Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondanátok néhány infót a...

Mondanátok néhány infót a Sola Scriptura nevű teológiai iskoláról?

Figyelt kérdés
A honlapján önmagát úgy határozza meg, hogy nem tartozik egyik felekezet alá (akár befolyása alá) sem. Más ismerőseim szerint ez nem igaz. Ti mit tudtok/gondoltok? Elég fontos és sürgős lenne! Köszönöm!

2012. máj. 10. 12:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerek embert aki oda járt, ajánlom mindenképp az iskolát :)

2012. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
82%

Szaisztok!

Én odajártam főiskolára 12 évvel ezelőtt. Életem egyik legjobb döntése volt. Mindenkinek szívből ajánlom. Ja és nem lettem az adventista egyház tagja. Ne bántsátok őket, mert nagyon jó emberek.

Üdvözlet mindenkinek! Anikó

2012. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%
Nem az adventistákat bántom. A hamis tanításokat bántom, melyből bennük van elég. Ami még nem is lenne túl nagy baj, a legnagyobb baj, hogy amikor a Biblia alapján ellent mond nekik valaki többszörösen alátámasztva, akkor is még a betanult szöveget kántálják, mint valamilyen robot nulla gondolkodással.
2012. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


Kedves 13-as hozzászóló. Én úgy gondolom, hogy az adventistáknak nincsen hamis tanítása. Megtisztelnél, ha semmitmondó vádaskodás helyett esetleg valami konkrét példát felhoznál, és igyekszem azt korrekt módon megválaszolni. Addig pedig szeretettel megkérlek, hogy tartózkodj az alaptalan vádaskodásoktól.


Kőszönettel: Péter

2012. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
27%

Péter! Ha adsz nekem néhány napot, hogy előjöjjenek, akkor felsorolok jó párat, ha kívánod.


Semmi bajom az adventista gyülekezet tagjaival, biztos, hogy sok Istenfélő, igaz ember van soraikban, nagyon sok jó dolgot is mondanak. Viszont ha csak ezt veszem alapul ez akár még a Katolikus egyházra is igaz lenne, vagy a Jehova Tanúira.


Elöljáróban:


- Elsősorban miért is van három fajta gyülekezete az adventistáknak? H.N.Adventisták, Keresztény Advent gyülekezet, Reformosok. Ha rendben van a tanításuk, akkor miért vannak olyan tételek, melyek miatt, hol az egyik hol a másik nem ért egyet? Akkor mindegyik tanítás rendben van?


---


- Keresztelés előtti hitvallásban vallani kell, hogy a szombat nap végigvonul az egész Biblián. Ez csúsztatás, mint ahogy rengeteg dolog vonul végig a Biblián, főleg Krisztus. Szintén vallani kell, hogy ez az egy igaz egyház.


---


"Tiszteled-e istent azzal, hogy arra gondot viselsz, elkerülve az ártalmas dolgok használatát, tartózkodva a tisztátalan ételektől, az alkohol tartalmú italoktól, azok előállításától, vagy árusításától…"


Ez az egyik keresztelés előtti hitvallás pontja.

Nem lehet szakács, pincér, bolti eladó, hentes, gyógyszerész, benzinkutas, portás, büfés, élelmiszeripari termékekkel kereskedő.

Ezek mind olyan területek, amelyek a nagyvárosokban a legkönnyebb elhelyezkedési lehetőséget biztosítják.


Ezen kívül nem is említettem azoknak a kirekesztését, akik katonák, rendőrök, biztonsági őrök, akiket egy másik tanításuk miatt rekesztenek ki az általuk egyedüli üdvözítő "Maradékegyházból".

Nos, legalább is a Biblia nem ilyen kirekesztő a Krisztus tanítványaival szemben.


---


Azok üdvözülnek, kik a szombat napot megtartják, mert ez lesz a jel, ahogy ez is mindig is a jel Isten egyházán. Ez a jel lesz kihangsúlyozva a végső időkben is.


