Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők véleményét várom....

Hívők véleményét várom. Házasság előtt összeköltözzünk?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezzük. Lehetőség adódna az összeköltözésre, de nem tudom, hogy helyes lenne-e. Eddig nem feküdtünk le egymással, és nem is szeretnénk házasságig, de nem tudom, hogy összeköltözve ez mennyire kivitelezhetetlen. Sajnos most másik városban élünk, ezért ritkán tudunk találkozni, és egymás megismerése szempontjából jó lenne végre többet együtt lenni, és nem csak telefonálgatni. Ha nem költözöm oda, marad ez az állapot. Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. (a kérdés nem arról szólt, hogy szüzek akarunk-e maradni házasságig:)) Előre is köszönöm! 20L
2012. máj. 11. 11:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem igen, érdemes. Legalább megismeritek egymást igazából, nem csak felszínesen. Szerintem nincs ezen mit meggondolni, két éve együtt vagytok, azt mondod, szeretitek egymást ráadásul egy ilyen lehetőséget hülyeség lenne kihagyni. Ha mégsem jön össze, legalább nem kell szenvedni a válással.


OFF: ha valaki azt mondja, hogy szűzen házasodnak a párjával, akkor ő tényleg szűz, vagy azért tipi-tapi, vagy némi orál már szokott lenni? Bocsi, nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel.

2012. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

És szerinted lehet úgy önmegtartóztatást gyakorolni? Esetleg ha külön alszunk? Vagy az már úgy hülyeség?

Volt tipitapi, de nem szeretném, hogy megismétlődjön.

2012. máj. 11. 11:55
 3/32 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem annak úgy nincs értelme, hogy külön alszotok. Figyi, fogd fel úgy, hogy ez egy nagy próba, amit ki kell állnotok. Ha kérünk valamit, Isten nem adja rögtön a kezünkbe azt, de ad lehetőséget, hogy magunk szerezzük meg.

Ha te önmegtartóztatást és bátorságot kérsz ehhez, nem lesz meg rögtön, de látod, kaptál egy lehetőséget, hogy összeköltözz vele és bebizonyíthasd, hogy bátor és erős vagy. Ki fogod állni ezt a próbát, ha meg mégsem, ez van, emiatt még senki sem jutott pokolra. :)

2012. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy ki mi miatt jutott Pokolra?:D:D

Elhiszem, de vicces, hogy így kijelented:D

Lehet, hogy nem bűn a házasság előtti szex, de attól kezdve bűnné válik, hogy nekem lelkiismeret-furdalásom lesz miatta, hiszen ha valamiről a Biblia alapján egyértelműen úgy gondolom, hogy bűn, és ennek ellenére mégis megteszem, akkor akkor is bűnözök, ha amúgy nem lett volna az. Érted, ugye?:D

2012. máj. 11. 12:09
 5/32 A kérdező kommentje:

De nem csak a lelkiismeretem miatt, amúgy is ezt csak a férjemmel szeretném átélni.:)

És ha most szexelünk, és szétmegyünk, az olyan, mintha szembeköpném magam.

2012. máj. 11. 12:11
 6/32 anonim ***** válasza:
Ha nem terveztek szexet a házasság előtt, akkor ne költözzetek össze. Ha külön fogtok aludni, nincs értelme az összeköltözésnek, majd csak házasság után.
2012. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Nem könnyű a kérdés, mert ha összeköltöztök, akkor pl. a külvilágnak (akiknek megjegyzem, semmi közük hozzá) hiába is mondanátok, hogy nincs köztetek szex. Egyébként meg ha már vallás: "...a bűnt és a bűnre vezető alkalmat elkerülöm". :) Én vallásos családban nőttem fel, de két év után összebútoroztunk, pedig egy városban lakunk. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy neked fontos, hogy érintetlenül menj a házasságba. Ha össze is költöztök, szerintem se aludjatok együtt, mert nehezebb lesz a dolgod, nem beszélve arról, hogy szembesülnöd kell a kedvesed reggeli spontán erekciójával, amit talán nem szeretnél. :)
2012. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Eddig bele se gondoltam, hogy mit gondolnak mások, de lehet, hogy az is zavarna, ha a szüleim, barátaim, az ifi MEKDSZ(:D) mit gondolna mindenki. (úgyse mondanám senkinek, hogy nem feküdtük ám le) Tudom, hogy nem lényeg, de mégis... Szóval szerintetek megvalósítható, hogy együtt élünk, de nem szexelünk? Sajnos vagy nem sajnos nekem erről fogalmam sincs.
2012. máj. 11. 12:46
 9/32 anonim ***** válasza:
nem megvalósítható.
2012. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
53%
Lakva ismeri meg a társát az ember. Ha bírtok magatokkal, akkor egy ágyban is aludhattok.
2012. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!