Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vallás témában feltesz...

Ha vallás témában feltesz valaki egy kérdést, ami pl komolyabb teológiai hozzáértést is igényel, arra miért válaszolnak olyanok akik nem rendelkeznek ilyen ismeretekkel?

Figyelt kérdés

Pl ateisták és egyéb laikusok?

Én sem válaszolok olyan témában amihez nem értek, pl: egy számítástechnikai kérdésben, nem fogok válaszolni, és nem kezdek el kötekedni, hogy a számítástechnika milyen egy hülyeség... stb.

A Gyik nem egy vélemény vagy vita fórum!


2011. máj. 12. 08:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy jó kérdés! Én is kiváncsian várom a válaszokat.

Én mélyen vallásos, hívő ember vagyok, és azt vettem észre, hogy az ateisták mindig osztják az észt, és eléggé arrogánsak. Nem tartják tiszteletben a másikat, de talán nem is veszik észre, hogy mennyire bántó lehet egy-egy megjegyzésük.

A hívő ember azt mondja, HISZI, hogy van Isten.

Az ateista azt, hogy TUDJA, hogy nincs...

2011. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nagyon zavaró! amikor egy komoly kérdésre keresek választ, amit nem tudhat egy laikus, én azt várom, hogy egy olyan valaki válaszoljon, aki ÉRT hozzá.
2011. máj. 12. 10:05
 3/39 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan rossz a helyzet, ahogy itt olvasni szoktam. Nem vagyok sem hívő, sem szakértő, de többségében jól felkészült, hozzáértő és hívők válaszával találkozom. Azt a kisebbséget, akinek gőze nincs a témáról, vagy sértő, bántó hozzászólást ír, - azt levegőnek kell nézni!
2011. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%

Engem pl. az zavar, ha egy ateista nem a keresztény Biblia alapján áll le beszélgetni/vitázni a kereszténységről. És ráadásul még a hívőt is felszólítja, hogy ne mindig a Bibliával jöjjön. Ők semmivel nem támasztják alá a tudományosan bizonyított érveiket, de a Bibliát sem fogadják el érvként, sőt nem is olvasták.

Ez nekem logikátlan.

2011. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
30%
Ez azért van, mert az itt feltett kérdések nagy része oltári nagy hülyeség. Például: 'Hogy tudok Jézussal beszélni?' és hasonló épületes kérdések, amire nem lehet komoly választ adni.
2011. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 józsibarát ***** válasza:
51%
Első: pedig nem is tudja... Nem tudhatja, mert egy természetfeletti valaminek éppen az az egyik legalapvetőbb tulajdonsága, hogy "a dobozon belül" megismerhetetlen, sőt detektálhatatlan is.
2011. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Ha valamire nem lehet komoly választ adni, akkor ne adj! EZ NEM VITAFÓRUM!
2011. máj. 12. 10:32
 8/39 józsibarát ***** válasza:

... ugyanakkor a (természet)tudománynak megvan az a vitathatatlan előnye, hogy:

- az axiomái tapasztalatokból (nem pedig elmondásból, ún. tanúságtételből) származnak

- csak és kizárólag azokat az állításokat fogadja el igaznak, amelyeket kísérleti úton, megismételhetően igazolni lehet.

2011. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

én sem szoktam ezotéria témában válaszolni, akármennyire is égnek áll a hajam attól, ha vki azt kérdezi, hogy ha nagyon erősen koncentrál, akkor megváltoztathatja a csontjait, hogy ne legyen olyan széles a válla stb...

Jézussal beszélgetni nem hülyeség, csak ha azt szó szerint képzeled el.

2011. máj. 12. 10:35
 10/39 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el ez mindegyik témakörnél így van és mindenki csak a saját nézeteit járatja le.


Egyszer megláttam főoldalon, ezotéria témakörben egy hasonló kérdést, gondoltam - szkeptikusként - meglesem, hogy mennyi az alapja... Hát azt kell mondjam, jogosan panaszkodnak, sokkal durvább a helyzet, mint itt... és szintén csak azt érik el vele, hogy az összes ezotériásnak meggyőződése, hogy a szkeptikusok mint bunkó, arrogáns, cinikus hülyék.


Ha tudomány témakörbe benézel, lényegében minden evolúcióval vagy világ keletkezésével kapcsolatos kérdésnél találsz egy teremtéshívő vallásost.

Ha autó témakörben suzukis kérdésnél a válaszok fele "vegyél inkább autót".

Ha megkérdezed hol tudsz bernáthegyit venni, akkor választ nem kapsz, csak hogy menjél inkább menhelyre (mondjuk ezzel pont egyetértek, de ugyanúgy nem a kérdésre válasz)


Szóval: vannak ilyen emberek, ezt élvezik... unatkoznak, stb... ne foglalkozz velük.

2011. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!