---


A húsevés ellenzése egyik magyarázatukkal a Bibliára alapozva.


---


Teremtés előtti világ, illetve a földi civilizáción kívül egyéb bolygókon lévő világok nulla biblikussággal.


---


Ellen G. White írásai, benne rengeteg csúsztatással felülvizsgálat nélküli elfogadása. A "kedvencem", mikor E.G.White leírja, hogy mennyire kellett támogatni a getsemani kerthez vezető úton Jézust, mert meg volt zuhanva.


---


A bor mérséklése musttá. Bővebben itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


---


Keresztelés előtti oktatás a legkevésbé sem biblikus módon.


---


Utolsó időkre vonatkozó egyik előadásnál Krisztus mindig velünk lesz, másiknál egyedül kell megállnunk.


---


A sátán már a teremtés befejezése előtt ellenségeskedésbe fordult Istennel szemben, ha gondolod, pusztán két igével alátámasztom az ellenkezőjét, míg ti semmivel.


---


Ellen G. White meghatározta, hogy kiket nem fog Krisztus elragadni,amikor eljön, hogy összegyűjtse a választottakat. Ezt írja: " Aki a döglött állatok húsát eszi, nem fog elragadtatni." Azaz húst eszik.

Testimonies,1:187.-

Ez egy kirekesztő és Ige ellenes tanítás. Krisztus simán megette és megvendégelt sok ezer embert hallal, illetve bárányt evett.


---


Az ötödik gyülekezetről tartott előadás folytán azzal magyarázták, hogy azért lett rossz a negyedik gyülekezet végén lévő jó tettek az ötödikben, mert a reformmozgalom biblikus tanításától áttértek az alapítók irataihoz. Nos, adventistáknál, ha felolvasunk, olvassunk E.G White kiskátéjából…

2012. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

Péter! Idestova két hete írtad, hogy "Megtisztelnél, ha semmitmondó vádaskodás helyett esetleg valami konkrét példát felhoznál, és igyekszem azt korrekt módon megválaszolni."


Válaszod után cirka három órával 13 példát hoztam a vádasodásomra, melyre nem érkezett igyekezet a részedről, ahogy ígérted, sem korrekt megválaszolás.

2012. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, én nem vádaskodni szerettem volna, úgy gondolom, hogy jogosan gondolta Péter, hogy üres beszéddel rágalmazom az egyházának a tanait. Tudomásul vettem, és igaza volt, ezért említettem néhányat, amelyek eszembe jutottak, vagy hirtelen találtam. Erre viszont két hete nem érkezett az általa megígért válasz, melyet mai nap szóvá is tettem.
2012. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Na, az előző válaszom okafogyottá is vált, miután kitörölték a provokatív választ... sorry.
2012. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
68%

Nos, én nem Péter vagyok, a tudásom sem akkora, de megpróbálok néhány kérdésedre válaszolni :)

(Amúgy Pétert nem láttam mostanában a fórumon, úgyhogy valószínüleg azért nem válaszolt)


- Elsősorban miért is van három fajta gyülekezete az adventistáknak? H.N.Adventisták, Keresztény Advent gyülekezet, Reformosok. Ha rendben van a tanításuk, akkor miért vannak olyan tételek, melyek miatt, hol az egyik hol a másik nem ért egyet? Akkor mindegyik tanítás rendben van?


A tanítás és a hitelv a Hetednapi Adventistáknál és a Keresztény Advent Közösségnél gyakorlatilag ugyanaz, a kommunizmus alatt vált ki a közösség a H.N. Adventita egyházból, mert úgy gondolták, hogy az egyház túlságosan együttmáködik az állammal. Ez nem tudom mennyire volt igaz, és hogy történt, de ma ez a konfliktus már nem áll fent, és vannak próbálkozások az egyesítésre.

