Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem hisz Istenben, mind...

Aki nem hisz Istenben, mind pokolra jut? Legyen bármilyen jó ember?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 09:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az Evangéliumok érdekesebbek, de ízlés kérdése.

Olvastam ma egy kommentet, már nem emlékszem mi volt a tartalma, de nagyon tetszett. Az fogalmazódott meg bennem, hogy a Biblia egy fajta tükör.

2012. máj. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
A Zsidók szerint nincs pokol :) Ez olyan keresztény találmány :)
2012. máj. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy a zsidók szerint nincs? Mert valahol az ellenkezőjét olvastam, és most elbizonytalanodtam. Oké, egy összeesküvés videóban láttam, ahol írtak egy momentumot, egy személyről, aki a pokolban fő...

mondjuk felháborítónak találtam az egészet, de nem tudom elhinni, hogy igazán azt írták a szent könyvükbe.

2012. máj. 19. 01:24
 24/31 anonim ***** válasza:
Zsidók szerint nincs, és ószövetségbe is több olyan beszéd található, hogy mindenki ugyan oda megy. A mennyország sem létezik számukra, vagy a purgatórium. Túlviláguk van, de az egységes.
2012. máj. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Úgy nem lehet hitet találni, hogy elolvasok egy könyvet."


Pedig nekem sok könyv segített ebben. Az hogy elolvasol egy könyvet nem azt jelenti hogy ezzel átprogramozod az agyadat. Elolvasod, aztán eldöntöd hogy mi az amit elhiszel belőle. A világon nálunk sokkal okosabb emberek is éltek nálunk és amit leírtak azt érdemes elolvasni hogy ne essünk bele ugyanazokba a hibákba amikbe ők már egyszer beleestek.


"És a Bibliával már próbálkoztam de az özönvíz után olyan unalmas lett, hogy egyszerűen nem tudtam folytatni."


Az Evangéliumokat kell először olvasni. A zsidó nép összes háborúja valóban nem túl érdekes :) Persze azért az ószövetségben is van néhány nagyon jó rész.


"Ez még nem is lenne gond, de ha abból indulunk ki, hogy ígyis-űgyis pokolra jut az ember, akkor ha nagy ájtatosságba menekülnék, az hamis imádat lenne."


Igen, ha valaki csak azért imádja Istent mert fél a pokoltól az nem az igazi, de kezdetnek jobb mint a semmi. Ha valaki hoz egy döntést hogy ő Istent őszintén akarja imádni (mindegy milyen indíttatásból) akkor ha ezt gyakorolja az egy idő után menni fog. Az akarat húzza magával az érzelmeket. De egyébként ha arra gondolsz hogy nem azért akarod imádni Istent hogy Te ne kárhozz el hanem azért hogy mondjuk a számodra legjobban szeretett személy ne kárhozzon el akkor az máris egy sokkal szebb indíttatás.


"Emberként is nehezen viselem, ha valaki hamisan viszonyul hozzám, most gondold el ha azt mondjuk, van isten, ő mit érezne, ha ezt tapasztalná. Szóval a 22 csapdája, mivel akárhogy nézzük a vallás azt jelenti ki, hogy bármi is történik, a pokol tüze vár az emberre."


Ezt hogy érted hogy akármi történik is a pokol tüze vár az emberre? Ha valaki hisz Istenben és igyekszik Őt és az embertársait szolgálni az például biztos hogy nem kárhozik el.

2012. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

„nem azért akarod imádni Istent hogy Te ne kárhozz el hanem azért hogy mondjuk a számodra legjobban szeretett személy ne kárhozzon el akkor az máris egy sokkal szebb indíttatás.”

„Ezt hogy érted hogy akármi történik is a pokol tüze vár az emberre? Ha valaki hisz Istenben és igyekszik Őt és az embertársait szolgálni az például biztos hogy nem kárhozik el.”

A probléma ott kezdődik, hogy attól még elkárhozik a szeretett személy, hogy én imádni kezdem Istent. De ha csak azért imádom, hogy valaki ne kárhozzon el, nem őszinte az imádat. Ha nem őszinte az imádat, nem is lehet valós. Ha csak valós indíttatásból gyakorlom a hitet, a szívem hideg marad, így pedig úgyis-úgyis elkárhozok én is, és a másik fél is, aki érdekében egyáltalán elkezdtem hinni. De itt arról van szó, hogy a hit nem tiszta, inkább kényszeres. Ha valaki nem találja meg szívében az „igazságot” csak fogcsikorgatva tesz, az nem igazi hit, nem igazi érzelem.

2012. máj. 21. 09:59
 27/31 anonim ***** válasza:

A Szentírásban,a Bibliában megtalálod a választ:


Máté 10:"Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám; 38és aki nem veszi fel keresztjét, és nem követ engem, nem méltó hozzám. 39Aki megtalálja életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja azt." 40"Aki titeket befogad, az engem fogad be, és aki engem fogad be, az azt fogadja be, aki elküldött engem."


A megváltás Jézusban van ,olyan ember nincs aki ne vétkezett volna. Jézus nélkül a lélek elvész.

2012. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Tudod, az is csak a vallásodtól függ, hogy létezik-e a pokol és mennyország.
2012. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

„Hasonló a mennyek országa a tengerbe kivetett kerítıhálóhoz is, amely mindenféle

halfajtát összegyőjt. Amikor megtelik, kivonják a partra, és leülve a jókat edényekbe

győjtik, a hitványakat pedig kidobják. Így lesz a világ végén is: eljönnek az angyalok, és

kiválogatják a gonoszokat az igazak közül, és a tüzes kemencébe dobják ıket, ott lesz

majd sírás és fogcsikorgatás.”

Mt. 24,50-51

megjön annak a szolgának ura azon a napon, amelyen nem várja, és abban az órában,

amelyben nem is gondolja; akkor kettévágatja, és a képmutatók sorsára juttatja: ott lesz

majd sírás és fogcsikorgatás.”

Lk. 13,28

Akkor lesz sírás és fogcsikorgatás, amikor látjátok Ábrahámot, Izsákot, Jákóbot és a

prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve onnan.

A Szentírásban "Az olthatatlan tőz helye, ahol a tőz soha ki nem alszik és a férge el nem pusztul

Mt. 3,12 Ez a Pokol.



Nem hiszem hogy vallással függne össze .Egyszerűen a Szentírás értelmezése.Ha nem lenne pokol ,nem lenne mitől tartanunk.Ha nem lenne pokol minek a megváltó?

2012. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Pietrosol ***** válasza:

25/29!


"Az hogy elolvasol egy könyvet nem azt jelenti hogy ezzel átprogramozod az agyadat."


Szerintem meg az leírtak működnek az embernél,annyi módosítással,hogy mindenki másféle "hardwerrel" és "szoftwerrel" tevékenykedik,ráadásul még a szűrők is eltérőek! !Vannak akik játékká,mesévé,sci-fivé,kalanddá,mások munkává,küzdelemmé,bonyodalommá alakítják az életüket.Mellette vannak olyanok,akik pokollá,esetleg az attól való félelemmé formálják azt.

2012. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!