Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te milyennek képzeled el a...

Te milyennek képzeled el a mennyországot?

Figyelt kérdés

Először is szeretnélek megkérni,hogy csak azok írjanak választ akik hisznek abban,hogy az élet után létezik egy hely,egy hely ahol talán tényleg meglátod a boldogságot,vagyis akik hisznek a mennyországban.


Szerintem ez nem egy rossz kérdés,csupán mindenki másképp lássa és gondol rá.



2012. jún. 3. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mint egy egészséges lottómilliárdos mindennapjait. Ha belefáradtam a hedonizmusba jöhet a szellemi megvilágosodás, ha meguntam az ájtatoskodást jöhet megint a hedonizmus végestelen-végig, azután kitanulnék egy pár mesterséget, aztán megint élvezetek. Én eltudnám tölteni az örökkévalóság napjait:)
2012. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Közvetlen elképzelésem nincs, a közvetett pedig arra alapoz, hogy ez egy olyan létforma lehet, ahol az észlelet másmilyen és/vagy sokkal intenzívebb formában jelentkezik, emiatt nem tudok és nem is próbálok a közvetlen megtapasztalásról képet alkotni.


Összehasonlításképpen: mintha egy vakon született ember megtapasztalná a látás élményét.


Klinikai halál állapotába került emberek amúgy sok esetben nagyon sajátos módon tapasztalják az élményeiket, nem olyan formában, amit földi nyelven pontosan meg lehetne fogalmazni.

2012. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 poet1 ***** válasza:
A Menyország: igazság,békesség és Szent Szellemben való öröm. Egy magasabbrendű élet,amihez képest a milliárdosoké koldusi! Örök uralkodás,örök izgalmak Isten közelében. Arany utcák,drágakőből épült házak,angyalok és emberek. Semmi rossz vagy nehéz soha többé,örökkön örökké. A legtutibb hely a világegyetemben!
2012. jún. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Természetesen ott ülsz majd isten jobbján, és nézitek a lábatok alatt mélyen a sikoltozókat a pokolban, körülöttetek libaszárnyas lányok röpködnek majd, kis pufók szárnyas bébikkel.
2012. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mivel sok Near Death Experience cuccot néztem végig, igy kb olyannak képzelem el, ahogy elmésélték:


Nyugalom, feltétlen szeretet, vidámság, boldogság, nincsen versengés, egység létezik, nincs olyan hogy te meg én, eggyek vagyunk...Nincs olyan hogy te okosabb, ügyesebb vagy mint én, vagy én mint te...teljesen egyformák és egyek vagyunk az egésszen.Nincs irigység, utálat, stb. stb. mert ez mind a szeretet hiányából és a félelem érzéséből ered, de ott nincs félelem.Ott van Jézus és a FÉNY aki Isten.A FÉNY a legszebb, leggondoskodobb, legszebb, legszeretetreméltóbb és legszeretetteljesebb "lény" akit valaha láttunk, ismertünk.A mennyország igazából az otthonunk, onnat jöttünk, oda megyünk vissza.Itteni célünk a lelki fejlődés, minden ami történik velünk jó vagy rossz e célból történik.Nagyon fontos egymással való viszonyunk, odaát csak az fog számitani, hogy bántál a többi emberrel...Itéletről nem nyilatkozok, mert még én sem vagyok biztos benne hogy mi igaz.


Na erről ennyit, nem vagyok különösebben vallásos de szeretném hogy ez várjon rám.Ehhez az irigy világhoz képest az a világ, hát hogy is mondjam...ég és föld.100szorta jobb ott lenni, azok szerint akik meghaltak de feléllesztették őket...

2012. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az előzőre reagálva, az igaz hogy nincs okosság ügyesség, mert eltöröltetik a tudás.

De Jézus miért ül Isten jobbján és a tanítványok miért versengtek abban, hogy ki ülhet közelebb Istenhez?

Ez felveti azt a kérdést, hogy nincs-e hiearchia a mennyországban? Én abban nem hiszek hogy egy mindenki, mert akkor a tanítványok eggyek lennének Jézussal és akkor senki sem ülne az Isten jobbján és kérdéses, hogy mi az hogy jobb, ha nincs tudás a mennyországban mivel az már eltöröltetett?

És Jézus miért mondta, hogy tudtok-e inni az én kelyhemből? Mindegyik azt mondta: Tudunk! És erre azt a választ adta, nem tudjátok mit beszéltek. Tehát f*ngunk sincs a mennyországról. Valószínű Jézus "kelyhe" egy szellemi energia, egy másfajta kívánalom és kívánság szellemhalmaz, melyet más nem igazán értékelhet, mert minden ember különböző és mást-mást érez. Tehát mindenki kap egy "kelyhet" melyből kap. Mindenkiek legyártották a "kelyhét" mint egy boltban, csak el kell jutnunk ahhoz a bolthoz, aminek nagyon kicsi a bejárata.


Egy a lényeg, én úgy képzelem el, mint egy örökké tartó ölelést. És nem érzek éhséget, szomjúságot, nics szükségem és szükségleteim, csak egy nagy örökké tartó ölelés.

2012. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát, én azt akartam mondani, hogy a Bibliát vagy emberek találták ki, vagy nem jól értelmeztük.Érdekes módon az a sok sok klinikai halált szenvedő de újra visszatérő emberek mind úgyanazt mondták:


Isten az energia forrása, a mi küldetésünk ezen a Földön az, hogy önmagunk legyünk, szeressük magunkat ebből kifolyolag másokat is tudunk szeretni és azzal hogy másokat szeretünk Isten útján járunk.Missziónk a fejlődés, azért hogy elég érettek legyünk hogy egyesüljünk a magához vonzó energiaforrással.Sok ellentmondás van a Bibliával és nagyon meg kell gondolni, hogy mi is igaz, a kereszténység és minden Istendicsőités betartása, vagy csupán önmagunk megtalálása, miképpen mi nagyon erős, csodás szellemi lények vagyunk szeretetből jöttünk és ez bennünk van és ez minden próblémára a válasz....

2012. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nincs hierarchia, mert nincs szükség rá.Az a helyzet, hogy emberként másképp gondolkozunk.Odaát elmondottak szerint, egyformák vagyunk és egyyek.Nincs szükség arra, hogy valaki a felettesem legyen.Valószinü a szeretet a válasz mindenre, itt meg jönne a szeretet himnusza mind definició.
2012. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2012. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 8/9

Én a bibliai tanításokkal támasztottam alá, amiről Jézus beszélt. Azt honnan tudjuk, hogy egyformák vagyunk? Meg Jézus lába elé vetik ellenségeit. Ez nem a felettességre utal, fennhatóságra?

2012. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!