismerőseimtől hallottam, hogy azért nem mutatja meg magát, mert az már nem lenne őszinte hit. Pedig sztem többen jobban hinnének benne...



Mi volt fizikai bizonyíték a Héberek számára? erről még úgy sem hallottam, szóval érdekel.


Hiszem, ha látom... ha látnám nem tudom pontosan hinném-e, de valószínűleg igen, mivel én realista típus vagyok... de sőt, akkor már nem is hinném, hanem tudnám.

2012. márc. 3. 18:23
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Kivezette őket Egyiptomból felhő alakban nappal, tűzoszlop alakban éjjel, a bizonyság sátrában lakozott a néppel, hallották többször beszélni, maguk rémültek meg mennydörgés hangjától, megannyi prófétájuk kerűlt ki népük közűl, kik Isten szavát közvetítve prófétáltak és bizonyultak igaznak szavaik. Tudták, hogy van, hallották, látták megannyi formában mikor segített nekik, mégis zsörtölődtek, törvényeit nem vagy nem jól tartották be. Valóban, hiszem, ha látom? Egy frászt.


Erről Krisztus szavai jutnak eszembe:

"Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad."

2012. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

sztem azért zsörtölődtek, mert gondolj bele... ha most valaki megjelenne és ezt csinálná, vagy csak fele ilyen csodákat tenne, akkor félnének tőle, és mérgesek lennének az emberek, hogy ne szóljon bele az életükbe és törvényeikbe...

valószínűleg az akkori embereknek új volt a hit, vagy egyszerűen ahhoz szoktak hozzá, hogy vannak saját törvényeik, és uralkodójuk.. vagy a megszokott életformájukat nem tudták úgy alakítani hogy az jó legyen Istennek.

2012. márc. 3. 19:26
 6/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A Teremtő adta nekik a törvényeket s ezzel együtt az életformát is.

De legyen úgy ahogy mondod akkor miért imádkoztak hozzá?

Vagy miért jöttek el a babilóni fogságból vagy az egyiptomiból? Miért nem maradtak ott?

2012. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Imádkozni mindenkinek kell valahová...még akkor is, ha azt mondanám, hogy nem létezik semmi Isten féle, az emberek akkor is imádkoznak valaki felé, mert lelki támaszt és nyugalmat nyújt a tudat, hogy vigyáznak rájuk. főleg akkor teszik ezt sokan, ha valami zűr van és nem tudják megoldani a gondot... nyilván egy rabság elég nagy zűr, és próbálnak eltűnni onnan, hiszen ki is szeret rabságban élni?
2012. márc. 3. 22:56
 8/18 A kérdező kommentje:

Egyébként mennyire biztos az, hogy kivezette őket felhőként, tűzoszlopként stb.?

Nehéz bizonyítani egy ilyet... szóval, ha nem így volt és csak egy kitalált, leírt dolog ez a Bibliában, akkor magyarázható az, hogy miért is zsörtölődtek. Azért, mert nem is volt semmi totális bizonyíték.

Egy ember is kivezethette őket ( pl Mózes) Isten nélkül, ha már Spartacus is képes volt elég durva felkelést szítani.

2012. márc. 3. 22:59
 9/18 anonim ***** válasza:
Agymosás?
2012. márc. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mire gondolsz pontosan?
2012. márc. 4. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!