Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány éves kortól lehet életgyó...

Hány éves kortól lehet életgyónást végezni? Nagyon ciki ha 16 évesen szeretnék?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nem ciki. A paptól függ. De egy rendes pap, ha gyónni akarsz, és új életet kezdeni, megadja a lehetőséget. Én legalábbis megadnám, ha pap lennék.
2009. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, h. a lelki vezetőmet most szentelték pappá, és eddig mivel nála nem gyónhattam, sok mindent elhallgattam a papok előtt akiknél gyóntam. Most hogy már pap nála is gyónhatok, és neki mindent elmondok anélkül, h. cikinek érezném. Csak az a gond, h. nem tudom mit fog szólni ahhoz, h. életgyónást szeretnék végezni, mert attól félek azt mondja, h. még fiatal vagyok, és nem tudtam olyat csinálni amiért erre lenne szüksége.
2009. jún. 24. 22:58
 3/10 A kérdező kommentje:
előző hozzászólásnál az utolsó szó "szükségem"...
2009. jún. 24. 22:59
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Az életgyónás nincs életkorhoz kötve.

Tiszteletreméltó elhatározás.

De elsőnek azt gyónd meg,hogy eddigi gyónásaid, nem voltak érvényesek,mert - ahogy írtad- nem gyóntál meg mindent.

A gyóntatóatya majd eldönti, hogy követtél-e el szentségtörést avagy nem?


Kis segitség (szempontok)


[link]

2009. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, és a segítséget...!
2009. jún. 24. 23:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki. Az, hogy nem gyóntál meg mindent eddig, akkor nem baj, ha nem halálos bűnt hagytál ki szándékosan a gyónásból. Amúgy a gyóntató atyának mindent bátran el lehet monsdani, mert nem mondhatja el senkinek, és a bűnbánat és bűnbocsánat szentségében magának Krisztusnak ( ha fizikailag a papnak is) mondod el amit elmondassz. Legyél bizalommal.
2009. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ha nem halálos bűnt hagytál ki szándékosan a gyónásból"

Helyesen


ha halálos ( most már inkább a súlyos jelző használatos) bűnt hagytál ki szándékosan a gyónásból

2009. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a súlyos/halálos (elavultabb kifejezéssel élve) bűnöket nem szabad kihagyni a gyónásból, legalábbis nem érdemes.
2009. jún. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mért gyónnál a papnak a közvetlenül Istennek is elmondhatod bűneidet? (amiket úgy is lát szóval tök fölösleges elhallgatni!!) Egy papnak nincs joga téged megítélni, így felsem oldozhat bűneid alól, ezt egyedül Isten teheti meg.Amúgy van agy jó hírem Jézus Krisztus meghalt érted, és még a TE bűneidet és magára vette.

"Isten azonban abban mutatta meg rajtunk szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, mikor bűnösök voltunk."- olvashatjuk a Bibliában Pál levele a rómaikakhoz 5.rész 8.versében.

2009. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mért gyónnál a papnak"

Nem e zvolt a kérdés!


"felsem oldozhat bűneid alól,"


Az Üdvözítő tanítása mást mond (newm azonos jehovahamis tanúinak antikrisztusi fröcsögésével)


"18Bizony, mondom néktek: amit megköttök a földön, kötve lesz a mennyben is, amit pedig feloldotok a földön, oldva lesz a mennyben is. "

Mt 18, 18


Az oldás és kötés hatalma.

A Megváltó parancsa!

2009. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!