Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a teendő, ha vallást...

Mi a teendő, ha vallást szeretnék váltani?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 12:14
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
52%
Anélkül, hogy bárki is tudná, hogy milyen vallásról milyenre akarsz váltani, elég nehéz válaszolni.
2012. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Keresztény (római katolikus) vagyok és a buddhizmusra szeretnék áttérni.
2012. máj. 19. 12:16
 3/18 anonim ***** válasza:
semmi eldobod az egyiket és követed a másikat.
2012. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De valami "hivatalos" útja ennek? Nincs?
2012. máj. 19. 12:19
 5/18 rajcziz ***** válasza:
De van. A legközelebbi népszámláláson a vallásnál buddhizmust jelölj.
2012. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

[link]


Itt találod a magyarországi buddhista közösségeket, amelyik szimpatikus, azzal vedd fel a kapcsolatot.

2012. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Függetlenül attól, hogy mit gondolnék szerinted, szeretném megkérdezni, hogy miért választottad a Buddhizmust?

Egyáltalán nem célom lebeszélni!

Csak kiváncsi vagyok, hogy te miért választottad őket.

Mi tetszett meg, mit tudsz róluk stb...

Ha gondolod válaszolnod sem kell, csak kiváncsi vagyok.

2012. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az a teendő, hogy eldöntöd, hogy mostantól buddhista vagy. Hivatalosan pedig, ahogy lőttem írták, népszámláláskor azt a vallást írod be, amit követsz. Ez nem olyan, mint a névváltoztatás, hogy bemész az okmányirodába nevet változtatni és x hét múlva megkapod az új igazolványodat. Ez lelki dolog, teljes mértékben rajtad áll, mikor milyen valláshoz térsz meg. Ha nem érzed magadénak pl. a keresztény vallást, akkor hiába vagy megkeresztelve, nem vagy keresztény.
2012. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


#7: Hogy miért pont a buddhizmus? A szüleim és a nagyszüleim vallása keresztény, bár engem már nem nagyon járattak templomba, talán a legelején (ált. isk. alsó tagozatban) és teljesen nyilvánvalóvá vált a számomra, ahogy azt a #8-as írta (és a lehető legjobb kifejezést találta rá), nem érzem sajátomnak a keresztény vallást.

Furcsa ezt így leírni, de én fiatalabbként is mindig valahogy arra törekedtem, hogy összhangban legyek saját magammal (Pl. ha ideges lettem, leültem törökülésbe és egy pár percig nem gondoltam semmire. És TÉNYLEG semmire, igyekeztem fejleszteni az önkontrollomat, hogy megszabaduljak a kirohanásaimtól). Akkoriban én úgy fogalmaztam meg magamban, hogy "több akarok lenni, mint egy szimpla ember, és lélekben több. Erősebb". Ekkor persze még nem ismertem a buddhizmus tanait és nem tudtam, hogy ez igazából már egy kialakult vallás.


A következő népszámlálás mikor lesz?

2012. máj. 19. 13:10
 10/18 anonim ***** válasza:

Köszi a választ:)

Szerintem sokára lesz a következő.

Annyi előnye van az egész népszámlálásnak, hogy lehet statisztikát készíteni. Ugyanakkor vissza lehet vele élni.

2012. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!