Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi igevers szerint...

Az alábbi igevers szerint nincs foldi es mennyei örök élet, ez nyilvánvalo, tehát a Jehova tanui eléggé félre vannak informálva, mi a véleményetek errol?

Figyelt kérdés
„Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben és higgyetek énbennem. Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? És ha majd elmentem és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ott legyetek ti is. ” (János 14,1-3)

2012. máj. 24. 21:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Vagyis csak mennyei van
2012. máj. 24. 22:01
 2/26 anonim ***** válasza:
mit mondjak?! jó lassan készül az a hely. talán összevitatkoztak odafenn?
2012. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Szerintem senkinek sem újdonság, hogy Jehova tanúi tévedésben élnek, de ez legyen az ő problémájuk.

(Bár ezt elmondhatnák rólam, rólad, bárkiről.)

2012. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kedves Jehova tanui ti hogyan ertelmezitek ezt az igeverset,bar eltudom azt is kepzelni,hogy a ti bibliatokban ez nem is egeszen igy van leirva,hisz akkor bajban lennetek a magyaraszkodassal.
2012. máj. 24. 22:26
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok JT, de azért érdemes lenne profetikus kontextusban is megvizsgálnod ezt a szöveget.


"Jel 21:1 Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.

Jel 21:2 És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, amely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony.

Jel 21:3 És hallék nagy szózatot, amely ezt mondja vala az égből: Íme az Isten sátora az emberekkel van, és velük lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velük, az ő Istenük."


A Jelenések 21 arról szól, hogy a mostani egek és a föld elmúlik, és új eget és új földet teremt Isten, és erre az új földre száll le a már előre elkészített, "felékesített" város. Én úgy gondolom, hogy a János 14-ben is ugyanerről a helyről beszél Jézus.

Ez egy 2160 X 2160 X 2160 km-es (12000 sztadion) méretekkel rendelkező város, amely egy újjáteremtett földön helyezkedik el.

Bár igaz, hogy külön "földi" meg "mennyei" örök életről szerintem sincs értelme beszélni, hiszen senki nem mondta, hogy nem lehet majd közlekedni a szférák között. :)

2012. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha teljesen megszeretnéd érteni a Bibliát, ne ragadj ki részleteket, hanem nézd meg a szövegkörnyezetet is. Ha az általad idézett bibliaverseket nézzük, Jézus azt mondta, hogy az Ő Atyja házában sok hajlék van, és elmegy, hogy helyet készítsen nekik. Kiknek? Ha megvizsgálod a szövegkörnyezetet, a János 13:36-14:3-ig, kiderül hogy itt Jézus Péter azon kérdésére adott választ, Uram hová mégy? Tehát Jézus ezt a közvetlen tanítványainak mondta. Azt is figyelembe kell venni,hogy az utolsó vacsorán egy új szövetséget kötött a tanítványaival, és azt is kijelentette, hogy következőleg akkor iszik velük a szölőtő borából, amikor vele lesznek az Atyja Királyságában. Kikre utal ez a vers? Azokra, akik az új szövetség részesei. De mi van azokkal, akinkkel nem kötetik meg az új szövetség? Jézus a juhokról szóló példázatában két csoportról beszélt, amikor itt volt a földön, csak az egyik csoport volt jelen, melyel az új szövetséget kötötte. De figyeljük meg, mit mondott a János 10:16-ban: ,Más juhaimis vagynak nékem mellyek nem nem ez akolból valók: azokatis elő kell hoznom; és az én szómat hallgatják. És lészen egy akol, és egy pásztór.'

Itt Jézus a más juhaim kifejezéssel azokra utalt, akik nem égi, hanem földi örök élet elhivásában részesülnek. A versből az is kiderül, hogy egy aklot tartalmaznak, egy pásztor, vagyis Jézus alatt. A különbség csak az elhívásban van. A földön való örökéletet Jézusnak a Máté 5:5-ben idézett szavai is bizonyítják. Itt ezt olvashatjuk:,Boldogok az alázatosok: mert ők örökség szerint birják e földet.' Az itt idézett két bibliaverset az 1695-ben kiadott Károli Gáspár fordításából idéztem. Ezt a Bibliát Aranyos bibliának is hívják, mivel aranyozott díszítéssel készült bör kötésben. Jellegzetesége még, hogy az első oldalon látható a Jehova név tetragamja, valamint sokkal több helyen szerepel benne Jehova neve, mint az átdolgozott Károli fordításban, ami azt is bizonyitja, hogy az 1690-es években nem szégyelték használni az Isteni nevet. Direkt nem használtam most a Jehova Taúi által fordított új világ fordítást.

2012. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Már pár jó pár ilyen eszmecserénk volt a Jehova Tanúival, olvad el a korábbi kérdéseket. Semmi értelme velük ilyenekről vitatkozni. Te hiába mutatod meg nekik világosan, hogy az alam alma, ha az Őrtorony Társaság azt mondja nekik, hogy márpedig az körte, akkor abban fognak hinni. Nem fogadják el mások Biblia magyarázatát, bármit is mutatsz nekik a Bibliából! Ha segíteni szeretnél a Jehova Tanúinak kijönni az egyházukból, akkor javaslom, hogy hallgasd meg azokat, akik kijöttek tőlük.