A Reformadventisták az első világháború alatt váltak ki, a pontos okokat nem tudom, ha jól tudom ott a katonáskodás miatt volt konfliktus. Tudomásom szerint ők sokkal konzervatívabbak, mint a másik két csoport.



- Keresztelés előtti hitvallásban vallani kell, hogy a szombat nap végigvonul az egész Biblián. Ez csúsztatás, mint ahogy rengeteg dolog vonul végig a Biblián, főleg Krisztus. Szintén vallani kell, hogy ez az egy igaz egyház.


Végig is vonul, Mózes első könyvétől a Jelenésekig. Ez nem zárja ki azt, hogy más is végigvonul. Miért baj az, ha ezt is kihangsúlyozzuk? Az igaz egyház más nehezebb téma, a Bibliában több jellemzője van az igaz egyháznak, ebből jön a következtetés, ha lrdekel, jobban utánajárok és leírom neked.



-"Tiszteled-e istent azzal, hogy arra gondot viselsz, elkerülve az ártalmas dolgok használatát, tartózkodva a tisztátalan ételektől, az alkohol tartalmú italoktól, azok előállításától, vagy árusításától…"

Ez az egyik keresztelés előtti hitvallás pontja.

Nem lehet szakács, pincér, bolti eladó, hentes, gyógyszerész, benzinkutas, portás, büfés, élelmiszeripari termékekkel kereskedő.

Ezek mind olyan területek, amelyek a nagyvárosokban a legkönnyebb elhelyezkedési lehetőséget biztosítják.

Ezen kívül nem is említettem azoknak a kirekesztését, akik katonák, rendőrök, biztonsági őrök, akiket egy másik tanításuk miatt rekesztenek ki az általuk egyedüli üdvözítő "Maradékegyházból".

Nos, legalább is a Biblia nem ilyen kirekesztő a Krisztus tanítványaival szemben


Nos, szerintem sem helyes dolog ártalmas dolgok előállítása, és eladása. Igen, ez nehéz helyzetet teremt sok munkavállaló számára, de hiszem, hogy Isten tud nekik adni másik leetőséget.

Kirekesztésről szó sincs, nem arról van szó, hogy aki katona, az be se teheti a lábát a gyülekezetbe, hanem egyszerűen nem helyes a mások gyilkolása, ami ellenkezik a 6. parancsolattal. Nem hiszem hogy Keresztelő János megkeresztelt volna egy római katonát, amig me nem változik, és nem hagyja abba az emberek ölését. A rendőrökkel pedig tudtommal az egyháznak semmi gondja nincs, erre a szakmára szükség van, és lehet a Bibliáva megegyezően művelni.



-Azok üdvözülnek, kik a szombat napot megtartják, mert ez lesz a jel, ahogy ez is mindig is a jel Isten egyházán. Ez a jel lesz kihangsúlyozva a végső időkben is.


Ez is egy hosszabb és egy nehezebb téma, megpróbálok rá dióhéjban válaszolni. A Bilia ír Isten pecsétjéről, ami beazonosíthatóan a szombat. Ez Isten törvényében van, és tartalmazza Isten nevét, fennhatóságát és titulusát, mint ahogy más pecsétek teszik. Ez teszi érvényessé a Tízparancsolatot, enélkül lehetne bármelyik Isten parancsolata. A végidőkre Jelenések könyve ezt írja: Jel 14:2 Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!

Az pedig nem igaz, hogy ez mindig is Isten igaz egyházának a jele, ez a végső időkben lesz jel és ellentét, amikor az ellenkezőjét törvénybe iktatják.



-A húsevés ellenzése egyik magyarázatukkal a Bibliára alapozva.


A húsevés nincs megtiltva, hiszen Jézus is evett húst, de az igaz, hogy az ember eredeti tápláléka húsmentes volt, ami egészségesebb is.



-Teremtés előtti világ, illetve a földi civilizáción kívül egyéb bolygókon lévő világok nulla biblikussággal.


