Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért összeférhetetlen a...

Miért összeférhetetlen a keresztény élettel, az istenhittel, ha az ember azt mondja, hogy "imádom a csokoládét" pl?

Figyelt kérdés
Többször is rám szóltak már, hogy ezt a szót ne használjam, mert csak Istent lehet imádni. De könyörgöm, ez csak egy szó, miért lovagolnak ezen sokan?
2012. máj. 21. 09:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Néha kicsúszik, ez van.

De azért hülyeség, mert nem magasztalom a csokit, nem készítek neki oltárt és hajlongok neki, és semmi ilyesmi. Ez csak egy szó. Ettől még nem fogok hinni a csokiban, nem fogom isteníteni és imádkozni hozzá. Szerintem nem kell a Biblia minden szavát szó szerint venni.

2012. máj. 21. 15:22
 12/26 anonim ***** válasza:
Szerintem is nevetséges,ha ezért rád szólnak.
2012. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

De érted, most akkor kb. arról vitatkozunk, hogy ha én azt mondogatom, hogy "úgy imádom a számítógépemet!", de közben soha nem borulok le előtte meg nem viszek neki virágot, akkor jó-e hogy ilyeneket mondogatok, vagy nem.


Vagy hogy a másik oldalát is lásd: ha van egy feleségem, és akárhányszor meglátja a tévében Johnny Deppet, akkor azt mondja, hogy "jaj, de szerelmes vagyok ebbe a Johnny Deppbe", de igazából nem is, akkor az zavar-e engem vagy nem...

2012. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
*jogosan zavar-e
2012. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom, mit csinálnak azok a fundi keresztények akiknek a nyelvében az imádni-szeretni-kedvelni szavakat egyetlen egy szó fejezi ki. És csak a szövegösszefüggésből derül ki a jelentése?
2012. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Csak egy szó?


Mt. 15 "18. A mik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert.

19. Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúbizonyságok, káromlások.

20. Ezek fertőztetik meg az embert ; de a mosdatlan kézzel való evés nem fertőzteti meg az embert."

2012. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
13%
Még mindig csak egy szó és megkockáztatom, hogy SENKI sem olvassa el a féloldalas Biblia idézeteket (már ha tényleg onnan vannak).
2012. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam, hogy négy sor = fél oldallal. Itt kereszténységgel kapcsolatos kérdés merült fel. A keresztény világ útmutató iratainak gyűjteménye a Biblia. Ha ez neked nem tetszik, nem értem, hogy miért olvasgatod a vallás rovat ezen kérdését? Amennyire neked jogod van nem elolvasni az idézeteket, éppúgy van nekem, nekünk jogom, jogunk azt beleírni? Vagy te talán több lennél itt bárkinél?
2012. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha keresztény vagy, akkor hinned kell Istenben. Akkor meg tudod, hogy egyszer majd megkérdezi, hogy miért imádtad a csokoládét? Ja, hogy csak mondtad? Csak egy szó? Akkor azt, hogy Istent imádod is csak szavak és nincs jelentőségük. Azért nem idézem a bibliát, mert sokan nagyon jó és idevaló idézeteket másoltak be.
2012. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Minden értelmezés kérdése. Fél oldalnyi idézetet is ide lehet másolni, az sem indokolja, hogy mindenbe belekössenek. Ja és egyébként "mosdatlan kézzel enni" sokkalta veszélyesebb, mint azt mondani, hogy imádok valamit. Ebből is látszik, hogy nem kell szó szerint értelmezni.

De úgy bírom. Hogy minden jelképes a Bibliában, de pl. az ilyesmit meg szó szerint be kell magolni és tartani, mert úgy van és kész. Szóval amit nem tudnak logikailag levezetni, az jelképes, amibe meg belekötnek, az szó szerinti. A Bibliában az is benne van, hogy "Ne ölj!" mégis halom gyilkosság szerepel benne. Na akkor most van megengedő "ne ölj" meg megengedhetetlen? Akkor most mit változtat egy szó. A szeretetnél többet jelent az imádom szó.

2012. máj. 21. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!