Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez lenne a római katolikus...

Ez lenne a római katolikus vallás, keresztényi szeretet, hogy magyarázza ezt a vallás?

Figyelt kérdés

Egy nagy múltú vallásos gimnáziumba jártam. (RÓm. Kat).

Elég sokáig. Sosem találkoztam olyan mértékű gyűlőlöttel sehol, mint ott. Szinte mérgező volt a légkör. Rasszista, kiközösítő, fikázó, demagóg hangulatban teltek az órák, minden embert elítéltek, folyamatosan a politika folyt mindenünnen. Minden hónapban 20.000 forintot kellett befizetni hogy mire nem tudni, de jó summa lehetett az egyháznak. Aki nem tudta vagy akarta befizetni, azt látványosan megalázták. (Sosem fizettem xD) A gazdagék több 100.000 forintot adtak. Persze velük kivételeztek. A tanárok tehetségtelenek voltak, végzettség nélküli papok, apácák, komplett hittan órát kaptunk irodalom és ének óra helyett. Iskola után többfős diákcsoportokban mentünk korrepetálásra a pár buszmegállóval arrébb lévő világi iskolába. A takarítónőket, karbantartókat, szakácsnőket a kedves papok alsóbbrendűnek tekintették és obszcén szavakkal illették a gyerekek előtt. A diákok fele átlátta mi zajlik, a másik fele meg baromi álszent módon viselkedett. Hangoztatták a Biblia szavait, házasságig szűzességet reklámoztak, közben ittak, és lefeküdtek mindenkivel. (Képmutatás volt a köbön.)Heti 3 mise volt, mind a politikáról szólt..


Ezek fényében cseppet sem csodálkozom, hogy kiábrándultam a vallásból...


Nem írom le melyik város és még iskola éppen elég baj, hogy ilyen létezik.


Szép dolog a vallás, ja...


2012. máj. 29. 10:40
1 2 3
 1/21 Mulder614 ***** válasza:
54%

Nagyon nem jó helyen keresed a szeretetet. Jézus mondta hogy "arról tudják majd hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van közteretek."

Ezek szerint máshol keresgélj.

2012. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 klopusz ***** válasza:
91%

Szia!


Sajnos ez nem egyedi eset. Nálunk is van egyházi iskola (általános és gimnázium). Soha annyi kiközösítésről, pellengérre állításról, megalázásról nem hallottam, mint onnan.

Régen jó hírük volt az egyházi iskoláknak, sajnos ma már csak a hír van meg.

Manapság a megbecsülést, szeretetet - szerintem - csak egy-egy pedagógustól lehet megkapni, iskola esetében max. a kis falusi közösségekben lévőkben.


Ha érdekel, olvasd el a Krisztus helytartói - A pápaság árnyoldala című könyvet, abból azt láthatod, hogy a képmutatás például mindig is része volt a katolikus egyháznak (most is az, nem is kicsit).

A legkomolyabban mondom, hogy tisztelet a kivételnek.

2012. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 medve5 ***** válasza:
63%
A keresztény egyház soha nem a szeretetről szólt,hanem az emberi lelkek fölötti hatalom gyakorlásáról és a pénzről szólt(szól).
2012. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ezek a "világi" vallások nem a Bibliát tanítják.Ezért adok én bizonyos dolgokban igazat a Jehovistáknak és még őket tartom talán legnormálisabbaknak, ha már vallásról van szó.

Ez nem vallási iskola volt, hanem mocskos rabló banda és olyan tanítványokat kaptak, amilyet érdemeltek.

A vallással az a baj, hogy jól félrelehet magyarázni az ostobáknak.És ezzel még jól is keresnek egyesek.De erről nem Isten és nem is a Biblia tehet.

2012. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Mulder614 ***** válasza:
79%

Kezdjük ott hogy Sátán használja fel a hamis vallást a hatalma gyakorlására.

Viszont ha keresel akkor találsz majd egy olyan csoportot vagy vallást ahol a szeretet uralja a légkört. Sok sikert.

2012. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyébként hozzátenném, lányom is egyházi suliba jár.Elég laza suli, viszont aki akar, az tud jól tanulni és családias a hangulat, még rasszizmus sincs jelen, pedig van pár kisebbségi is köztük.Mondjuk, az igaz, hogy fura mód itt a hittantanár az egyik leg idiótább és vannak politikát érintő megjegyzései,megalázó megjegyzései bizonyos társadalmi rétegekre, de ezt leszámítva jó iskola.És nem kell fizetni, csupán év elején 4000Ft, de ebben a diákoknak való "cuccok" vannak benne.Pl, diákigazolvány és hasonlók.
2012. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ne a vallást gyülöld meg, mert mások nem úgy cselekednek ahogy te elvárnád. Ha egy pap végig kefélné az összes k*rvát a környéken ahoz neked semmi közöd. Ne ítélkezz ahogy a Biblia is írja. Neked semmi közöd ahoz, hogy ki milyen barom vagy álszent. Te járd a saját utad és kövesd a Biblia szavait, ha hiszel benne. A lényeg ne ítélkezz más felett.
2012. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez a ne ítélkezz mások fölött kijelentés engem azért mindíg elgondolkoztat....

Akkor inkább dugja az ember a homokba a fejét, míg azok például fertőt csinálnak a suliból?Vagy nyugodtan törjön be a rabló, nem ítélem el, majd Isten megítéli, bűnös-e?

2012. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ez nem csak az én volt iskolámra jellemző. Szinte szóról szóra ezt tapasztaltam, először azt hittem, te is oda jártál, ahova én, de pár dolog eltért, pl. nálunk apácák nem voltak.

De a rasszizmus, politizálás (természetesen végtelenül egyoldalú módon) ugyanígy megvolt, mint ahogy nálunk is az iskola technikai dolgozóinak a lenézése is.

Azt viszont el kell ismernem, hogy nálunk felkészült tanárok voltak, más kérdés, hogy milyen volt a diákokhoz való hozzáállás egynémely tanár részéről.

Sajnálatos, hogy ez az elmúlt tíz évben semmit sem változott.

2012. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos ilyen az egyház a mai napig ezen nincs mit meglepődni
2012. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!