Ebben a témában annyira nem vagyok otthon, a más bolygókra adok egy bibliaszöveget Jóbtól: Jób 1:6-7 Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.

Ebből látszik, hogy Istennek más fifi is érkeztek más bolygókról. A termetés előtti világra hirtelen nicncs versem, de megkérdezhetem, hogy te mire alapozod az ellenkezőjét?



-Ellen G. White írásai, benne rengeteg csúsztatással felülvizsgálat nélküli elfogadása. A "kedvencem", mikor E.G.White leírja, hogy mennyire kellett támogatni a getsemani kerthez vezető úton Jézust, mert meg volt zuhanva.


A rengeteg csúsztatás alatt enm értem mit értesz, de a Bibliából bebizonyítható, hogy E.G.Wgite igaz próféta, ha érdekel, ezt is kifejtem bővebben.



-A bor mérséklése musttá. Bővebben itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Azt hiszem, ott elég részletesen leírtam, az ezt alátámasztó igéket lásd ott :)



-Keresztelés előtti oktatás a legkevésbé sem biblikus módon.


A bilikus keresztségi oktatás szerintünk az, hogy az ember elfogadja Krisztust és tanításait. Erre törekszünk, kifejtenéd jobban, mi a gond az oktatással?



-Utolsó időkre vonatkozó egyik előadásnál Krisztus mindig velünk lesz, másiknál egyedül kell megállnunk.


Nem tudom melyik két előadásra gondolsz, annyit tudok mondani, hogy Jézus mindig velünk lesz: Máté 28:20 és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!



-A sátán már a teremtés befejezése előtt ellenségeskedésbe fordult Istennel szemben, ha gondolod, pusztán két igével alátámasztom az ellenkezőjét, míg ti semmivel.


Kérlek tedd meg, kíváncsi vagyok!

Ezékiel 28:13-19 veszél Sátánról, Jelenések 12:7-9 pedig a háborúról. és mint mondtam, a teremtés előtti világot így hirtelen nem tudom megválaszlni, de ha volt, akkor valószínűleg Sátán is hamarabb Isten ellen fordult. Az édenkertben Ádám és Éva nem lehetett sok ideig (szaporodjatok és sokasodjatok! - ez nem történt meg a kiűzetésükig), és ha Sátán is a földi teremtés kezdetén lett teremtve, akkor nem sok ideje lehetett Isten ellen fordulni. A fenti igék pedig hosszabb időt sugallnak.



-Ellen G. White meghatározta, hogy kiket nem fog Krisztus elragadni,amikor eljön, hogy összegyűjtse a választottakat. Ezt írja: " Aki a döglött állatok húsát eszi, nem fog elragadtatni." Azaz húst eszik.

Testimonies,1:187.-

Ez egy kirekesztő és Ige ellenes tanítás. Krisztus simán megette és megvendégelt sok ezer embert hallal, illetve bárányt evett.


Ellen White írásaiban annyira nem vagyok jártas, de szerintem ítt a betegségtől megdöglött állatokról beszél, aminek fogyasztását a Biblia is ellenzi.



-Az ötödik gyülekezetről tartott előadás folytán azzal magyarázták, hogy azért lett rossz a negyedik gyülekezet végén lévő jó tettek az ötödikben, mert a reformmozgalom biblikus tanításától áttértek az alapítók irataihoz. Nos, adventistáknál, ha felolvasunk, olvassunk E.G White kiskátéjából…


Az adventisták összes hitelve a Biblián alapszik. Az összes. Egyik sincs ellen White-tól. Azonban ő kiegészíti. És a Biblia seol nem írja, hogy a Biblia írása utáni korokban nem lennének próféták. Javaslom, hogy olvasd el a Nagy küzdelem c. könyvét, megláthatod, ki is ő valósában, és miket írt :)

2012. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19%

„(Amúgy Pétert nem láttam mostanában a fórumon, úgyhogy valószínüleg azért nem válaszolt) „


Nézd, napi szinten válaszol, ráadásul hidd el, ha két hétig nem válaszol, akkor a toplistán nem a negyedik helyen lenne, hanem a huszadik-harmincadik tájékán.


