Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes lettem egy római...

Szerelmes lettem egy római katolikus papba. Fogalmam sincs mitévő legyek. Kérhetném segítségeteket? 22 L

Figyelt kérdés
Már 3 éve el nem múló érzésről van szó. Először mint tesóm barátja került a közelembe, aztán később mi is összebarátkoztunk. Nagyon jó a kapcsolatunk, mondhatni lelkitársak vagyunk - lelkivezetőmnek tekinti magát (én is egy ideig így tekintettem rá, de ez aztán átváltott más érzéssé, szerelmes vagyok, ez biztos...), mindent meg tudunk beszélni, egyengeti az utamat... és ez a sok törődés, sok gondoskodás indította el bennem ezeket az érzéseket. Azt hiszem én is sokat jelentek számára, mert gyakran olyan probémáit is megosztja velem, amikről másoknak nem beszél, kifejezetten megbízik bennem. Félek, ha elmondanám neki, tuti megszakítaná velem a kapcsolatot - mert nagyon elkötelezett - s nekem sem áll szándékomban eltéríteni őt a hivatásától, de ha nem mondhatom el valakinek... beleőrülök, így még sosem szerettem senkit, s szerintem nem is fogok tudni...
2012. máj. 9. 22:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 22/L

azt kell, hogy mondjam esélyed sincs, eltévesztetted a kort és a nemet is.

2012. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem, komolyan írtam!
2012. máj. 9. 22:47
 3/33 anonim ***** válasza:
68%

Gondolj arra, hogy ha nem pap lenne, egészen más ember lenne, s valószínűleg akkor nem is szerettél volna bele. Ez komoly, voltam már papba szerelmes (nem egyszer, ilyen vagyok), és erre jutottam. Ha viszont ez így van, akkor ha miattad letenne a papi szolgálatáról, már megintcsak nem az az ember lenne, akibe beleszerettél...


Olvastál Assisi Szent Ferenc és Szent Klára egymás iránti érzéseiről? Megéri, hidd el!


Sokszor az van, hogy egy szeretet annyira mély, tiszta és teljesen feltétel nélküli, hogy ha testi vonal közbekúszna, csak rontana az egészen. Próbálhatsz így is tekinteni rá. Viszont ne akadályozzon meg abban, hogy Te megtaláld esetleg azt a fiút, akivel aztán egyszer mégis teljesen társak lesztek - vagy más utadat, ha más van...


Az viszont rettentően fontos, hogy a lelkivezetői kapcsolat le legyen tisztázva közöttetek! Olyan nincs, hogy ő annak tartja magát, Te meg nem tartod annak őt! A lelkivezetői kapcsolatot minden egyes esetben egyeztetni kell a másik féllel, teljesen letisztázva. A legkomolyabban mondom, hogy súlyos következményei lehetnek, ha ez nem így történik.


Különben pedig ha belegondolsz, számodra mi segíthetne... Nem lenne jobb kerülnöd?

2012. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
40%

Ha bosszantani akarnálak, akkor azt írnám, hogy a sátán munkálkodik benned és azonnal felejtsd el azt a papot. Gyónd meg a bűnöd stb...

De mindhalálig tartani fogom azt a nézetet, hogy a szerelem, sex nem bűnös dolog. Ha igen, akkor nem csak a papokra vonatkozik. Ennyi.

Nem akarlak bíztatni, hogy eltérítsd a hitétől. De szerintem marhára nem tennétek bűnt az Isten szemében.

Lehet írogatni, hogy mindenkit egyformán szeretni kell.

De mondom a szaporodás, sex, élvezet hozzátartozik az ember életéhez. Ha nem, akkor továbbra is a gyors önmegsemmisülés lenne a cél. Isten áldása legyen rajtad, rajtad és mindenkin!

:)

2012. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
61%

Kiegészítés. Mindent alaposan meg kell beszélni.

Sokkal többet árthatsz a lelkének, ha ő örök bűnösnek fogja magát érezni, vagy 2 hónap után dobod, mint egy rongyot.

2012. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 mustafa33 ***** válasza:
35%
Beszéld meg vele, egy kis bűnt beválalhat. Ismertem olyat is aki 40 évig élt szerelmével míg meg nem haltak(gazdaszonya lett). Másiknak a kántora a csaj és jól megvannak. Nem Isten rendelte a celibátust.
2012. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
32%

Én a helyedben új lelki vezetőt keresnék, olyat aki mondjuk 60 év feletti vagy mondjuk egy apácát. És sok közbenjáró imát kérnék és sokat imádkoznék azért hogy ez az érzés múljon el. Lehet hogy szabadító ima is kell. Az egyháznak megvan az oldás és kötés hatalma tehát így meg lehet szabadulni a szerelemtől is.

Sok kitartást kívánok Neked, én is hasonló módon szenvedtem évekig egy reménytelen szerelem miatt.

Ne gondold hogy a szerelem Istentől van, sajnos a gonosz lélek is képes ilyen érzést kelteni.

2012. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
42%
Előző, a pokol tüzén fogsz elégni, amiért ilyen baromságokat írsz.
2012. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező de aranyos vagy, hogy nem értetted az első poénját. :D

Amúgy szerintem hozd fel.... úgy értem, én ismertem jónéhány katolikus papot és egy sem volt, akinek ne lett volna barátnője. Legtöbbje nem is titkolja nagyon. Nem tudom az egyházi ranglétrák pontos nevét, de felettesekről is hallottam már, akik kifejezetten védik őket. Nem tudom, ez segít-e egy picit is. Gondolom a nagyobb probléma a vallással való összeegyeztetéssel van. Új érzed, hogy ezzel ő kevesebb lenne? Vagy te?

2012. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezőnek: ne azzal foglalkozz hogy más papok mit csinálnak vagy mit nem. Ha engedsz ennek a kísértésnek akkor azzal felelőssé válsz azoknak a lelkéért is akiket ennek a papnak lett volna a feladata megmenteni.


Mt 7,13 - A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz - sokan bemennek rajta.

2012. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!