Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes lettem egy római...

Szerelmes lettem egy római katolikus papba. Fogalmam sincs mitévő legyek. Kérhetném segítségeteket? 22 L

Figyelt kérdés
Már 3 éve el nem múló érzésről van szó. Először mint tesóm barátja került a közelembe, aztán később mi is összebarátkoztunk. Nagyon jó a kapcsolatunk, mondhatni lelkitársak vagyunk - lelkivezetőmnek tekinti magát (én is egy ideig így tekintettem rá, de ez aztán átváltott más érzéssé, szerelmes vagyok, ez biztos...), mindent meg tudunk beszélni, egyengeti az utamat... és ez a sok törődés, sok gondoskodás indította el bennem ezeket az érzéseket. Azt hiszem én is sokat jelentek számára, mert gyakran olyan probémáit is megosztja velem, amikről másoknak nem beszél, kifejezetten megbízik bennem. Félek, ha elmondanám neki, tuti megszakítaná velem a kapcsolatot - mert nagyon elkötelezett - s nekem sem áll szándékomban eltéríteni őt a hivatásától, de ha nem mondhatom el valakinek... beleőrülök, így még sosem szerettem senkit, s szerintem nem is fogok tudni...
2012. máj. 9. 22:01
1 2 3 4
 11/33 Pietrosol ***** válasza:
28%

Ha Jézusnak lehetett szerelme,jelesül Mária Magdolna.Akkor egy papnak miért ne lehetne?

Menj el hozzá,beszéld meg vele és ha hozzád hasonlóan érez,teljesedjen ki az életetek!

Egy dogma miatt ne legyetek boldogtalanok!

2012. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
69%
Betti te vagy az ?
2013. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
71%

Látom, régi a kérdés, remélem azóta megoldódott a dolog.

Ha tényleg szereted, akkor azt is tudod, hogy neki is az a jobb, hogy ha békén hagyod.

2013. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%
Tamás atyáról van szó:)
2013. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 amarill ***** válasza:
Én "kerülném" az illetőt
2013. jan. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 amarill ***** válasza:
Válassz másik (lelki) "vezetőt"
2013. jan. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
Hány éves vagy???:)
2013. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
23, és a probléma azóta is fennáll! A kapcsolatunk továbbra is ugyanolyan szoros. Már kezdek hozzászokni ehhez a "lelkiszerelemhez". Boldog vagyok mikor találkozunk, mikor beszélünk, mikor csak akármi kis közös dolgot csinálunk is, de még akkoris, ha misézni látom/hallom. Szerelmes vagyok belé, s az érzés egyáltalán nem múlik. A baj csak az, hogy így sose fogok tudni senkibe beleszeretni, mert bár vannak fiúk, akik próbálkoznának nálam, de mindig mindenkit az Ő "tökéletességéhez" hasonlítok, és senki nem üti meg az Ő szintjét. Keserű boldogság ez, amit Vele(nélküle) érzek!
2013. márc. 27. 20:55
 19/33 anonim ***** válasza:
79%

Szabadító imát kellene kérned valami olyan közösségnél ahol van ilyen szolgálat.

De az is fontos hogy te ne ragaszkodj ehhez a kapcsolathoz.

2013. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 mustafa33 ***** válasza:
49%
Ne hagyd maagd befolyásolni mindenféle bigottakkal. Várd ki, nem sokára vége a cölibátusnak! ha jól tudom (és paptól tudom), az egyik oka a Benedek lemondásának az is volt, hogy ezt az egyházban fennálló és egyre súlyosabb problémát meg kell oldani, de az ő nézeteivel nem letzt volna egyetetthető egy bármilyen fokú felszabadítás e téren. Vagyis valamilyen változás lesz e téren. A papok is emberek és egy középkori korlátozás oka nem biztos hogy megállja a helyét a mai világban is.
2013. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!