A három adventista gyülekezet tanítása sok tekintetben nem azonos. Sem a keresztelési szokásoktól a Jelenések könyvének magyarázatain keresztül az étkezésen át sok tekintetben különböző nézeteket képviselnek, mely megakadályozza bármilyen összevonást is. Ne ámítsd magad. Egy kicsit ássad bele magad, meg kell, hogy lássad, hogy ez a három csoport mosolyoghat egymásra, de nem lesznek soha egyek már.


„Végig is vonul, Mózes első könyvétől a Jelenésekig. Ez nem zárja ki azt, hogy más is végigvonul. Miért baj az, ha ezt is kihangsúlyozzuk? Az igaz egyház más nehezebb téma, a Bibliában több jellemzője van az igaz egyháznak, ebből jön a következtetés, ha lrdekel, jobban utánajárok és leírom neked.”


Azért baj, mert a Biblián Krisztus vonul végig. Az, hogy a szombat vonul végig csúsztatás.


„Nem hiszem hogy Keresztelő János megkeresztelt volna egy római katonát, amig me nem változik, és nem hagyja abba az emberek ölését.”


Nem olvastad?

„Mikor pedig beméne Jézus Kapernaumba, egy százados méne hozzá, kérvén őt,”

„Bizony mondom néktek, még az Izráelben sem találtam ilyen nagy hitet.”


Itt nem meg vagyok keresztelve, nem vagyok, hanem arról van szó, hogy üdvözülsz-e vagy sem.


„A Bilia ír Isten pecsétjéről, ami beazonosíthatóan a szombat. Ez Isten törvényében van, és tartalmazza Isten nevét, fennhatóságát és titulusát, mint ahogy más pecsétek teszik. „


Ez idáig, mintha olvasnád, már hallottam ezt szinte szóról szóra.


Megmondom, hogy a tízparancsolatban hol van Isten neve, fennhatósága, titulusa:

„Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Egyiptomnak földéről, a szolgálat házából.”

És nem a szombat nap a pecsét.


Pál írja, hogy mi Isten pecsétje:


IITim2„19. Mindazáltal megáll az ISTENNEK erős fundamentuma, MELYNEK PECSÉTE ez: Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja.

20. Nagy házban pedig nemcsak arany- és ezüstedények vannak, hanem fából és cserépből valók is; és azok közül némelyek tisztességre, némelyek pedig gyalázatra valók.

21. Ha tehát valaki magát ezektől tisztán tartja, tisztességre való edény lesz, megszentelt, és hasznos a gazdának, minden jó cselekedetre alkalmas.

22. Az ifjúkori kívánságokat pedig kerüld; hanem kövessed az igazságot, a hitet, a szeretetet, a békességet azokkal egyetembe, a kik segítségül hívják az Urat tiszta szívből.”


„Ez teszi érvényessé a Tízparancsolatot, enélkül lehetne bármelyik Isten parancsolata.”


A parancsolatok a szombat nap parancsolata nélkül is érvényes lenne. Vagy te úgy gondolod, hogy Isten a törvényét érvénytelenítené, ha bizonyos sorok nem lennének benne? Nem értelek.


„ A végidőkre Jelenések könyve ezt írja: Jel 14:2 Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét! „


Ez a kerak általi Jelenések könyve magyarázatából gondolod így, mivel a harag hét poharát a végidőre helyezi, mintegy pár nap alatt lezajlódó eseményre. (E.G.W. szintén, igaz?)


