Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, hogy egy katolikus...

Van olyan, hogy egy katolikus "áttér" és református lesz? Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne?


Sőt, olyan is van, hogy hindu lesz. Vagy zsidó, bár az bonyolultabb.


Akárki akármilyen vallásba átmehet, sőt, akár kétnaponta is változtathatja a vallását, ha neki úgy tetszik.

2012. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A reformáció idején több ezer, ha nem százezer ember tért át...
2012. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen. Én is katolikus családban nőttem fel, katolikusnak is vallottam magam, de manapság már egy protestáns közösségbe járok, és ott készülök a keresztségemre is.
2012. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg én is katolikus vagyok, gyakorlatilag meg nem.

Ha mélyen elkötelezném magam bármilyen vallás mellett, az egyik jelölt tuti a református lenne.

2012. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Amelyik katolikus nem tér át protestánsnak, az vagy buta, vagy nem hisz igazán, vagy nem zavarja a hazudozás és a buta kompromisszumok.
2012. máj. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
A katolikusok 2/3-a református, csak még eddig nem tud róla.
2012. máj. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kálvin pont ilyen volt.
2012. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inkább úgy történik hogy nem elég erős a hite, az egyház bizonyos tanításait már nem hiszi vagy megtagadja és ezután tér át reformátusnak. A Szentlelket előtte nem kérdezi meg erről.
2012. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, persze.


Kedves 5-ös!

Elég szomorú, hogy miközben az összes felekezet, a katolikusok és protestánsok is már arra törekszenek, hogy megvalósuljon a párbeszéd és békében, közösen hirdessük Istent és az örömhírt a világnak, akkor te itt megbélyegzed a katolikusokat megalapozatlan általánosításokkal és szítod a feszültséget. Az ilyenek miatt "térek ki a hitemből"...

2012. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne, sőt fordítva is lehetséges. Van református ismerősöm aki katolikus lett.
2012. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!