Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyermekét elvetető, de ezt...

A gyermekét elvetető, de ezt a tettét láthatóan őszintén megbánó nőknek milyen penitenciát szoktak kiszabni gyónáskor?

Figyelt kérdés
Ha lehet olyan válaszoljon, aki vagy nő, és gyónt már abortuszt, vagy pap, és gyóntatott már abortuszt.
2012. jún. 3. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Nőnek nő vagyok, katolikus és teológiára járok... Abortuszt ugyan nem gyóntam, de sok más nemsemmit igen.


A penitenciákat illetően azt kell tudni, hogy nincs "szabvány", hogy mire mit kell vagy szokás adni. Sok-sok évszázaddal ezelőtt létezett ilyen, de hála Istennek rájöttek, hogy nem lehet tartani (sokszor úgy összeadódott az emberek penitencia-mennyisége, hogy 20 élet sem lett volna elég a vezeklésre).


Az a lényeg, hogy teljesen a pap személyétől függ, hogy mit ad. Van, aki nagy bűnökre is pici penitenciát ad, van, aki mennyiségileg sokat egész kicsinységekre is. De a penitenciának végülis nem az a lényege, hogy a bűnhöz legyen méretezve. Ha belegondolsz, mit tudsz az Úrnak törleszteni? Nem sokat... És különben is, Jézus mindenért megfizetett, az Ő áldozata alapján kapunk az Atyától bűnbocsánatot. Mi ehhez hozzátenni semmit nem tudunk. Gyónni is azért mehetünk, mert Ő mindent kifizetett, így mi ingyen kapjuk a kegyelmet.


Hogy akkor mire jó a penitencia, és minek kell Istennek? Nem Neki kell első sorban, hanem nekünk. A penitencia egy jelképes cselekedet, de őszintének kell lennie. Olyan, mint mikor a gyerek kitöri az ablakot, és utána büntetésből 3 hétig ő mosogat. Ezzel nem jön be az ablak ára, és nem is ő javítja meg, de érzi, hogy amit tett, afölött nem lehet csak úgy szemet hunyni, és nem sétálhat tovább anélkül, hogy megpróbálna kiengesztelődni azzal, akinek a kárt okozta. Persze sánta hasonlat, hisz Istenben kárt tenni nem tudunk, de talán érted, mit akarok...


Bármilyen penitenciát is kapj tehát: nem ez egyenlíti ki a "számládat", ezt tudd! Te semmit nem tehetsz hozzá az üdvösségedhez, ingyen kaptad!

Más részről pedig végezd őszintén. Volt, hogy nagy bűnökért is egyetlen Miatyánkot kaptam, volt, hogy semmiségért egy rakás imádkoznivalót. Szeretettel és hálával próbáltam ezt is, azt is végezni. Általában imát adnak, bibliaolvasást, elgondolkodást, másoknak/magunknak megbocsátást, vagy jótetteket (adakozás, beteglátogatás, családtagokkal törődés stb.). Van, hogy szorosan összefügg a bűnnel, van, hogy nem. A lényeg, ismétlem, hogy hálával és őszintén végezd, és ha pici dolgot kapsz, ne akarj nagyobbat "követelni". Félni pedig semmiképp ne félj.


Isten irgalmas szeretete vár a gyóntatóban, ne félj semmit! Jó az Úr! Ezért fogad vissza a gyónással teljes rangúan az egyházi közösségbe és az Ő asztalához, hogy egészen személyesen is beengedhesd a Királyt.


S ne feledd a többi bűnöd sem meggyónni, mert ha készakarva elmulasztod, érvénytelen lesz a gyónás.


Isten áldjon!

2012. jún. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolsz, milyen penitencia mentené fel a lelkiismeretedet?

Ez egy fontos kérdés ebben az esetben.

2012. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat is, de örülnék olyan válaszolónak is, aki tényleg gyónt már abortuszt, vagy pap, és gyóntatott.
2012. jún. 4. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Penitencia? Jézus halála nem elég? Ő magára vállalta bűneinket. Ha őszintén megbántad, azt az Úr úgyis látja. Neki kell megvallanod. Csak nála teheted le a terhedet.


És nem, nekem sem volt abortuszom. Csak egy kedves ismerősömnek.

2012. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki mindnet megbocsát, aaz valójában letojja a saját szabályait. hiszen a megszegésüknek semmi következménye, az elkövető előre tudja hogy úgyis meg lesz bocsátva és kész.
2012. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
leírtam neked privátban az abortuszom gyónásának történetét, remélem megkaptad!
2012. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszi.:)
2012. júl. 30. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!