„Az pedig nem igaz, hogy ez mindig is Isten igaz egyházának a jele, ez a végső időkben lesz jel és ellentét, amikor az ellenkezőjét törvénybe iktatják. „


Ez Ellen G. White magyarázatából adódik. (Még hogy a Biblia lenne a mérvadó és nem a White kiskáté…) Biblikus magyarázatot szerintem nem tudsz adni, miszerint a szombat nap megtartása az utolsó napokban lenne a jel.


„A húsevés nincs megtiltva, hiszen Jézus is evett húst, de az igaz, hogy az ember eredeti tápláléka húsmentes volt, ami egészségesebb is. „


Te eszel húst? És miért nem? Megnézhetsz egy csúsztatott előadás észrevételeit, melyet szintén kerakos előadás keretében hangoztak el. A hetedik válasz. Változatosság nélkül szintén Péternek válaszolva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..



„Jóbtól: Jób 1:6-7 Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.

Ebből látszik, hogy Istennek más fifi is érkeztek más bolygókról. „


Ebből? Te azt gondolod, hogy minden Istenfiat megkérdezett Isten, hogy merre járt?

Ebből az következik, hogy a sátán nem jött konkrét helyről, hanem átjárta az egészet. Ezt támasztja alá az is, amit utána kérdezett Isten tőle:

„Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot?”

Tehát, ha bejárta az egészet, akkor látta Jóbot is…


De csak ha arra gondolsz, hogy mit ír a Jelenések könyvének 6. részében:

„13. És az ég csillagai a földre hullának, miképen a fügefa hullatja éretlen gyümölcseit, mikor nagy szél rázza.

14. És az ég eltakarodék, mint mikor a papírtekercset összegöngyölítik; és minden hegy és sziget helyéből elmozdíttaték.

15. És a földnek királyai és a fejedelmek és a gazdagok és a vezérek és a hatalmasak, és minden szolga és minden szabad, elrejték magokat a barlangokba és a hegyeknek kőszikláiba;

16. És mondának a hegyeknek és a kőszikláknak: Essetek mi reánk és rejtsetek el minket annak színe elől, a ki a királyiszékben ül, és a Bárány haragjától:

17. Mert eljött az ő haragjának ama nagy napja; és ki állhat meg?”


Nekem itt nem úgy tűnik, mintha nem a föld lenne a „központ”, és lenne egyéb lakott bolygó.


„A termetés előtti világra hirtelen nicncs versem, de megkérdezhetem, hogy te mire alapozod az ellenkezőjét?”


Köszönöm, hogy megkérdezted:

Gondolom ismerős az idézet:

„MERT HAT NAPON TEREMTÉ AZ ÚR AZ EGET ÉS A FÖLDET, A TENGERT ÉS MINDENT, A MI AZOKBAN VAN, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.”


Jel 21,1 „Ezután láték új eget és új földet; MERT AZ ELSŐ ÉG ÉS AZ ELSŐ FÖLD elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.”


Ez az első, amit hat nap alatt teremtett meg. A Biblia kizár mindent, ami a teremtés előtti teremtésre utalna.


„A rengeteg csúsztatás alatt enm értem mit értesz, de a Bibliából bebizonyítható, hogy E.G.Wgite igaz próféta, ha érdekel, ezt is kifejtem bővebben. „


Légy szíves, bár nem szeretném, mert akkor végeláthatatlan veszekedésbe torkollana, mivel én meg pont az ellenkezőjét hoznám fel. De elöljáróban annyit, hogy adott az ószövetség, melyből a zsidóság sava borsa a teremtéstől a végső időkig benne volt. Isten ezt adta komplex tudásként. Majd jött Krisztus, elmondott mindent, amit tudnunk kell a Jelenések könyvének bezárásáig. Aztán csaknem kétezer évre rá jött Ellen G. White, aki úgymond kiegészítette ezt a halmazt. Olyan nonszensz belemagyarázásokkal, amitől én speciel szinte rosszul vagyok. Ne már. A Bibliából bizonyítsd be, hogy ő igaz próféta. Most már kíváncsi vagyok. De csak a Bibliából.


