Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztséget hogyan tudom...

A keresztséget hogyan tudom levenni vagy levetetni magamról?

Figyelt kérdés
úgyértem ha meg lettem keresztelve de nem szeretnék az egyházhoz tartozni sem jogi sem erkölcsi értelemben

2012. máj. 28. 10:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%

Nem foglalkozol vele, és kész.

Ez egyébkén sem jogi kapcsolat, az erkölcsi részét pedig letudhatod, ha paráználkodsz egy kiadósat! :)

2012. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Komolyra fordítva, ezt egy egyházi fórumon pontosabban meg tudnák válaszolni.
2012. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Komolyra fordítva: jogi értelemben egyáltalán nem vagy keresztény, ugyanis egy kis kanál víz semmit nem jelent. A magyar vallásszabadság alapján olyan vallású vagy, amilyennek vallod magad.


Erkölcsi értelemben sem tartozol a keresztény egyházakhoz, ugyanis nem gyakorlod a vallást, nem hiszel benne és nem tartod be az előírásait.

2012. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nos a valódi Keresztséget azt felnőttkorban szokták gyakorolni, amikor egy ember úgy dönt hogy a Bibliai alapelvek szerint szeretne megkeresztelkedni. Az igazi Keresztség teljes alámerítkezéssel történik, amely a következőket szimbolizálja: Amikor alámerítenek azt azt jelképezi, hogy a régi életedet eltemetted, amikor pedig kiemelnek a bízből, akkor az azt jelenti, hogy feltámadtál egy új életre.


A kérdésedből azt veszem ki (lehet tévedek) hogy neked gyermekkeresztséged volt, aminek gyakorlatilag semmmi köze nincs az igazihoz, amit fentebb leírtam. Vagy Bibliai értelemben nem vagy megkeresztelve, így nincs is mit "levetetni"


Minden jót!

2012. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

értem, ez megnyugtató, köszönöm a válaszokat


én vallásos vagyok, szoktam olvasni például a Bibliát is és Jézusban is hiszek, de szerintem például a buddhizmus ugyanarról szól, mint a kereszténység, ezért nem szeretem magam sem buddhistának sem kereszténynek tartani, csak elismerek bizonyos tanításokat. A keresztség azért zavart mert így közöm lenne az egyházhoz de így már megnyugodtam :) köszönöm a segítséget

2012. máj. 28. 11:26
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom melyik felekezetűnek kereszteltek, de pl. a katolikusoknál a szentség eltörölhetetlen jegyet ad.

Ez nem úgy működik, mint a rontás, amit levesz a cigányasszony. :D Katolikus egyházjogi értelemben a keresztséggel az Egyház tagja lettél.

Kilépni innen nem tudsz, mert ez nem egy "horgászklub", annyit tudsz csinálni, hogy megszakítod vele a kapcsolatot.

2012. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

A kereszteléssel elméletileg el lett törölve minden bűnöd.

Most, hogy ennek hatására még minden zajlott le benned, azt mi nyílván nem tudjuk, főleg ha akaratod ellenére történt a keresztelés.

Szerintem Jézus Krisztusban és a szeretetben nincs semmi szégyellni való. Ha nem hiszel a keresztelésben, akkor pedig nincs miről beszélnünk.

Igaz, hogy a vallás nem játék, hogy na én most ez vagyok, nekem ez tetszik, az tetszik (holnap meg már más). De senki nem eröltethet be téged semmi közösségbe és vallásba, ha te azt nem akarod. Nincs semmilyen kötelezettséged.

A keresztelés lelki pecsét (márha te elfogadod). De ez nem kötelez téged semmire, hisz szabad akaratod van.

Mégis én nem érzem borzasztónak követni a fő elvet, hogy szeressünk másokat és ne ártsunk nekik.

A keresztelés ismétlem lelkipecsét és nem azt jelenti, hogy emaitt mostantól örökre a templom katonáit kell szolgálnod. Hanem Krisztust, akit szolgálni nem olyan, mint az embert. Jó tetteidben nyílvánul meg. Ha "jó emberként" élsz.

2012. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

a "leszedi a keresztvizet is róla" az azt jelenti, hogy leszedi azt is, amit NEM LEHET LESZEDNI.


egyébként nyugodj meg, nem gyakorlod a kat. vallást, meg nem mész tempolmba, meg nem fizetsz egyházadót, és kész.


Minden ember gyarló, és azoktól fáj legjobban, akiknek kifejezetten jól kellene viselkedniük, így pl. az egyház embereitől. De ettől még ne általánosíts!

2012. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, ez most nem teljesen nyugtatott meg mert az a probléma, hogy nyilván eddig is tudtam, hogy élhetek világias/ateista életet azzal együtt, hogy meg vagyok keresztelve, de én nem vagyok atesista, én pont hogy vallásos vagyok és az egyházi kötelék nélkül szeretnék hinni az Istenemben.

Tehát ez nekem pont olyan mintha mostantól keresztény szeretnék lenni és 3 hónapos koromban felajánlották volna az életemet Ilsundur sziklaistennek, amit az egyház elítél. Csak ebben az esetben fordított a helyzet, úgyértem nem Ilsundur nem létező istenben szeretnék hinni, de hasonló a helyzet.

2012. máj. 29. 20:29
 10/25 anonim ***** válasza:

kiben szeretnél hinni

és mik a tapasztalataid az egyházzal, hogy elfordulsz?

2012. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!