Egy szellemi hatalmasság, erősség áll a szervezetük mögött, és az ő Biblia értelmezésük teljesen ennek befolyása alatt van, ezért nem tudod őket Isten Igéjéből meggyőzni! Nem ismered még az ő szervezetüket eléggé. Az egész szervezetüket és tanításrendszerüket képzeld el úgy, mint ha egy nagy pókháló lenne, te pedig szeretnéd ezt a pókhálót eltávolítani. De az ilyen jellegű vitákkal max annyit érünk el, hogy elszakítunk egy-egy szálat a hálóból. És lehet, hogy úgy gondoljuk, hogy néha sikerül a fő tartószálakat eltépnünk, de nem érünk el vele sokat, mert jön a pók és úgyis kijavítja. A hasonlatomban a pók jelképezi az Őrtorony Társaságot. Ha sikert akarsz elérni, akkor ezt kell támadnod (a probléma tényleges forrását), és az ebbe vetett hitüket kell megingatni, hogy felnyíljon a szemük.


Gondolom, te írtad ki a Jézus Istenségével kapcsolatos kérdést is. Hallottad már azt, hogy ez a legkeményebb JT-s téma, és akik kijönnek közülük, a hamis tanításaik közül ez az utolsók között van, amit fel tudnak adni? Ha hirdeted feléjük az evangéliumot, nem szabad ilyenekbe belemenni, mert ezekre vannak 'kiképezve', és még ha neked nyilvánvaló is valami a Bibliából, nekik nem lesz az - szerintem rájössz majd erre magadtól is. Ajánlom neked ezt az oldalt:


[link]


Üdv.

2012. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A szelidek oroklik a foldet es nem e foldet,ahogy az utolso elotti valaszolo irta,tehat nem kell kiforgatni,es a fold az nem ez a fold,barahogy is megnezem a bibliai konteksztusokat az igenis egy mennyorszagra utal,Isten nem keszitett ket helyet az oveinek,de igaza van az elottem ironak,titeket nem lehet meggyozni mert szellemileg vakok vagytok,es csak Isten kepes ezt megnyitni a szemeiteket,ugyhogy meg van remeny.
2012. máj. 25. 13:48
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk Jehova Tanúinak nem az a célunk, sőt nem is a kötelességünk, hogy vitákat folytasunk másokkal. Hanem Jézusnak a Máté 24:14 verse, illetve a Máté 28:19,20-ban feljegyzetek szerint az, hogy a Királyság jó hírét elvigyük az embereknek, és akik érdeklődést tanúsítanak a jó hír iránt, azokat megtanítsuk arra, amit Jézus tanított. Ezáltal lehetőséget biztosítsunk arra, hogy a szabad akarat és a szerzet ismeret alapján eldöntse, hogy kivánja e követni Krisztus példáját a tiszta imádat tekintetében. Mindenkinek lehetősége van olyan imádatot folytatni, amilyet akar. A cél nem minden áron megmenteni embereket a pusztulástól, hanem az Istent öszintén imádni vágyó embereket megkeresni, és hozzásegíteni Isten helyeslésének az elnyeréséhez. Ezért nem álunk le vitatkozni senkivel.
2012. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Nekem sem az a szándékom, hogy vitatkozzak, mert tényleg mi nem vitatkozunk. Viszont beszélgethetünk, ha van értelme, és ez ki is delül.

Az általad közölt fordítás a „Magyar Biblia Tanács” által kiadott fordítás.


Károli Biblia-felfedező: Ján 14:1 Ne3361 nyugtalankodjék5015 a ti5216 szívetek:2588 higgyetek4100 Istenben,2316, 1519 és2532 higgyetek4100 énbennem.1691, 1519 *(3588, 3588)

Ján 14:2 Az én3450 Atyámnak3962 házában3614, 1722 sok4183 lakóhely3438 van;1526 ha1487 pedig1161 nem3361 [volna], megmondtam2036 volna302 néktek.5213 Elmegyek,4198 hogy helyet5117 készítsek2090 néktek.5213 *(3588, 3588)

Ján 14:3 És2532 ha1437 majd elmegyek4198 és2532 helyet5117 készítek2090 néktek,5213 ismét3825 eljövök2064 és2532 magamhoz1683, 4314 veszlek3880 titeket;5209 hogy2443 ahol3699 én1473 vagyok,1510 ti5210 is2532 ott legyetek.5600


A Szentírás új világ fordítása (János 14:1-3) „Ne nyugtalankodjon a szívetek. Gyakoroljatok hitet az Istenben, gyakoroljatok hitet bennem is. 2 Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. 3 És ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek. (Hasonlítsd össze; és tudd nem vagyunk bajban a magyarázzattal)



2.’helyet fog készíteni nekik’, arra gondolt, hogy megjelenik érdekükben Isten színe előtt. Csak ezután a lépése után követhették őt a mennybe, ők vagy más emberek .Ez magában foglalja azt, hogy Jézus életbe lépteti az új szövetséget azáltal, hogy megjelenik Isten színe előtt, és bemutatja vérének értékét. Az előkészítésnek az is része, hogy Krisztus megkapja királyi hatalmát, ami után megkezdődik a felkent követőinek feltámadása az égbe (1Tessz 4:14–17; Héb 9:12, 24–28; 1Pét 1:19; Jel 11:15). W. E. Vine ezt mondja az itt előforduló görög szóról: „Semmi sem utal a szóban arra, hogy valami külön szakasz lenne a mennyben; de még egy útközbeni ideiglenes megpihenésre szolgáló helyet sem sejtet a szó.” A szó egyszerűen tartózkodási helyet jelent. Jézus tehát tartózkodási helyet ígér a szellemi mennyekben, ahol ő maga is együtt akar lenni Atyjával (Efézus 1:20; 1Péter 1:4; 3:21, 22).

Ezek a szavak nem jelentenek, csak mennye életet ’minden hívőnek’ mert akkor értelmét veszti a következő írásszöveg: Máté 6:10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.

2012. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!