Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi keresztény,...

Mit tesz egy igazi keresztény, ha az egyik - hozzá közelálló - barátjáról kiderül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
82%
Elfogadja.
2012. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
59%
Tudomásul veszi. Ez nem bűn,hanem genetikai adottság.
2012. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
87%
Mit tehetne? Vallástól teljesen függetlenül, emberi kötelessége, hogy elfogadja. Főleg, ha közeli barátról van szó.
2012. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
92%
Érezteti vele, hogy ugyanúgy szereti, és számíthat rá.
2012. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
70%
Tudomásul veszi és kész. Ha tényleg barátok vagytok ez nem fog változtatni semmin. Bár engem eléggé zavar, hogy neked ezt meg kellett kérdezned ezt idegenektől.
2012. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
Mit számít? Te nem vagy az. (ha az lennél tudnád mit kéne tenni)
2012. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok vallásos, lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést. Arra lettem volna kíváncsi, hogyha egy keresztény barátom megtudja rólam, hogy meleg vagyok, elkezd-e majd a Bibliátok által helyesnek tartott útra terelni, magyarul le akar-e majd beszélni a melegségről?
2012. márc. 17. 23:23
 8/75 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mi nem tudhatjuk. Lehet, hogy le akar beszélni, de az is lehet, hogy elfogadja... Tudod, a komolyan hívő emberek is ezerfélék: van ilyen is, meg olyan is, meg mindennek az ellenkezője is...
2012. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
72%
Remélhetőleg elfogadja,és nem ítélkezik.Ha fanatikus,akkor azért készülj fel az ellenkezőjére(legalábbis nagyobb eséllyel lesz intoleráns)
2012. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy tudom, hogy a keresztények kötelessége, hogy segítsék barátaikat, sőt felebarátaikat (nem barátaikat) is . Úgy tud segíteni egy eresztény ember a homoszexuális (beteg) embertársán, ha

1) elfogadja, és nem cikizi miatta

2) a homoszexualitás bizonyos mértékig gyógyítható, tehát segíti a gyógyulásban (Régen ez természetes volt, ha vaalki ilyen hajlamokat érzett magán, az ment az orvoshoz, és ki lehetett gyógyítani, akarat kérdése volt, hogy hogyan, azt nem tudom)

3) nemcsak nem cikizi, hanem nem is emeli ki ezt a betegségét, nem menőzik vele, hogy neki milyen "különleges" barátja van, és a barátját sem támogatja abban, hogy ilyen téren mutogassa magát

Keresztény (emberi méltóságot megőrző) szempontból a homoszexualitás nem normális, nem egészséges viselkedés. (nem úgy, mint manapság ezt egyre többen tartják)

2012. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!