Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit éreztek, ha valaki azt...

Ti mit éreztek, ha valaki azt mondja, vagy itt azt írja, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 13:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

6. válaszoló: ugye tudod, hogy az az Isten, akit te imádsz, nem ezt várja tőled? Hanem alázatot, és azt, hogy szeresd az embereket, úgy, mint ahogyan Ő is szereti őket. Még azokat is, akik nem hisznek benne, hiszen értük is meghalt. Más, hogy kiállsz érte, és más, hogy utálsz mindenkit, aki nem hisz benne.


A kérdésre: engem egy picit bánt valamiért. Nem szólok, nem vitatkozom, nem bántok vissza, csak imádkozom érte egyet.

2012. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy írták korábban, mindez attól függ, hogy miképp mondja ezt az illető. Jómagam is vallásos vagyok (nem keresztény és társai), és épp ezért nyilván nem jó érzés azt olvasni, ha valaki leszólja, amiben hiszek vagy épp arra gondolni, hogy valaki nem érzi azt a békét és szeretetet, amit a hit ad nekem, de nem ettől lesz rossz napom.


Szóval, ha valaki azt mondja "nincs Isten, és hülye mindenki aki hisz benne", akkor szánalmat érzek az illető szűk látóköre miatt, ha azt mondja, hogy "nincs Isten, de elfogadom, ha más hisz benne", akkor tiszteletet. Ez a különbség.

2012. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

Számomra nem jelent semmit,nem hiszek benne és kész.De nem szoktam senkit azért piszkálni,mert ő hívő,én meg nem.Magánügye.

Az viszont bicskanyitogató,ha valaki erőszakosan akar téríteni vagy így beszél,mint a 6-os válaszadó.Az ilyeneket annyinak nézem,mint egy veszett,nyáladzó kutyát.

2012. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem jó érzéssel tölt el. Minden ember érzi, hogy valami üres a lelkében, valamit keres, de nem talál. Érzi, hogy űr van a lelkében ez Isten helye!
2012. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%

"Nem jó érzéssel tölt el. Minden ember érzi, hogy valami üres a lelkében, valamit keres, de nem talál. Érzi, hogy űr van a lelkében ez Isten helye!"


1. Miért vagy olyan biztos benne, hogy mindenkiben van üresség?

2. Honnan veszed hogy az Isten helye lenne?


Nem ismersz minden embert, így kérlek ne általánosíts!

2012. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%

1. Miért vagy olyan biztos benne, hogy mindenkiben van üresség?

2. Honnan veszed hogy az Isten helye lenne?


1. Minden ember keresi a boldogságot, de csak nagyon kevesen találják meg!

2.Lelkünk az Istené mivel ő adta nekünk, így az ővé. Csak át kell adni neki! :)

2012. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"1. Minden ember keresi a boldogságot, de csak nagyon kevesen találják meg!

2.Lelkünk az Istené mivel ő adta nekünk, így az ővé. Csak át kell adni neki! :)"


1. Az, hogy keresünk valamit nem jelenti, hogy üresség van bennünk. Ahogy a buddhisták is mondják: A cél maga az út.

2. Ezzel nem válaszoltál meg semmit.

2012. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%
Na ezt nem szeretem, amikor valaki csak azért is magyarázza a maga által vélt igazát. Én nem hiszek benne, még sincs bennem üresség. Megvan a magam hite, és akár hiszed, akár nem, jól érzem magam.
2012. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Semmit igazából,ez is egy nézőpont.
2012. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Fáj.
2012. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!