Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindig igazságos a jó isten?...

Mindig igazságos a jó isten? Akkor is amikor pici vagy kicsi gyerekektől veszi el az édesanyjukat, mert súlyos beteg, és nem gyógyul meg, hanem meghal?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 19:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%
Lepontoztatok köcsög hívők?
2009. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Mondok egy viccet:


Isten leküldi Szent Pétert tanév elején, hogy nézzen szét a 2 legnagyobb budapesti egyetem diákjai között. Így is történik, Szent Péter a látottakról a következő beszámolót mondja:

- Az ELTE diákjai szorgalmasan tanulnak, a Műszaki Egyetemen viszont csak buliznak.

Vizsgaidőszak kezdetekor ismét leküldi Szent Pétert, nézze meg, mit csinálnak a diákok. Szent Péter a következő hírrel tér vissza:

- Az ELTE diákjai még mindig szorgalmasan tanulnak...

- És a Műszaki Egyetemen?

- Ott már csak imádkoznak.

- Akkor őket átengedjük...


Komolyra fordítva a szót:

Keresztapámnak gyerekkorában komoly szívműtétje volt, akkor az életét megmentették, akkor döntötte el, hogy ő orvos lesz, iszonyú tehetséges, orvos is lett, sokra vitte, a hittől viszont elpártolt, most állandóan betegeskedik, ugyanazzal, amivel anyu betegeskedett pár éve, de anyu meggyógyult. Nem tudom, a hitnek van-e köze ehhez, de nem Isten hagyja el az embert, hanem legfeljebb az ember nem fogadja el Isten segítségét, pedig ott van az orra előtt.

2009. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%
Belemagyarázás
2009. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A nemhívők lehülyézik a hívőket, de mi nem hülyézünk le titeket. Roppant érdekes...
2009. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Ezt egy másik fórumon találtam, én hívőként senkit nem akarok meggyőzni, a példáim igazak, megtörténtek, én hiszem, hogy Isten segít, és a legjobbat hozza ki azokból a helyzetekből is, amit mi emberek elrontunk. Nem akarok senkit meggyőzni, csak válaszoltam egy kérdésre hitem és tapasztalataim alapján.


Ezt azért idézem, mert úgy vélem, egy ateistát csak Isten tud meggyőzni, azzal, hogy valahogy eléri, hogy az az ember is megtapasztalja az ő létét (és ezúton elnézést kérek az illetőtől, amiért a megkérdezése nélkül idézem, de köszönöm az írását, a tanúságtételét):


"Hosszú ideig ateista voltam. Tudom, hogyan gondolkodik egy ateista.

És azt is tudom, hogy mi ingathatja meg a masszív ateizmust.


Egy kereszténynek nincs arra szüksége, hogy bizonyítsák számára Isten létezését.


Egy ateista (aki leginkább masszív materialista) számára viszont kell valami, ami áttör egy falat.

Ilyen faltörők a "véletlenek" (szinkronicitások),... amikről előbb csak azt hajlandó vallani egy ateista, hogy "érdekes",... de amikor ezek száma gyanúsan megnövekszik,... akkor annyi a biztos materializmusnak. ;-)


Én is azért írok ide, hogy azok az ateisták, akikkel majd KÉSŐBB történik valami "érdekes",... azok tudják majd, hogy ez nem igazán véletlen...


(Nálam legalább is így tört meg az ateizmus...)"

2009. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A SZÍV

- Holnap reggel - kezdte a sebész - Ki fogom nyitni a szívedet.

- Ott fogod találni Jézust - vágott közbe a fiú.

A sebész bosszankodva felnézett.

- Fel fogom vágni a szívedet, - folytatta - hogy lássam, mennyi károsodás történt.

- De amikor felnyitod a szívemet, Jézust fogod ott találni - mondta a fiú.

A sebész a szülőkre tekintett, akik csendben ültek.

- Miután látom, hogy mennyi károsodás történt, vissza fogom varrni a szívedet és a mellkasodat, és eltervezem, mi a következő lépés.

- De ott fogod találni Jézust a szívemben. A Biblia azt mondja, hogy Ő ott él. Minden zsoltár azt zengi, hogy Ő ott él. Ott fogod találni Őt az én szívemben.

A sebésznek elege volt.

- Majd megmondom neked, mit fogok találni a szívedben, sérült izmokat, gyenge vérellátást, és elvékonyodott érfalakat fogok találni.

Ez után el fogom tervezni, hogy tudlak meggyógyítani.

- Jézust is ott fogod találni, Ő ott él- mondta a fiú.

A sebész elment.

Leült az irodájában, és magnószalagra vette a műtéttel kapcsolatos megjegyzéseit, gondolatait: sérült főütőér, sérült tüdőbe vezető erek, elterjedt izomsorvadás. Nincs remény a szívátültetésre, nincs remény a gyógyításra, kezelésre.

