Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben vagy sem?

Hiszel Istenben vagy sem?

Figyelt kérdés
Sokak szerint van Isten, sokak szerint csak fikciók az isteni történetek. Ha hiszel benne, akkor miért, és ha nem, akkor miért nem? Kérlek indokoljátok meg, nagyon fontos ez a kérdés számomra!

2012. máj. 19. 10:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Vagy sem.

Egyszerűen számomra semmi sem indokolja a létét, a léte feltételezése pedig több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszol, ráadásul a válaszok, amiket ad, minőségileg sem elfogadhatók.

2012. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszek a véletlenekben, ezért is hiszek Istenben.
2012. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Azért hiszek benne, mert sem a Biblia, sem pedig a "tudósok" nem bizonyították be az élet értelmét, kialakulását. (senki sem)

Nekem pedig könyebb elhinnem azt, hogy van valami a világ fölött, ami olyan bonyolult, hogy még nem értjük, mint azt, hogy semminek nincs értelme, csak úgy lett.

Ettől persze nem tudjuk, hogy ki vagy mi az Isten és minek kerültünk ide, mi volt, mi lesz.

De én azért a keresztény Istent választottam, mert ezt nevelték belém, tehát erről tudtam elsőre. Ez még nem indok, mert sok hülye szövegtől már rég lemondtam volna róla. De Jézus Krisztus szavai meggyőztek és úgy gondolom a szeretet a legfontosabb.

2012. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Teljes szivembol hiszek Istenben,elhiszem a biblia szavait,azert hiszek mert Isten megvaltott engem Jezus veren es nap mint nap szol hozzam az igen keresztul,es hiszem azt hogy ez az egesz korulottunk elo vilag nem a veletlen kovetkezmenye,hanem van egy teremto Isten aki mindezt megalkotta,megha nem is lennek hivo szamomra akkor is hihetobb lenne,hogy van egy Isten aki mindezt megalkotta mint az,hogy a semmibol egyszer csak lett egy nagy bumm es ebbol alakult ki az egesz vilagegyetem,es bizonyitekok is vannak mar,kuldok neked egy par linket amit erdemes elolvasni,sok mindenre vaaszt ad [link]

[link]

Remelem,hasznos lessz szamodra.

2012. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Na én ezek miatt nem hiszek.
2012. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%
Jogod van hinni es jogod nem hinni is,a dontes a te kezedben van,Isten mindent megtett azert,hogy higyj,de o nem hihet helyetted.
2012. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszek.


Gyerekkoromban jártam katolikus templomba és hittanra, de 12 évesen elegem lett, belázadtam, otthagytam. Szerintem ez inkább megszokás vagy vallásoskodás volt, mint hit.


Aztán néhány év ateizmus és útkeresés jött, majd találkoztam élő hitű és hiteles életű [de jó :D ] protestáns keresztényekkel, és megtértem.


Üdv. :)

2012. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszek. Sok tekintetben a tudomány választ tud adni, amire pedig nem, csak a korlátaink miatt. Attól függetlenül, hogy a legfontosabb kérdésekre, az egész világ létezésével kapcsolatban nincsenek egyértelmű válaszok, még nem feltételezi egy isten létét, csak az ismereteink hiányát. Szerintem.
2012. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Snapette ***** válasza:

Hajlok az agnoszticizmus fele, de ha így konkrétan rákérdeznek, akkor azt kell mondanom, hogy nem hiszek. Az a képzet, hogy egy végtelenül hatalmas lénynek az a legfontosabb, hogy én ma mit csinálok nekem nevetségesnek tűnik. A léte nem magyarázna meg semmit, és nem adna értelmet az életnek, hanem pont, hogy elvenné tőle azt.

Nem vagyok sem elég öreg, sem elég ijedt, sem elég bizonytalan, hogy reménykedjek egy isten létében, aki azért ott van és vigyáz rám...

2012. máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
68%
Én hiszek Istenben bár még csak 14 éves vagyok de érzem hogy az Úr már bennem is munkálkodik Szentlelkével és eddigi életemben már sok csodát tett velem és a családommal és ha néha úgy is tünt hogy nem hallgat meg akkor nagyon rosszul esett de később mindig rádöbbentem hogy valójában jót tett nekem ezért is hiszek benne és mindöröké hinni is fogok benne.
2012. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!