Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó körökben mennyire...

Zsidó körökben mennyire elterjedt a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
+1 kérdés: Kit nevezünk zsidónak? ez egy vallás, vagy etnikum?:S összezavarodtam

2012. máj. 15. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
pl. a szülei zsidók voltak a fiúnak, akkor ő is zsidó marad egész életére? vagy ezt le lehet "adni", mint bármelyik vallást?
2012. máj. 15. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Sok zsidó meleg van annak ellenére hogy a vallásuk nyíltan ellenzi.

Muzulmán melegek is vannak.Ez nem etnikum , vallás függő.


A zsidó egy vallás , akár én is lehetek 2 hét múlva zsidó vagy a szomszédba a Bözsi néni is.

2012. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a zsidó egy nép volt (mostmár inkább etnikumnak számít)- ugye a biblia szerint azok az emberek aikkel isten egyezséget kötött(az egyezség jele a körülmetélés)

a zsidó vallás tőlük ered. DE ne felejtsük el hogy vannak olyan zsidó emberek akik nem tartják vallásukat

ugyanúgy ha téged megkereszteltek protestánsnak pl. te protestáns leszel akkor is ha nem tartod a vallásod, amíg át nem keresztelkedsz..

és igen melegek mindenhol előfordulnak a homoszexualitás a legtöbb esetben nem választott hanem veleszületett, ha jól emlékszem nem is genetikai hanem attól függ hogy prenatálisan mennyi (tesztoszteron?) hormont kapunk

2012. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A mai ortodox zsidó felfogás szerint zsidó az, aki zsidó anyától született vagy rituális módon betér. A reform irányzat az apai leszármazást is elfogadja. A "világi" Izrael állama egy db. zsidó nagyszülő felmutatását kéri.

2. A homoszexualitás minden rasszban, népben, népcsoportban, etnikumban jelen van a Földön közel azonos arányban egy populáción belül.

2012. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Béla211 ***** válasza:
Mind kettő. Anyai ágon örökölhető a zsidóság. De hogy ha felveszed a zsidó vallást akár kérvényezheted az Izraeli állampolgárságot.Vannak Majd meg kérdezem a meleg zsidó ismerősömet h hányan:)
2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

bocsi a kérdést rosszul tettem fel:D azért ennyire segghülye nem vagyok, hogy azt higyjem, hogy vallásonként változik a homoszexualitás aránya v hogy egy konkrét rassz csak homoszexuálisokból áll.

a kérdésem inkább az, hogy mennyire tolerálják?

2012. máj. 15. 19:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ortodox zsidók nem tolerálják, a konzervatív zsidók igen, de elvárják a "nem meg élt homoszexualitást" a reformirányzatú zsidók teljesen tolerálják ott a rabbi/rabbinő össze is ad meleg párokat.


íme:

[link]


és


[link]

2012. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
:)
2012. júl. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Én meleg vagyok, és származásilag zsidó

2016. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!