Terápia: fájdalomcsillapítók, és ágyban feküdni.

Prognózis: - itt kis szünetet tartott - egy éven belül halál.

Megállította a magnót, de még volt mit mondania.

- Miért? - kérdezte hangosan. Miért tetted ezt? Te juttattad őt ide!

Te okoztad neki ezt a gyötrelmet, és Te kárhoztattad őt korai halálra!

Miért?

Az Úr így válaszolt:

- A fiú az Én bárányom, nem terveztem, hogy sokáig a te nyájadhoz tartozzon, mert ő az én nyájamnak tagja, és az lesz örökké.

Itt az én nyájamban nem lesz fájdalom, olyan jólétben lesz része, amit te el sem tudsz képzelni. Szülei egy napon találkozni fognak vele és ők is megismerik a békességet és az én Nyájam gyarapodni fog.

A sebész forró könnyeket hullajtott, de ingerültsége meg ennél is hevesebb volt.

- Te teremtetted ezt a fiút, Te teremtetted ezt a szívet!

Meg fog halni hónapokon belül. Miért?

Az Úr válaszolt:

- A fiú az Én bárányom, vissza fog térni az én nyájamhoz, amint elvégezte küldetését.

Én nem azért küldtem az én bárányomat a nyájadba, hogy elveszítsem, hanem azért, hogy egy másik elveszett bárányt megmentsen.

A sebésznek potyogtak a könnyei.

A sebész odaült a fiú ágya szélére. A szülők vele szemben ültek.

A fiú felébredt és suttogva kérdezte:

- Kinyitottad a szívemet???

- Igen - mondta a sebész.

- Mit találtál? - kérdezte a fiú.

- Megtaláltam Jézust - felelte az orvos.

2009. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

"És gondolod ,hogy pont rajtunk segítene? Más országokban, ahol imádkoznak, hisznek, ott miért nem segít?..." stb.

Neked írnám válaszul azt, hogy segíts magadon Isten is megsegít. A hívők nem a sült galambot várják tátott szájjal, hogy berepüljön. A hit egyféle kapaszkodó az életünkhöz.


Biztos vagyok benne hogy nem egy ember tapasztalta már ezt (te is biztosan csak nem vetted észre), hogy vmi nem úgy alakul ahogy szeretné. Akkor mérges és dühös (legyen hívő vagy sem), de ha eltelik egy kis idő és racionálisan végiggondolja a dolgot a végkifejlet sokkal jobban sült el mint ahogy azt az adott személy eltervezte.


Ne akarj okosabb lenni Istennél, de vedd észre a részleteket, az élet apró dolgait. Vagy úgyis mondhatnám: Carpe Diem!(élj a mának)


Attól hogy valaki hívő nagyonis élhet racionális életet. Sajnos ez az amit sokan nem képesek megérteni...

2009. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ő minden esetben tudja hogy mi az embernek a jó és a roszz.

Ebben nem szabad kételkedni.

