Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám vagy Buddhizmus? Miért?

Iszlám vagy Buddhizmus? Miért?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Buddhizmus.

Tudomásom szerint (az iszlámmal ellentétben) nem jogosítja fel, főleg nem bíztatja a híveit más vallásúak kiírtására.

Szóval kevésbé agresszív. Legalábbis én még nem olvastam olyat hogy "buddhista radikálisok bombát robbantottak a főtéren".

2012. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Mi a kérdés? Nincs állítmány a mondatodban!
2012. jún. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szeretem az ilyen megnyilvánulásokat... :)

Tök jó, hogy valaki hisz valamiben, de ettől még más másban is hihet.


E közül a kettő körül inkább a Buddhizmus szimpatikus nekem. Talán a tanításai jobbak is.

2012. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Az iszlám lényegében judaizmus, mely politikai események hatására önállósította magát a XI. században, és ennek az elszakadásnak az utólagos igazolására kitalálták "Mohamed" alakját.


A buddhizmus lényegében materialista ateizmus + sztoikus pszichológiai gyakorlatok. Csak mindezt más terminológiával adják elő, mint amit az európaiak ismernek, ezért sok európai azt hiszi, hogy valami nagyon különös, a nyugatiak számára idegen és eltérő gondolat lappanh az érthetetlen szavak mögött. Valójában ha a buddhizmus fogalmait lefordítjuk európai fogalmakra, akkor kiderül, hogy nincs ott semmi látnivaló, az etikai előírásokat leszámítva majdnem minden európai rég buddhista (azaz ateista, materialista).


Ha azt kérdezed, melyik legyél, akkor kézenfekvő, hpgy buddhista, mert gyakorlatilag már most is az vagy. Ha muszlim akarsz lenni, akkor be kell bifláznod rengeteg olyan mítoszt, amiknek 800 évvel ezelőtt megvolt a maguk politikai jelentősége, de már rég csak holt betű az egész.

2012. jún. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló elég meredek állításokat fogalmazott meg. A Buddhizmus biztos, hogy nem materializmus, és ateistának és materialistának lenni nem jelenti azt, hogy Buddhista is az adott illető. Épphogy a tudaton kívül minden dolog (így az anyagi világét is) múlandóságát hangsúlyozta Buddha.
2012. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 feketepeter ***** válasza:
100%
A buddhizmus a tudatot is múlandónak (azaz folytonosan változónak) tekinti. Ha nem lenne múlandó, akkor nem lenne lehetséges a megszabadulás.
2012. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!