Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jó a nirvana állapotban?

Énvagyokapenge kérdése:

Mi a jó a nirvana állapotban?

Figyelt kérdés
Mi a jó abban, ha elérjük a nirvanát? Mi történik velünk akkor? Jó az egyáltalán?

2012. máj. 26. 14:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
41%
#20: Ez hatalmas nagy hülyeség. A buddhizmusban igen is van reinkarnáció, amelynek elsődleges, hogy az előző életünkben összeszedett rossz karmát "lepucoljuk" magunkról. Buddha szerint is volt. Az már megint más, hogy a buddhisták célja az, hogy elérjék a nirvána-állapotot, leegyszerűsítve az, hogy kiléphessenek a reinkarnáció körforgásából.
2012. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
*amelynek elsődleges célja
2012. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
48%

16:13


A buddhizmusban nincs reinkarnáció abban az értelemben, hogy te vagy "te" újból megszületsz valamikor máskor.


Sőt, a buddhizmusban az, aki pillanatnyilag "te" vagy, nem azonos azzal a személlyel, aki tegnap volt"ál". Sőt azzal sem, aki akkor volt"ál", amikor az előző mondatomat olvasta. A személyi azonosság illúzió.


Na most ha te nem tartasz tovább egy pillanatnál, akkor kíváncsi vagyok, hogy születsz újra a 1000 év múlva. A válasz az, hogy sehogy, a buddhisták logikusan gondolkodtak. A buddhizmus szerint nincs időben folytonos én, nincs lélek, szellem, tudat stb. A reinkarnáció pedig egy költői kifejezése lényegében az anyag körforgásának.

2012. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem az egó,a kis én születik újjá, hanem a belső önvaló. Hozzá teszem,maga a dalai láma is állítólag egy újjászületett lélek.
2012. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
#24: Megelőztél, pont így van ahogy mondod. A belső én születik újjá. És az összes dalai láma újjászületett régi énje. A mostani, 14. dalai láma "megtalálásának" is érdekes története van, meg ott van az az indiai eset, amit még a BBC vagy a Discovery (most nem tudom hirtelen melyik) is rögzített...
2012. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"Természetesen nem az egó,a kis én születik újjá, hanem a belső önvaló"


Tehát nincs reinkarnáció. Az, hogy az anyagot anyag helyett önvalónak becézik, ezen semmit sem változtat.

2012. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

16:16


A tibeti buddhizmus a buddhizmus népies, mitikus torzítása.

2012. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Látom nem érted a lényeget és a szemmel látható különbséget.. Ne haragudj, de nem pazarlom a meggyőzésedre az időm.
2012. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

19:51


Ezt aztán megaszontad, most meghajlok érveid előtt és elfogadom az álláspontodat, ami ...mi is? :))))

2012. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
22%
Százalékok alapján picit visszaolvasnád akkor megtudnád. Mellesleg ha a mondatom értelmezése gondot okoz Neked, akkor nem is tudom, hogy várhattam el, hogy megértsd a Nirvana lényegét...
2012. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!