2009. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Sajnos a földön nagyon sokan nem tudják,hogy a világot a sátán tarja a kezében.A Biblia félreérthetetlenül leírja ,hogy:"az egész világ a gonosz hatalmában van"(1 jános 5:19).Sátán gyűlölködő,álnok,és kegyetlen.Ezért a befolyása alatt álló világ is tele van gyűlölettel,megtévesztéssel,és kegyetlenséggel.Ez az egyik oka annak ami történik velünk,a másik pedig az,hogy az emberek az édeni lázadás óta tökéletlenné és bünösökké váltak.A tökéletlen emberek pedig igencsak hajlanak arra,hogy az uralkodásért harcoljanak,és ezért a célért képesek milliókat is kiírtani.A Prédikátor 9:11-verse leírja nekünk ,hogy mik történnek a világban:"...mert bajokkal teljes idő jön,és előre nem látható események történnek mindannyiunkkal".De ezekből még mindíg nem tudjuk,hogy miért engedi meg Isten azt,hogy ennyi szenvedés legyen a földön,ugye?Ahhoz viszont egy kicsit vissza kell menni az időben.Amikor sátán rávette Ádámot és Évát,hogy szegüljenek szembe az Istennel felmerült egy fontos kérdés.A sátsán nem az Isten hatalmát vonta kétségbe ,hanem azt,hogy van-e joga az Istennek uralkodni.Azáltal,hogy hazugnak állította az Istent(olyannak aki visszatart valami jót az alattvalóitól)lényegében azzal vádolta Istent,hogy rossz uralkodó.Evvel azt sugallta,hogyaz embereknek jobb dolguk lenne Isten uralkodása nélkül.Mivel Ádámék a tettükkel fellázadtak az Isten ellen ,így a tettükkel azt mutatták ki,hogy nincs szükségük arra,hogy az Isten irányítsa és uralkodjon felettük.Megtehette volna azt is ,hogy elpusztítja a lázadokat velük együtt sátánt is,de ő akkor már kijelentette,hogy mi a szándéka a földdel,és Ádámékkal.Azt szerette volna már akkor is amikor megteremtette,őket,hogy sokasodjanak és töltsék be a földet.Az Isten mindíg valóra váltja a szándékait!!Tehát ha megölte volna őket,akkor sátánnak lett volna igaza,hogy nincs joga uralkodni.Ezért megengedte sátánnak,hogy mutassa meg,hogyan uralkodna ő az emberiség felett.Azt is hagyta ,hogy az emberek önmagukat kormányozzák,sátán irányításával.Hát mondhatom,hogy szépen megmutatták,nagyon sok életet követelt már eddig is.A Biblia azt írja a Jeremiás 10:23-versében":Jól tudom,ó,Isten,hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja.Még csak a lépteit sem irányíthatja a járókelő ember."De miért ilyen sokáig?Miért nem lép már közbe?Kérdezhetnénk ezt már joggal.Először is ,mert nem akadályozza meg,hogy sátán és támogatói megpróbálják bebizonyítani az igazukat.Ehhez viszont hagynia kellet,hogy teljen az idő.Ez az idők során be is biznyosodott.Nem tudták az emberek saját magukat írányítani sátán segítségével.Másodszor ,Isten nem segített sátánnak a világ fölötti uralkodásában.Ha utját állná akkor pontosan az ő ügyüket támogatná.Tehát ez a rengeteg rossz és fájdalom mindd az ördögtől jön,mégpedig azért mert már tudja,hogy nagyon kevés ideje van és akkor az Isten el fogja pusztítani,tehát azért teszi ezt az emberekkel,vakítja el őket,mert minnél több embert akar magával vinni a pusztulásba.Arra kell az embereknek összpontosítani minden tetteiknél,hogy a viselkedésünk és atetteink megfelelőek legyenek az Istennek,és akkor biztos,hogy mi nem leszünk ott amikor Isten el fogja pusztítani sátánt és a csatlósait.Nem beszélve arról a reménységről,hogy ha mindvégig kitartunk Isten oldalán ,akkor meg van rá a nagyon-nagy esélyünk,hogy az elhunyt szeretteinkkel is találkozzunk még!!!!Bocsánat a nagyon hosszú válaszért,de ezt csak így lehetett elmagyarázni.
2009. szept. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen Isten mindig igazsagos akkor is ha sok nehezseg er bennunket engem is nagyon sok ert az eletben de ANNAL JOBBAN SZERETEM AZ ISTENT ES MI EMBEREK NEM ULTETHETJUK ISTENT A VADLOTTAK PADJARA MERT O ISTEN ES AHOGY O RENDELI A DOLGOKAT UGY VAN JOL DE A ROSSZERT ELSOSORBAN IS NEM AZ ISTEN A FELELOS VAGYIS SOKAT LEHETNE EZEKROL A DOLGOKROL BESZELNI HAT ADJON A JO ISTEN SOK EROT VIGASZTALASTHA ES AHOL ARRAVAN SZUKSEG ES AD IS AHOL A NEHEZSEGBE IS HOZZAES NEM ELLENE FORDULNAK EZ SZEMELYES APASZTALAT AMUGY EN ISASOK EGYEB MELLETT 16 EVES FIAMAT TEMETTEM EL ONGYILKOSKENT UGYHOGY TUDOM MI A SZENVEDES DE TUDOM AZT IS MI AZ ISTENI VIGASZTAS ERO EZEN A FOLDON NINCS IGAZSAG A BUN VEGETT DE NEM ISTEN A HIBAS ANNYI BIZONYOS SEMMIERT ISTENNEK GONDJA LESZ A KICSIKRE AMUGY NAGYON SZOMORU DOLOG MINDEN ESETBE A HALAL AZ ELLENSEG ES FAJDALMAS DOLOG A VILAGON A LEGFAJDALMASABB ES MINDENRE VALASZT SE KAPUNK ITTA FOLDON EZT IGY KELL ELFOGADNUNK OSZINTE RESZVETEM ES KIVANOM ISTENBEN TALALJAKMEG A MEGNYUGVAST AZANNYIRA VALOSAGOS EN IS NAGYON SOKMINDENT ATELTEM AZELETBEN DE ISTEBEN BIZVA KAPASZKODVA TUDTAM CSAK ATMENNI MINDENEN ES TUDOK MEG MAI NAPIG IS KIVANOK VIGAZTALAST
2014. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!