„-A bor mérséklése musttá. Bővebben itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Nem tudom, hogy milyen linket írtál be, mert szerintem rossz a link. Nekem valami szoptatós párna kérdés jött be, nem hinném, hogy arra gondoltál.


„A bilikus keresztségi oktatás szerintünk az, hogy az ember elfogadja Krisztust és tanításait. Erre törekszünk, kifejtenéd jobban, mi a gond az oktatással? „


A Biblikus oldalról nincs oktatás. Ez a problémám. Miután felismerte bűnös mivoltát, elfogadta Krisztust, hisz Krisztusban, Isten egyszülött fiában, „joga” van bemerítkezni.

Nincs ember, ki ezen feltételek teljesülése esetén kérdőre vonhatja a bemerítkezési szándékát.

Csak egy példa: Apostolok cselekedetei 8. rész

36. Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem?

37. Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia.

38. És megállítá a szekeret; és leszállának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik; és megkeresztelé őt.


„Nem tudom melyik két előadásra gondolsz, annyit tudok mondani, hogy Jézus mindig velünk lesz: Máté 28:20 és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!”


Lásd Vankó Zsuzsa előadását. Keresd ki, ha érdekel, megpróbálhatom kikeresni magam.


„-A sátán már a teremtés befejezése előtt ellenségeskedésbe fordult Istennel szemben, ha gondolod, pusztán két igével alátámasztom az ellenkezőjét, míg ti semmivel.


Kérlek tedd meg, kíváncsi vagyok! „


Isten teremtésének végén ezt mondta:

„És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó.”


Mond már meg nekem, hogy hogyan mondhatná Isten mindenre, hogy igen jó, amikor van egy lázadó, csúnya rossz fiunk?


Másik: Ezékiel 28

„13. Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

14. Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

15. Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

17. Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.”


Ha megfigyeled, a sátán Édenben, Isten kertjében volt. Az Éden kertje mikor teremtett? A hatodik napon. Hogyan beszél a sátánról az éden kertjében? „Valál felkent oltalmazó Kérub” tele mindenféle drágakővel. A sátán ott jófiú volt. Hamis tanítás, hogy a teremtés befejezése előtt rossz lett.


A sátán jófiú volt, nem is lehetett ez másképp, mert Isten szerint a teremtés végén minden jó volt. Ha sátán szemben áll Istennel, az nem jó. Vagy szerinted igen?


„Ellen White írásaiban annyira nem vagyok jártas, de szerintem ítt a betegségtől megdöglött állatokról beszél, aminek fogyasztását a Biblia is ellenzi. „


Nem, én sem vagyok jártas, de a megdöglött szó nem azonos a döggel.


„Egyik sincs ellen White-tól. Azonban ő kiegészíti.”

Na, ez az. Mivel is egészíti ki? Maszlaggal, olyan képzelgésekkel, melyek egyéb esetekben még Krisztus személyiségét is befolyásolja. Ilyen az említett támogatni kellett Jézust példám.

Csak hogy egy nem támadó jellegű, pusztán elgondolkodtatót is ajánljak. Olvasd el a harmadik választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Szemben E.G.White „"Láttuk az Ő csillagát"” írásával.


„És a Biblia seol nem írja, hogy a Biblia írása utáni korokban nem lennének próféták.”


Nem ám, főleg hamis prófétáktól inti népét, kik báránynak ruhájában jönnek el.

Félre ne érts, nem állítom, hogy White asszony maga a kígyó fajzatja lenne, írásai nem vezettek senkit közelebb az igazsághoz, ezt én nem tudhatom, csak a problémám, hogy írásait egy kaptafára veszik Isten által lefektetett evangéliumának alapjaival. Sok magyarázata nem biblikus, és ennek ellenére egy biblikusnak állított egyház tévedhetetlen tanai közé veszik.

2012. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!