Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám honnan tudja, hogy...

Az Iszlám honnan tudja, hogy Mohamed próféta volt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Hogyhogy honnan tudja? Nem egészen értem a kérdést... a kereszténység honnan tudja, hogy Ábrahám a pátriárka? (Ahogy a judaista és az iszlám vallás is hozzá vezethető vissza)
2012. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha kérdésed van, tedd fel.


Szerintem a zsidóságnak éppen elég bizonyságuk van Ábrahám felől, bár szerintem a hitük igazán alapja Isten. Ábrahámnak ígéretet tett, mely meg is valósult.


Viszont Mohamedet prófétának mondják. Mit prófétált, vagy mi alapján állítják annak. Ha nem tudják, hogy ő próféta-e, akkor hogyan lehet emberek vezetője az írásai?

2012. máj. 31. 17:27
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok. Ő alapította meg az iszlám vallást amely a judaizmusból és kereszténységből eredezteti önmagát, így az Isten utolsó kinyilatkozása hite szerint. A Korán Ábráhámot tekinti az első prófétának, de próféta még Mózes és Jézus is, csak a kereszténység megállt Jézusnál és istenné magasztalták őt, az iszlám nem, számukra Mohamed is próféta, sőt nagyobb, mint Jézus volt, mert ő az utolsó, aki kinyilatkozásban részesül. Elismeri a Tórát és a Bibliát is, de a Koránt tartja az egyetlen, romlatlanul megmaradt szent könyvnek, s ez csakis Mohamed prófétán keresztüli kinyilatkozásokat tartalmazza. Nincs ebben semmi különleges, Mohamed egyszerűen továbbgondolta a keresztény tanításokat, s tanítványai ezért prófétává magasztalták. Sokan megpróbálták, sokaknak nem sikerült.
2012. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez nem válasz. Mohamedet a mai tanítványai miért gondolják prófétának? Milyen kinyilatkoztatása vagy próféciája volt, ami alapján prófétává lehet magasztalni?


Ilyen alapon, amit mondtál, Joseph Smith-et is prófétává lehet kiáltani, a Mormon Egyház "prófétáját". Neki a saját állítása szerint is hasonló kinyilatkoztatása volt, mint Mohamednek, tehát, akkor mondhatjuk, hogy Joseph Smith nagyobb próféta, mint Mohamed, mert ő volt az utolsó...

2012. máj. 31. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Úgy látom, te nem érted a vallások lényegét és alapját... Jézus mennyivel volt több, vagy másabb, mint Mohamed szerinted?
2012. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha kérdésed van, ne tőlem kérdezz, hanem tedd fel magad az új kérdés kategórában.


Krisztus sokkal több volt, mint próféta. Próféciái beteljesedtek, mai nap is. Az egész ószövetségi iratokban több száz prófécia rá vonatkozik. Dániel könyvében konkrét időpont van az eljövetelével kapcsolatban, mely természetesen be is következett és lehetne hosszan írni.


De a kérdésem nem az, hogy lenne-e kedve valakinek beszélgetni vallásokról, hanem az, hogy "Az Iszlám honnan tudja, hogy Mohamed próféta volt? "

2012. jún. 1. 01:11
 7/10 anonim ***** válasza:
A Koránt Isten küldte Mohamed prófétán keresztül. A Korán Istentől ered. Ez a szent könyv. És abban benne van, hogy Mohamed próféta. A Koránban benne van, hogy Isten előtte már kinyilatkoztatott 2 könyvet (pl Tóra), de az emberek nem engedelmeskedtek. Így leküldte a Koránt.
2012. jún. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!


Ha én írok egy könyvet, melyben kinyilatkoztatom magamról, hogy én próféta vagyok, akkor én próféta leszek? Ez nem bizonyíték, ne haragudj. Én áttérve az Iszlám vallásra megkérdezem, hogy honnan tudhatom, hogy Mohamed próféta volt, nincs egyetlen értelmes válasz erre, csak az, hogy a Koránban saját maga ezt mondta magáról? Ez nem prófétaság...

2012. jún. 1. 04:53
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
A kérdésedre a válasz, hogy Te is megértsd,( mert láttom nem akarod elfogadni senki értelmes válaszát,) A HIT, a muszlimok tudják és hiszik hogy Mohamed az ő prófétájuk!
2012. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

"Ha én írok egy könyvet, melyben kinyilatkoztatom magamról, hogy én próféta vagyok, akkor én próféta leszek? Ez nem bizonyíték, ne haragudj."


Ne felejtsd, hogy ez sok ember felfogása a Bibliáról is! A beteljesült jóslat, nem feltétlenül bizonyíték, mert nem bizonyítható, hogy valóban előbb volt a jóslat, mint az esemény és nem később írták bele, esetleg a jóslat beteljesülésének néztek valami olyan dolgot aminek köze nem volt hozzá.


A próféta nem azt jelenti (elsődlegesen), hogy megjósol valamit és az valóra válik. Mohamed az isten (Allah) szócsöve volt, akinek révén eljutott a tudás az emberekhez.


Megcáfolhatatlan bizonyítékot nem tudok szolgáltatni arra, hogy az Iszlám az igaz hit, de ezt egyik vallás követői sem tudják megtenni a saját hitükkel.

2012. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!