Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik házasság előtt nem...

Akik házasság előtt nem éltetek nemi életet, megérte?

Figyelt kérdés

Nem távolított el egymástól titeket?

Nem vágta gallyra a kialakult bűntudatérzés miatt a nemi életeteket a házasságban?


Konkrét válaszokat adjatok, ne valami ködös dolgot.


2012. máj. 21. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bűntudatom olyasmi miatt amit nem tettem. Nem eltávolított hanem közelebb hozott bennünket. Mivel tökéletesen bízunk egymásban, nincs és nem is volt szégyenérzetünk együttlétekkor. Soha nem érdekelt más, mert teljesen kielégítő a házasságunk fizikai része is. Nekem megérte várni. 13 éve vagyunk egy pár és 12 éve élünk házasságban.
2012. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért 1 évig várni, az semmi, azt bármikor megcsinálom. Én 2-3, vagy még több évre gondolok.
2012. máj. 22. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 28 éves voltam a házasságkötésünkkor.
2012. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Erre nincs egzakt válasz. Lesz, aki így érzi boldognak az életét, lesz, aki nem bírná ki, de ettől még boldog a házassága, és lesz, akinek így is úgy is tönkremegy. Hozzáállás kérdése és az emberek sokfélék. A házasságban nem a szexuális múlt, hanem az egymás megértése, a másikkal való együttlét és közös programok jó érzése, akarása a lényeg. Valamint az, hogy az óhatatlanul bekövetkező nehézségeket hogyan kezeli a pár. Ha tudják , mi a teendő, és akarják is azt, nem lehet probléma. Ha nem tudják tisztázni a félreértéseket, lesz gond a múlttól függetlenül.
2012. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 18 évesen ismertem meg a párom és 21 évesen vettem el, 20 éve élünk boldog házasságban.


Természetesen megérte, éppen hogy kőzelebb hozott bennünket. Nem értem miért lett volna bűntudatérzésünk, hiszen helyesen a lelkiismeretünknek megfelelően cselekedtünk.


Úgy gondolom az a nagy probléma, hogy a mai fiatalok könnyen megkapnak bármit, amit csak szeretnének, nem tanulnak meg várni, és türelemmel lenni. Pedig a türelem, az önuralom nagyon fontos dolog az életben, mert bizony sokszor van olyan, hogy a házastársak sokáig nem lehetnek együtt szexuálisan betegség, vagy távvollét miatt, ilyenkor pedig, ha nincs meg az önuralom, akkor jönnek az igazi problémák.


Üdv. Péter

2012. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves Péter, én is úgy gondolom, ahogy te, hogy fontos az önuralom, de a két szituáció szerintem más.
2012. máj. 22. 10:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mégis miben más? Kifejtenéd?


Véleményem szerint a fiatalkor szolgál arra, hogy az ember helyes szokásokat alakítson ki, 35-45 éves korban már a szokásaink rabjai vagyunk, azok szerint élünk. Ha 18-23 évesen nem vagy képes megtartóztatni magad, később még annyira sem leszel képes. Ha nem tanulsz meg uralkodni a vágyaidon, akkor később igen komoly problémákkal fogsz küzdeni.


Üdv. Péter

2012. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Válaszoltam egy privát üzenetben, de félek, hogy elbeszélünk egymás mellett.
2012. máj. 22. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Épp ellenkezőleg: közelebb hozott minket! Én nem mindig éltem úgy, ahogy kellett volna, úgyhogy van összehasonlítási alapom. Az a korábbi kapcsolatom így utólag visszatekintve egy nyögvenyelés volt, pedig akkor meg voltam róla győződve, hogy boldogok vagyunk, bár van pár kisebb gond, de melyik kapcsolatban nincs. Ezzel szemben a házasságom TÖKÉLETES. Nem túlzok, tényleg az. Érzelmi harmónia, megértés, problémamegoldás, minden 100%.


Miért vártok 2-3 évet a házasságig? Ez bizony megnehezítheti a dolgot, mi sem vártunk ennyit, és a tapasztalat azt mutatja, hogy nem feltétlenül jó, ha sokáig húzzák-halasztják a házasságkötést. Egyfelől alaposan meg kell ismerni egymást, nehogy rossz döntést hozzatok, ehhez viszont nem kell több év. Amint úgy érzitek, hogy ti vagytok egymás számára az igazi, HÁZASODJATOK ÖSSZE! Ha nincsenek még meg az anyagi alapok, vagy ilyesmi, az majd jön utána. Több olyan ismerősünk van, akik amikor összeházasodtak, gyakorlatilag éheztek, és nem volt a lakásukban villany, de idővel ezek a dolgok is kialakultak, most már szép, nagy, saját lakásuk van, autójuk, gyermekeik.

Szóval az én tanácsom az, hogy ne halogassátok ilyen sokáig a házasságkötést.

2012. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, de ha lakásotok sincs közös?
2012. máj. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!