Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van köztetek olyan, aki nem a...

Van köztetek olyan, aki nem a "hagyományos" /pl: katolikus, református/ vallásokat követi?

Figyelt kérdés
Pl: iszlám, hindu, buddhista vallású. Miért döntöttetek másik vallás mellett?
2012. jan. 16. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Eredetileg katolikus voltam, de kezdtem úgy érezni, hogy valami "sántít" benne. (Nem szeretném részletezni mi volt az pontosan.) Elkezdtem más vallásokról olvasni, pl. a buddhizmusról is. 5 év után találtam rá a vallásra, amit most is követek.
2012. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is katolikus voltam, ilyen iskolákba is jártam. Majd utána én is észrevettem benne olyan dolgokat, amik nem éppen jók, biblikusak. (én sem részletezném, felesleges)

Majd mikor megismerkedtem a leendő férjemmel, tértem át másik vallásra, az ő hatására, na meg persze azért, mert sokkal jobban érzem ott magam, és érzem Isten közelségét...stb..stb.

2012. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet tudni, hogy milyen vallást gyakoroltok?
2012. jan. 16. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, én keresztény vagyok volt valamennyi "hagyományos" vallásos hátterem kicsi koromtól, de az csak vallás. 18 évesen viszont megtértem és megismertem ki Jézus valójában. jelenleg a budapesti Golgota gyülekezetbe járok.

Úgy éreztem, hogy ami ott van az csak vallásosság, nem élő hit és az igazi hit istennel való élő kapcsolaton alapul nem szabályok gyűjteményén.


Itt egy jó videó a vallásosságról, nekem nagyon tetszik.

http://www.youtube.com/watch?v=2Qa3cmuYXBs

2012. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En pedig reformatus woltam de nem gyakoroltam addig amig nem tertem meg igazan Istenhez mert megkeresztelkedtem teljes vizalamerulessel es megkaptam a Szentlelket a nyelveken szolas bizonyitekaval!
2012. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Es a feleledesi közösseg tagja vagyok a haller utca 52.9ker
2012. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!