Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudná nekem mondani egy...

Meg tudná nekem mondani egy hívő ember azt, hogy miért Jóságos, Drága, Kedves Isten, amikor az ő "adományai" egy életre tönkre tehetik emberek életét?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges tényleg csak hívő emberek válaszát várom. Köszönöm.

2012. máj. 24. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Mondanál egy konkrét esetet? Csak mert ugye minden eset nézőpont kérdése, aki valamiben a büntetést látja, abban más mondjuk a lehetőséget valami újra - így nem könnyű válaszolni.

Mellesleg, kifejezetten a keresztényekre gondolsz itt, vagy más vallás hívei is válaszolhatnak?

2012. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Olyanban már volt részem, hogy azt hittem, Isten adománya tönkretette az életem. Egy év múlva kiderült, hogy megmentett. Szóval még nem kaptam semmit Istentől, ami rossz lett volna. Csak olyant, ami rossznak gondoltam.
2012. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Adj egy konkrét esetet,és mindenképp válaszolok rá!
2012. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

R.B. Lászlóval egyetértek. Az én életemnek is voltak olyan szakaszai amikor azt gondoltam, hogy Isten büntet engem és nem szeret, pedig az egyik ilyen adományának köszönhetem a jelenlegi boldogságomat, egy másiknak pedig azt, hogy tökéletesen képes vagyok bízni benne és nem aggódni a holnap miatt.Abban egészen biztos vagyok, hogy az Ő adományai csak és kizárólag áldást hoznak az ember életébe, tönkre semmiképp sem teszik.

Fel kellene hagyni vele, hogy csak addig tart a hitünk, míg jó dolgok történnek velünk, amint valami nem a szánk íze szerint történik, Istent kezdjük hibáztatni.

2012. máj. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Isten adományai nem teszik tönkre az ember életét. Hiszen minden jóság belőle fakad, és ő az élet szerzője.

Az az isten, amit te képzelsz el, abban valószínűleg én sem hinnék.

2012. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is két dolgot kell tisztáznunk. A rossz dolgok legtöbbször az emberek szabad akaratának következményei: számos betegség, a háborúk, válás, depresszió, alkoholizmus, munkanélküliség és egyéb problémák nem azért vannak, mert az Úr fogta magát és lesújtott ránk, hanem az emberek helytelen döntéseinek következtében. Ezekért tehát nem okolhatjuk az Urat, elvégre nem miatta vannak. Ha a szomszédod folyton ordibál, azért az Úr a hibás? Nem, hanem a szomszédod. Ilyen egyszerű.


A másik: az Úr gyakran az igaz és hithű embereknek is ad megpróbáltatásokat, hogy ezáltal fejlessze őket. Én pl. tartós beteg vagyok, de már megtanultam áldásként tekinteni a betegségemre, mert rengeteget tanultam általa, és amióta beteg vagyok, sokkal jobb emberré váltam. Tehát ahelyett, hogy az Urat vádoljuk a bajainkért, meg kell keresnünk annak okát, és ha ez valamilyen rajtunk kívüli ok, akkor fordítsuk előnyünkre a bajunkat! Minden rosszban van valami jó, mi több, minden rosszból lehet jót csinálni, csak hozzáállás kérdése. Még az elsőre katasztrofálisnak tűnő dolgokból is lehet jót csinálni. Ezáltal fejlődünk.

2012. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Először is elsősorban a keresztényekre gondoltam, de bármilyen más vallás képviselőinek válaszaira is kíváncsi vagyok.


Konkrét eset: egy közeli hozzátartozómról 16 év után kiderült hogy gyógyíthatatlan beteg, amivel élete végéig együtt kell élnie. Emellett olyan életcélt választott, amit ez a betegség alapjaiban tett számára elérhetetlenné. Teljesen összeomlott, mivel addig mélyen hívő ember volt, becsületes és olyan segítőkész volt másokkal, amit néha már én se értettem hogy hogy lehet ilyen megértő és kedves. Emellett rendesen tanult, azt hiszem 8.-ban évfolyam első is volt, szóval mindent megtett azért, hogy sikeres és szép élete legyen.


