Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon az Alkotmány...

Magyarországon az Alkotmány szerint nyugodt szívvel, szabadon és veszély nélkül választhatok bármely vallást, hihet, a gyakorlatban is így van ez?

Figyelt kérdés
Az Alkotmány mindenkit biztosít a szabad hitről, kérdésem, hogy ez valóban így van? Jogilag én is választhatok egy hitet amelyik a legközelebb áll hozzam, nem fognak érte megbüntetni, bírságolni és egyéb módon bántani? Elvégezhetek olyan vallási rituálékat amikkel senkinek sem ártok, hordhatok a vallásommal kapcsolatos jelvényeket? Mennyire érvényes ez a törtvény a gyakorlatban?
2012. máj. 21. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az Alkotmány biztosít a szabad hitről, akkor megbüntetni, bírságolni nem fognak érte, az egyéb módon való bántás viszont már nem olyan biztos, főleg ha olyan igazságok után kutatsz, amik ellenkeznek a jelenlegi társadalmi/politikai nézetekkel.
2012. máj. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Hát elméletileg szabadon gyakorolhatsz bármilyen vallást, bármilyen következmény nélkül, és végezhetsz bármilyen rituálét ,egészen addig amíg más törvényt meg nem sértesz vele. Pl ha wikka szertartást végzel vagy megitálsz vagy napjában 4szer kelet felé imátkozol ahhoz senkinek semmi köze, viszont pl ha macskát áldozol az bűncselekmény és a törvény bünteti. Konkrétan miről lenne szó, mert ha elárulod akkkor konkrétabbat tudok mondani.
2012. máj. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez papíron, az alkotmányban (szándékosan írtam kisbetűvel) pontosan így van megfogalmzva. DE, a való életben számtalan hátrányod lehet, ha nem a mai hatalom által elismert egyházakba tartozol, illetve nem vagy keresztény. Gyakorlatilag a felheccelt sok konzervatív ember ítélkezik feletted és mivel nálunk az emberek többsége ha utál valakit, vagy nem ért egyet életmódjával, igyekszik ellehetetleníteni. Tehát egy olyan főnök akár kirúghat ezért, egy állásinterjún hátránnyal indulsz, ha önkénteskedsz egy hagyományos irányzatú segélyszervezetnél kitehetnek onnan, ha a szertartásokat a gyerekeiddel csinálod, rád szállhat a gyermekvédelem,számtalan példát lehetne hozni az életből. A magyar embereknek nem erősségük a tolerancia és az elfogadás.
2012. máj. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Szabadon választhatsz akár iszlámot is, csak aztán számíts rá, hogy ha utalással teljesítesz egy áramszámlát, hetekig ellenőrzik, nem e terrorszervezet az Elmü. Most ilyen időket élünk. Most ajánlatos mindenkinek katolikusnak lenni, és a teremtéselméletben hinni.
2012. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem a kereszténység a hitem, hanem egy keleti politeista vallás, nem Európából származik. (Ez a hinduizmus) Kérdésem, hogy pl. abból, hogy a népszámlálásnál magam nem kereszténynek, hanem ennek a vallásnak tagjaként írtam fel magam, származhat e bármiféle hátrányom?

2012. máj. 21. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem származhat hátrányod, ahogy fentebb elmondták, gyakorlatban viszont (szűkebb környezet, munkahely pl.) csak az emberek egyéni megítélésén múlik. Egyébként meg elég nagy divatja van a keleti vallásoknak...
2012. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, furcsállanám, ha bármilyen következménye lenne.


De a gyakorlat azért ennyire nem szép.

Ha én adventista vagyok például, és a szombat napot meg akarom tartani, mert az én hitem az, hogy azt meg kell tartanom munka nélkül, akkor nem lenne semmilyen következménye egy három műszak esetében? Vagy bolti eladó lévén megtartanám azt a napot, de hát a boltosok szombaton dolgoznak. Minden munkáltató méltányolja ezt a hozzáállást? Látatlanban az a véleményem, hogy szerintem nem. A bünti kirúgás, vagy egyik legjobb esetben csak fizetésben mutatkozó hátrányos megkülönböztetés.

2012. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarán az állam nem fog támadni, de a környezeted támadásával szemben nem véd meg az állam.
2012. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is hindu vagyok. A népszámlálásnál (jól fejlett kelet-európai paranoia okán, "sosem lehet tudni" alapon) bekamuztam nekik egy fiktív keresztény felekezetet; ha tényleg érdekli őket, majd utánajárnak, hogy létezik-e. Majd ha elkezdenek körülöttem szaglászni, meg fenyegetőzni, hogy tényleg létezik-e a Rádhá Népe Keresztény Gyülekezet, akkor majd tudni fogom, hányadán állok ezzel az állammal meg a vallásszabadsággal.


Addig csak közvetett hátrányok érnek. Pl. lassan az összes iskolát átjátsszák az egyházak kezére. Ha a gyerekem még itt fog születni, akkor lehet, hogy nem találunk neki megfelelő világnézetileg semleges sulit. Meg amit az előzőek írtak: munka, szomszédok gyanakvása stb. Ha a rituálékat nyilvános helyen végzed, akkor olyan elbírálásra számíthatsz, mintha férfi létedre magas sarkú cipőben tipegnél az utcán. Semmilyen törvény nem tiltja, de sokan garantáltan furán néznének rád. Büntetni, üldözni, nyomozni viszont valószínűleg senki nem fog: egyelőre nem hiszem, hogy akár a jelenlegi, akár más kormány tevőleges vallásüldözésbe kezdene. (Persze tévedhetek is, és az óvatosság sose árt.)

2012. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk!

Az Alkotmány szerint MA szabadon választhatsz vallást veszély nélkül. De hogy holnap mi lesz visszamenőleg tegnapra is, arra nem tudhatsz válaszolni.

Az Alkotmány engedi. De hogy a pap, a képviselő, az elöljáró ezt hogyan értelmezi, nem tudhatod. Számtalan példa létezik arra, hogy ellenkezőleg, mint te józan ésszel gondolnád.

Viszont nyugodtan tedd, amit szeretnél. Ez semmivel sem lehet veszélyesebb, mintha holnap a boltban a kenyérvásárlásról derülne ki, hogy alkotmányellenes, törvénytelen, és káros az emberiségre. Értelmezés kérdése minden. Mindaddig, amíg vannak, akik szabadon és következmények nélkül értelmezhetnek, és vannak, akik ezen értelmezések tárgyai.

2012. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!