Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos Istennek, hogy...

Miért fontos Istennek, hogy imádjuk őt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 15:40
1 2 3
 1/21 pelgrim ***** válasza:
35%
Istennek nm, fontos hogy imádjuk.
2012. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha Istennek fontos lenne, hogy imádják - amit nem hiszek - akkor elég visszataszító jellem lenne, semmiben sem különbözne egy Észak-koreai diktátortól. Istennek nem a talpnyalás a fontos, hanem a Nagy Mű megalkotása, létezése, működése.
2012. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%

"Ha Istennek fontos lenne, hogy imádják - amit nem hiszek - akkor elég visszataszító jellem lenne"


Pedig az egész biblia erre épül: amikor a nép nem imádja az istenét, akkor az lesújt rájuk .

2012. máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért fontos egy szülőne, hogy szeresse a gyermeke? Miért fontos egy gyermeknek, hogy szeresse a szüleit?

Mind Isten gyermekei vagyunk, és akár hiszed, akár nem, nem egyoldalú kapcsolatról szól ez az egész. Most nem az intézményesített verzióról beszélek, hanem arról, hogyha az ember nyit Isten felé, és nyitott szemmel jár, észre fogja venni a változást az életében. Ha érdekel, miért mondom ezt, és miért vagyok ennyire biztos benne, szívesen leíron privátban.

Csodák márpedig léteznek :)

2012. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Isten imádata embertársaid iránt tanusított tetteidben nyílvánul meg. Isten nem úgy kell imádni, mint az embert. Aki imádja Istent az épít, segít másoknak és békességben, szeretetben próbál élni.

Nem kell őt imádni. Én szeretem, de ő a szeretet.

2012. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kedves ma 15:54, a kérdező nem egy könyvről kérdezett, hanem Istenről. A kettő közel sem ugyanaz. A keresztényeknek csakugyan van egy ilyen imádati útmutatójuk, de hát ők ilyen emberek. Persze nem csak ők, más vallások is a feltétlen imádatot tartják a középpontban, mert nagy tömegeket másképp nem lehetett volna ennek a hitrendszernek a fenntartására kényszeríteni. Istennek ehhez annyi köze van, mint ahogy én mohikán törzsfőnök vagyok. Isten sokkal nagyon ÚR annál, semmint alattvalók karénekét szeretné hallani, ez az önjelölt földi helytartóinak a kedvenc póza inkább.
2012. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Isten "csak" annyira vágyik a Te szeretetedre, mint amennyire az anya a gyermekére. Isten nem azért súlyt le, mert nem imádod Őt, hanem azért amiért az emberek EGYMÁSSAL tesznek itt a Földön. Velem egyszer történt egy un. megnyilvánulás, és akkor világosodott meg bennem ,hogy mit is érez Ő. Ma is kiráz a hideg, ha vissza gondolok, és azóta is tart ez az érzés, olyan szeretetet éreztem, amit a legnagyobb szerelem sem adott meg még a földi életemben. Megértettem, megéreztem, hogy szeret, leírhatatlan érzés volt. Örömömben sírtam. Hidd el, Ő nem egy diktátor akit szeretni KELL, mert nem KELL, nem kötelező, de magadtól vonod meg azt az érzést, amit csak Ő tud nyújtani.
2012. máj. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"ma 16:03"


1. A Biblia a kereszténység szent könyve, minden istennel kapcsolatos tulajdonságot, cselekedetet abból merítenek, nem csak az itteni vallási fanatikusok, hanem a templomban a misén a papok is a bibliára hivatkoznak. Az mindennek a forrása, úgyhogy a keresztény vallás azt tanítja, hogy ha nem imádot az istent, akkor megbüntet. Vagyis a félelmet használja fel.

2012. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7. voltam. bocs, nem megnyilvánulás :-))))) Talán bizonyságtételnek hívják, de nem tudom mi a jó szó rá, amikor olyan dolog történik veled, amikor érzed a jelenlétét és egyszerre csak elhiszed, hogy Ő létezik.
2012. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Pedig az egész biblia erre épül: amikor a nép nem imádja az istenét, akkor az lesújt rájuk ."


Nem, akkor sújtott le, amikor nem taartották be a törvényeit. A kettő nem ugyanaz.

2012. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!