Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki fog véget vetni az erőszaknak?

Ki fog véget vetni az erőszaknak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Senki?:(

De ha arra vagy kiváncsi, hogy a világnak mikor lesz vége, vagy mikor fognak az emberek hirtelen békében élni, akkor szerintem ne nagyon reménykedj válaszban.

2012. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
milyen erőszanak?
2012. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Senki.

Esetleg egy közvetlenül az emberek idegrendszerére kapcsolódó számítógépeken futó, az emberek tudatával összeolvadó mesterséges intelligencia.

Tudom, tudom, túl sok scifi-t olvastam...

2012. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A meteor, ami becsapódik. Ha az emberiség kipusztul, vagy a kipusztulás szélére sodródik, jobb dolga is lesz, mint erőszakon törni a kobakját.
2012. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pietrosol ***** válasza:

Ezt mindenki maga teheti meg!

A változást belülről lehet elindítani,kívülről pedig csak kikényszeríteni!


Ez,ha úgy tetszik a János-emberré válás!Mi magyarok úgy hívtuk ezt,hogy lyányos,párkereső ember.Az ilyen ember nem az ellentétet,hanem a kiegészítést keresi.


Egyébként,lehet pokolra kell szállni,hogy a mennyországba vágyjál!

2012. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lsandor ***** válasza:

KOFI ANNAN ENSZ-főtitkár 1999 szeptemberében üdvözölte az 54. éves közgyűlés küldötteit. Amint arról a The Toronto Star beszámolt, a következő felhívást intézte a világ vezetőihez: „Rengeteg olyan ember él a földön, akinek többre van szüksége, mint csupán a nemzetközi közösség együtt érző szavaira. Valódi és folyamatos elkötelezettséget kell mutatni irányukban, hogy megszabadulhassanak az állandó erőszaktól, és hogy biztos úton haladhassanak a jólét felé.”

Vajon képes az ENSZ és tagállamai „valódi és folyamatos elkötelezettséget” vállalni, hogy véget vessen az erőszaknak? Ugyanez a beszámoló idézi az Egyesült Államok elnökének, Bill Clintonnak a szavait: „Ennek az évszázadnak a vérontása láttán tudjuk, hogy könnyű azt mondani: »soha többé«, de sokkal nehezebb úgy is tenni.” Majd hozzátette: „Túl sokat ígérni ugyanolyan könyörtelenség lenne, mint túl keveset foglalkozni ezzel a helyzettel.”

Több mint 2500 évvel ezelőtt Jeremiás próféta ezt mondta az emberi erőfeszítésekről: „Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!” (Jeremiás 10:23). Milyen remény van akkor arra, hogy valaha is véget ér az erőszak?

Ahogy azt az Ésaiás 60:18-ban olvashatjuk, Isten a következőről biztosít minket: „Nem hallatik többé erőszaktétel földeden, pusztítás és romlás határaidban” (Ésaiás 60:18). Ez a prófécia először akkor teljesedett be, amikor Isten visszavitte hazájába a számkivetésben élő népét. De van ennek a próféciának egy nagyobb beteljesedése is, melyet mi is élvezhetünk majd. Jehova Isten nem ígér „túl sokat”. Mint Legfelségesebb és az emberiség Teremtője, a legjobb helyzetben van ahhoz, hogy véget vessen „az állandó erőszaknak”. Isten Királysága alatt béke honol majd. Az erőszak a múlté lesz — örökre! (Dániel 2:44).

2012. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok kutató másrészt viszont úgy érzi: az oktatás volna a kulcsa annak, hogy véget vessenek az erőszaknak. Nem nehéz átlátni, hogy nem egyszerűen oktatásra, hanem a megfelelő oktatásra van szükség. Milyen volna az? Van egyáltalán valaki, aki meg tudja tanítani arra az embereket, hogy legyenek békeszeretők és becsületesek?

"Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai"(Ézsaiás 48:17,18)

. Hogyan tanítja Isten az embereket, hogy békeszeretők és igazságosak legyenek? Elsősorban a Szaván, a Biblián keresztül.De ehhez arra van szükség, hogy az emberek akarjanak Istentől tanulni.

A Zsoltárok könyvében ezt olvassuk: „Ne gerjedj föl a gonosztevők miatt. Ne irigykedj az igazságtalanságot cselekvőkre. Mert mint a fű, hamar elszáradnak, mint a zöldellő új fű, elhervadnak. A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek majd a béke bőségében” (Zsoltárok 37:1, 2, 11). Senki sem tudja megakadályozni Istent, hogy beteljesítse ezt az ígéretét az összes többi bátorító ígéretével együtt.

Isten a Királysága által árasztja ki ezeket az áldásokat. Jézus Krisztus a miatyánk imában arra tanította a követőit, hogy imádkozzanak e Királyság eljöveteléért, és azért, hogy Isten akarata meglegyen, „mint az égben, úgy a földön is” (Máté 6:9, 10). Hamarosan, ennek a Királyságnak az uralma alatt, senki sem fog késztetést érezni arra, hogy a szegénység, elnyomás vagy önzés miatt bűncselekményt kövessen el. A társadalmat az Isten és az embertársak iránti szeretet fogja vezérelni, s a világot sohasem sújtja többé bűnözés.

2012. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Senki, mert nem hagyják

[link]

2012. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor.
2012. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!