Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes lettem egy római...

Szerelmes lettem egy római katolikus papba. Fogalmam sincs mitévő legyek. Kérhetném segítségeteket? 22 L

Figyelt kérdés
Már 3 éve el nem múló érzésről van szó. Először mint tesóm barátja került a közelembe, aztán később mi is összebarátkoztunk. Nagyon jó a kapcsolatunk, mondhatni lelkitársak vagyunk - lelkivezetőmnek tekinti magát (én is egy ideig így tekintettem rá, de ez aztán átváltott más érzéssé, szerelmes vagyok, ez biztos...), mindent meg tudunk beszélni, egyengeti az utamat... és ez a sok törődés, sok gondoskodás indította el bennem ezeket az érzéseket. Azt hiszem én is sokat jelentek számára, mert gyakran olyan probémáit is megosztja velem, amikről másoknak nem beszél, kifejezetten megbízik bennem. Félek, ha elmondanám neki, tuti megszakítaná velem a kapcsolatot - mert nagyon elkötelezett - s nekem sem áll szándékomban eltéríteni őt a hivatásától, de ha nem mondhatom el valakinek... beleőrülök, így még sosem szerettem senkit, s szerintem nem is fogok tudni...
2012. máj. 9. 22:01
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
Éjjel, nappal ezen a kérdésen jár az eszem! Ha látod kedves kérdező kérlek írj!
2016. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:

Kedves kérdező, tényleg mély érzéseid lehetnek a pappal szemben, ha már több éve nem változik a helyzet.

Az igazság az, hogy én is hasonló cipőben evezek, 4 éve..Az elmúlt 3 évben úgy mond csak én "nézegettem" őt, de utána jóban lettünk, el kezdtünk beszélgetni. Ő is az a kicsit csendes típus, de mióta jóban vagyunk, sok mindenről beszélgetünk, nekem is elmond sok olyan dolgot, amit a pap társainak nem- és velük sem beszél ritkán.

Őszintén próbáltam már én is imádkozni, hogy javuljon a helyzet, de egyszerűen nem megy, pedig én sem szeretnék tönkre tenni egy embert és a hivatását. Azonban én is boldog leszek ha csak misézni hallom- vagy régen is az voltam, amikor még nem voltunk annyira beszélő viszonyban, de például misén áldozni mentem hozzá.

Remélem azóta valamennyire alakult a helyzet- bármilyen irányba, de ugyanakkor csodállak, hogy ennyi évig mégis úgymond kitartasz mellette- ahogy én is 4 éve :)

2016. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Na heloka ha ilyen melyek az erzeseid azóta is akkor még néznéd a válaszokat és ha nézed itt 2020ba akkor szeretném ha beszélnénk mert én is ugyanebbe a problémába szenvedek most 5. Éve szerelmes vagyok egy papba, és mesélhetném naphosszat. Ez egy végtelen szerelem
2020. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!