Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok egy-pár vallást felsoro...

Tudtok egy-pár vallást felsorolni, mert szeretnék rátalálni a hozzám illő vallásra. Nem nagyon szeretem a szigorú vallásokat, amik nem fogadják be a többi vallást. (? )

Figyelt kérdés
Mostanában a Wicca valláson gondolkoztam, de megrémített az egyik videó, meg a tapasztalatok, így ebben bizonytalan vagyok, hogy tényleg valljam-e ezt a vallást. A kereszténység sem jöhet nagyon szóban, mert babonás vagyok ezzel szemben...

2012. máj. 24. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha már megjelölted kulcsszónak a sátánizmust, akkor mit mondhatnék? :D
2012. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."


(Blaise Pascal, XVII. századi matematikus, Gondolatok, 693. töredék.)

2012. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
mi lenne, ha a szabadgondolkodók szűk körét bővítenéd?:) Miért kell csak úgy, mindenképpen egy vallási felekezethez tartoznod?
2012. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én a vallásokban önmagamat keresem.

Én szeretnék valahova tartozni és

Én szeretem a vallásokat, érdekesnek találom őket,

de az megint más kérdés, hogy miben hiszek.

A vallás engem megerősít és erőt ad nekem.

Hitet, hogy valamiben higgyek... akár az

önmagam vagy egy Isten.

2012. máj. 24. 18:43
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
a vallás nem arról szól, hogy beteljesítsd önmagad. A legtöbb vallás az "én-t" hátrébbsorolja Istennel szemben. Próbálj meg alázatot gyakorolni, mert ezzel a hozzáállással csak az egódat növeled, nem a lelki megnyugvásod. Ha másokra gondolsz mindig, és Isten parancsait teljesíted /akármilyen vallásban/ megláthatod, hogy ez vezethet csak ahhoz, hogy saját magad megvalósítsd, mások, és Isten által. Próbáld feladni önmagad.
2012. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a dolog nem úgy működik, hogy "ajánljatok már egy vallást, majd kitalálom, melyik tetszik". Nem egy vásáron vagyunk, ahol a kofák majd megdobálnak téged az áruval, te meg kiválogatod, ami tetszik, aztán az árát még lealkudozod, míg elfogadhatóvá nem válik.


Úgy gondolom, hogy ha valóban hiszel valamiben, akkor vedd is a fáradtságot, hogy foglalkozol vele. Tisztázd magadban,hogy melyek azok az elvek, amelyeket magadénak vallasz, miket tapasztaltál az életed során, hogy állsz hozzá dolgokhoz, mi reális és tényleges számodra. Ha érdekel a vallás, akkor menj el a könyvtárba, vagy egyszerűen a netre, és keress utánuk. Sok vallás van, nem a mi dolgunk megkeresni a tiédet, tekintve, hogy semmit nem tudunk rólad.


Én egyébként wiccának vallom magam hosszú évek óta, de azt hiszem, ez nem a te vallásod egyelőre. Miért? Mert ha valóban egyet értenél az elveivel ( de ez minden más vallásnál így van), ha tényleg tapasztaltad volna az igazságát, ha tényleg hinnél benne, akkor semmilyen videó nem váltotta volna ki belőled azt, hogy "ja, ez így nem tetszik, keresek inkább mást", mert nem magát a hitet vette volna el tőled, maximum a megértést. Ekkor meg nem azonnal másik vallást kell keresni, hanem megkérdezni hozzáértőket vagy a témában jártas embereket, hátha meg tudják neked magyarázni, miről van szó.


De mondom, így van ez a többi vallással is. Ha valami videó azonnal kitérít a hitedből, akkor nem is hittél igazán.

2012. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyelj:ha egy ,a sajnát értékrendednek megfelelő vallást szeertnél találni nehéz lesz,mert nem arról szól ! A keresztyén vallás az egyedül üdvözítő és neked le kell vetkőznöd azt a sok babonát és hiedelmet !!! Az nem őszinte és tiszta vallás,mely a híveinek mindent megenged ! A szabadságod abban rejli,hogy van egy isteni mérce ( ami nekünk Krisztus ) és aszerint élünk. Az meg végéképpen kiüti az órát nálam, hogy "amik nem fogadják be a többi vallást " , kérdezhetek valamit ? -és kérlek ezen ne sértődj ,meg - , neked milyen fokú iskolázottságod van ?


Feri , 17 éves:) , Áldott napot mindenkinek :) pá-pá

2012. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, ilyen hozzáállással nem egykönnyen fogsz vallást találni... ez nem olyan, mint a ruhavásárlás, hogy vannak bizonyos elvárásaid, amelyekhez ragaszkodsz, és olyan vallást keresel, amelyeket pontosan rá lehet húzni ezekre. A vallások egyik lényege az, hogy elősegítik, hogy jobb (tehát másmilyen) emberré válj. Ha tehát nem szeretnél megváltozni, akkor itt alapvető gondok lesznek.

Én azt javaslom, hogy fontold meg komolyan ezt a dolgot, és ne tetszik-nem tetszik alapon válassz, hanem az alapján, hogy melyik vallást érzed igaznak. Mert a vallás nem olyan, mint a buli, hogy oda jársz, ahol jó fej emberek vannak és jó a kaja. A vallás lényege az, hogy mindenki igyekszik az igaz vallást megtalálni. Szóval ne tetszés alapján keresgélj, hanem az igazságot próbáld megtalálni.

2012. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a kereszténység nem jöhet szóba, nem ajánlom a saját felekezetemet. De én a helyedben nem vennék minden keresztény felekezetet egy kalap alá, mert azért elég nagy különbségek vannak köztük.
2012. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#5: A buddhizmusban ez tökéletesen NEM így van. Ott TE vagy az előtérben, és hogy Te fejlődj. Igazából ott nincs is Isten. Buddha sem az.
2012. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!