Amióta kiderült a betegsége rá se ismerek. Teljesen depressziós, már az öngyilkosságon gondolkodik, de azt nem tenné meg a szülei miatt, mert azzal csak őket tenné tönkre.


A kérdést azért tettem fel, mert ugyan én is hívő katolikus vagyok/voltam, de ezek után egyszerűen nem tudok hinni abban az istenben, aki hagyta vagy tett azért hogy ez megtörténhessen.

2012. máj. 25. 21:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon elegem van már az ilyen és ehhez hasonló provokatív kérdésekből! Miért nem lehet őket a 'Valláskritika' témakörbe tenni?!
2012. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem bántási szándékkal írtam, csupán érdekelne pár ember véleménye.
2012. máj. 25. 21:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hatodik vagyok. Amikor olvastam az ismerősöd történetét, majdnem azt hittem, hogy rólam írsz, annyira hasonló az én esetem az övéhez! Csak annyi a különbség, hogy az én betegségemet kicsit később diagnosztizálták, illetve rám pont ellenkezőleg hatott.

Én is gyakorlatilag egész életemben vallásos voltam, mindig igyekezetem jó ember lenni, jót cselekedni másokkal stb. Az Úr próbára teszi azokat, akiket szeret, és soha nem ad nekünk nagyobb megpróbáltatásokat annál, amit el tudunk viselni - ez éltetett, amikor kiderült a betegségem. Eltökéltem, hogy ki fogom állni a próbát, és nem rokkanok bele lelkileg abba, ami történt velem. Elképesztő mértékű lelki erőt adott az a gondolat, hogy az Úr senkinek sem ad nagyobb megpróbáltatást annál, amit el tudna viselni. Mert ebből az következik, hogy én meg tudok birkózni a helyzettel, amelybe kerültem! Ez éltetett. Megmondom őszintén, nem volt egyszerű nem belerokkanni lelkileg, de most már bátran állíthatom, hogy kiálltam a próbát. Évek óta élek együtt a betegségemmel, és azóta sokkal jobb ember vagyok, mint előtte. Rengeteget fejlődtem ezáltal, teljesen megváltoztam, és beláttam, hogy eddig csak ímmel-ámmal éltem hithűen és cselekedtem jót. De amióta legyőztem a betegségemet (fizikailag nem, de lelkileg már igen), azóta teljes mértékben az Úrnak szentelem az életemet. Volt egy időszak, nem is rövid, amíg küzdöttem a betegségem elfogadásával: álmatlan éjszakák, rémálmok, rokkantságtudat, stb. De megvívtam a harcomat, és ha fizikailag nem is, de lelkileg épebb vagyok, mint valaha! Teljes szívemből TUDOM, hogy az Úr él, szeret minket, és minden nap, minden percben velünk van! Teljes szívemből szeretek minden embert a világon, és minden vágyam, hogy jót cselekedjek mindenkivel, minden emberen segítsek, és ha tehetném, a világ összes emberét az Úrhoz vezetném. Előtte csak járni tudtam, de azóta szárnyalok. És mindez csak hozzáállás kérdése. Meg kell birkózni a betegségtudattal. Nekem is volt nehéz időszakom, ha nem is akartam öngyilkos lenni, de azért volt pár bajom. De legyőztem a betegségtudatot, előnyt és erőforrást kovácsoltam belőle, és amióta legyőztem, azóta valami elképesztő mértékű lelki erőm van, gyakran meg is jegyzik az emberek, hogy szinte hihetetlen, hogy hogy lehet ebben a rossz mai világban valakinek ennyi lelki ereje. Pedig bizony lehet, és ezt a betegségemnek köszönhetem, mert előtte nem volt! De a vele folytatott harc megerősített.


Bocsi, ez hosszúra sikeredett... azért remélem, hasznosra is. :)

2012. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!