Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te milyen evangéliumot hirdets...

Te milyen evangéliumot hirdetsz? Meg tudod mutatni az Apostolok cselekedeteiből azt, hogy az apostolok is ugyanazt hirdették, amit te?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Neked egyedül az Apostolok Cselekedetei a hit mércéje? A (2Tim 3,16) szó szerint nincs benne az Apostolok Cselekedeteiben pedig az is igaz. Akkor azt ne hirdessem?

2012. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Evangéliumból egyetlen egy féle van, az örömhír, hogy Krisztus meghalt helyettünk, magára véve a nekünk járó büntetést.
2012. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1


Az Apostolok cselekedeteiben olvashatunk az egyház születéséről, és jó pár prédikáció elhangzott itt. Az, hogy ezekkel összevetjük a 'saját evangéliumunkat', egy nagyon jó mérce annak leteszteléséhez, hogy ugyanazt hirdetjük-e mint az első keresztények.

2012. máj. 22. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem gondolom hogy pusztán egy Bibliai könyvre kellene az evangéliumhirdetést leszűkíteni. Az egész Biblia evangéliumként íródott. Nagy sok olyan dolog van, amely fontos információ az emberek számára, és az Apostolok Cselekedetei nem tartalmazza, más könyvek pedig igen. Ésaiás könyve 65. fejezet is fontos ugyanis az örök életről szóló jövendölés található benne, és ott bepillanthatunk hogy körülbelül milyen is lesz. A világtörténelmet érintő jövendölések a prófétai könyvekben vannak benne, vagy éppenséggel a Biblia szerelemről szóló tanítása az Énkekek énekében van feljegyezve. A 10 parancsolat Mózes második könyvében található meg részletesen leírva, Izrael királyainak története pedig a Királyok és Krónikák könyveiben.


Túlságosan szűklátókörre vall tehát csupán az apostolok cselekedeteit megtenni az evangélimhirdetés mércéjének. Én azt hirdetem, amire az adott embernek szüksége van, és ha nincs bent az nincs bent az Apostolok cselekedeteibe akkor más Bibliai könyvhoz nyúlok.

2012. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Királyok és Krónikák könyve nincs sem az Ószövetségben,sem az Új Szövetségben. Ezek csak a szekták könyvei.

Az evangéliumot nem kell hirdetni. Arra ott az istentisztelet a templomban.

Azt pedig,hogy az apostolok mit hirdettek, nem tudod ellenőrizni.

2012. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy szóval se mondtam, hogy mindenről van tanítás az Apostolok cselekedeteiben, csak azt állítottam, hogy azokban a prédikációkban, amik ott elhangoztak, benne van az örömhír lényege! Olvasd végig azokat, és lehet hogy le fogsz döbbenni azon, hogy teljesen más volt az apostolok üzenete, mint amit ti (JT-k?) hirdettek.
2012. máj. 22. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:

"Királyok és Krónikák könyve nincs sem az Ószövetségben,sem az Új Szövetségben"


Gratulálok! Te aztán nagyon ott vagy a teológiában! Ahelyett hogy okoskodsz, és saját magad járatod le, inkább fogj egy Bibliát, és nézd meg a tartalomjegyzéket.


De ha ez valamilyen oknál fogva nem sikerülne akkor parancsolj:


[link]

2012. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


"Egy szóval se mondtam, hogy mindenről van tanítás az Apostolok cselekedeteiben, csak azt állítottam, hogy azokban a prédikációkban, amik ott elhangoztak, benne van az örömhír lényege!"


Az örömhír lényege nem csupán az Apostolok cselekedeteiben van benne. Az egész Bibliában ott van az örömhír, már a Biblia elején (lásd 1Móz 3,15) A kérdésed pedig így szólt: >>"Meg tudod mutatni az Apostolok cselekedeteiből azt, hogy az apostolok is ugyanazt hirdették, amit te?"<< - Vagyis lekorlátoztad az evangéliumhirdetést az Apostolok cselekedeteire. Pál a leveleiben bőven mond olyat, ami az Apostolok cselekedeteiben nincs benne, amit a kérdésed értelmében nem is lehet kimtatni. Abban mindenesetre igazad van, hogy apostolok cselekedeteiben is benne van az evangéliumhirdetés lényege, de ez elmondható más kanonizált könyvre is mint említettem


"Olvasd végig azokat, és lehet hogy le fogsz döbbenni azon, hogy teljesen más volt az apostolok üzenete, mint amit ti (JT-k?) hirdettek."


nem talált, ugyanis nem vagyok JT :-) A tanításukat ismerem, de nem csak az övékét, hanem más Keresztény Egyházakét is, mivel szükségem volt azokra az adatokra a kutatásaimhoz :D Feltételezem, egyébként a teológiai hozzáálásodból hogy te melyik felekezethez tartozol, de erről nem írok inkább kritikát, mert egyébként sem célom a másikat lejáratni. Ha esetleg valamilyen válaszomat ironikusak érezted, akkor elnézést kérek, nem volt célom gúnyolódni senkin sem.


Üdv!

2012. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Válaszolnál akkor az eredeti kérdéseimre? Konkrétan, hogy milyen evangéliumot hirdetsz? Hogy az ApCsel-ből meg tudod-e ezt mutatni, az eddigi hozzászólásaid alapján sejtem a válaszod.

2012. máj. 22. 17:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Először is szeretnék tőled bocsánatot kérni a tegnapi ironikus, gúnyos hangnem miatt, lehetett volna másképp is válaszolni, már utólag így sajnálom. Mentegetni nem szeretném magam, a lényeg hogy hibáztam.


A kérdésre szerintem már így is megadtam a választ. Én a teljes Bibliát használom. Minden Igét, amely "Istennek szájából származik" (Mt 4,4) Ez annyit jelent, hogy azt hirdetem az embereknek, amire éppen szükségük van, ami érdekli őket. Ha például a keresztségről érdeklődnek, akkor szoktam hivatkozni az Apostolok cselekedeteire is, mert az is jó példa, hogy az Ősegyház hogyan gyakorolta ezt a szent szertartást. De ha például az illetőt a Bibliai jövendölések érdeklik, akkor nem az Apostolok cselekedeteihez fogok nyúlni, hiszen az műfaját tekintve nem prófétai, történeti könyv, hanem például Jeremiás könyvét fogom használni, amely beteljesedett jövendöléseket tartalmaz, és egyben a könyv előképe a történelmünk végének is (lásd Jer 23,20) És lehetne még sorolni a példákat. Az evangéliumhirdetéskor tehát mindig figyelembe veszem azt, hogy mi érdekli az adott embert/embereket, mire van szükségük.


Minden jót!

2012. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!