Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a homoszexua...

Mi a véleményetek a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Mennyire tartjátok bűnnek? Ti elfogadjátok? Én magam egy normális meleg vagyok és boldog kapcsolatban vagyok. Mennyire bűn ez Isten szemében?
2011. dec. 5. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
72%

Most a mi véleményünket kéred, vagy Isten szemével akarod látni magatokat? Isten szemében bűn...


Az én szememben nem az, mindaddig, amig a másságukat fennen nem hirdetők táborát gyarapítjátok. Én se járok provokatív öltözékben felvonulni, hogy hetero vagyok. Kinek mi köze hozzá?


Van két meleg pár akiket ismerek, mindkettő rendkívül okos, intelligens pár, akikkel jókat szoktunk beszélgetni. A hálószoba az ő intim területük. Én nem érdeklődöm az iránt, mint ahogy ők sem a mi hálószobánk iránt. :)

2011. dec. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
44%
Előző vagyok. Viszont ha közeli családtagomról derülne ki, hogy meleg, nagyon nagyon szomorú lennék. És nem azért mert meleg, hanem azért, mert félteném az őt ért támadásoktól.. Xar dolog a titkolózás, hogy nem mered hazavinni vasárnapi ebédre a szüleidhez, nem tudtok fesztelenül ellenni egy hétköznapi társaságban. Szóval olyan megalázó a helyzet számukra...
2011. dec. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem hiszel olyan Istenben, akinek a szemében nem bűn?
2011. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
29%
Pl. ajánlom az episzkopális egyházat. Ők keresztények, mégis olyan keresztény Istenben hisznek akinek a szemében nem bűn a homoszexualitás. Még a melegházasság is engedélyezett náluk.
2011. dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
Én is meleg vagyok és vívodom is ezen, van barátom akit nagyin de nagyon szeretek. Van egy olyan elképzelésem, hogy a szex az bűn de a szerelem nem. Végül is a Biblia a szexuális kapcsolatot ítéli el, nem azt hogy egy férfiba vagy szerelmes. Nehéz kérdés ez és lehet én gondolom rosszul.
2011. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
34%

Drágám, hogy Isten szemében bűn-e ez attól függ, hogy neked, milyen "Istened" van (!!) Ha jóságos az Istened, akkor nem bűn. Ne hallgass az olyan emberekre, akik azt mondják, hogy Isten szemében bűn (!)


Személy szerint én nem tartom bűnnek, hogy tarthatnám (!) Erről sosem maga a szenvedő alany tehet, ez vagy a szülei miatt alakult ki, súlyos félre nevelés, vagy egyszerű genetika miatt van.


Imádom például a Steiner Kristófot és a párját. Hogy egy embert mennyire szeretünk az nem a nemi identitásától függ !!


Érezd jól magad a bőrödben és kívánom, hogy találd meg a boldogságodat !

2011. dec. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastátok?


"De a teremtés kezdete óta férfiúvá és asszonnyá teremté őket az Isten."


Nekem is ez a véleményem. :)


Üdv: L

2011. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
39%

Amíg te boldog vagy a pároddal, és nem csináltok semmi megbotránkoztatót, kit érdekel, hogy mit gondolnak mások?

(És szó szerint ugyanezt mondom a heteró kapcsolatokra is)


Mondom ezt úgy, hogy van meleg és leszbikus párok a baráti körömben, tudom, miről beszélek.

2011. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
62%

Én teljesen félretéve a vallást sem tartom normálisnak, mert azért van a két nem, hogy egymást kiegészítve vigyék tovább a fajt.

De őszintén nem is érdekel a dolog, addig, ameddig nem gyúródtok meleg-felvonulásokon.

2011. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy MELEG? Őszintén nem értem. Meleg lehet egy nyár, egy kályha, egy ruha - vagy egy érzelem - de mitől MELEG egy homoszexuális ember? Ti magatok nem érzitek, micsoda idétlen eufemizmus ez?! Homoszexuális - heteroszexuális. Nyelvileg mért nem vállaljátok a nemi preferenciátokat? Mondomn: nekem ez érthetetlen.

Egyébekben meg: összetett a véleményem, de leegyszerűsítem. Mivel nem a nemiség szférájában kerülök kapcsolatba a homoszexuális embertárssal, hanem a mindennapi élet bármely terén, nekem ő - egy ember. Szimpatikus, vagy nem, zseniális, vagy ostoba, jóindulatú avagy rossz: X Y, akihez eszerint viszonyulok. Az érzelmi élete az övé, hacsak be nem avat, nem kér - esetleg baráti - tanácsot tőlem. Akkor meg megtisztel vele. Kész. Ennyi.

2011. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!