Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan háláljam meg az Istennek?

Hogyan háláljam meg az Istennek?

Figyelt kérdés
Hogyan hálálhatnám meg az Istennek, hogy nagy jót tett velem? Ne olyat írjatok, hogy legyek jó, és tartsam be a parancsolatokat, mert eddíg is erre törekedtem
2012. jún. 5. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Pedig tényleg ekkor teszel neki kedveset.


Most írjam azt, hogy menjél papnak vagy apácának?

Esetleg add el mindened és hirdesd az igét?


Légy az aki vagy továbbra is, kerüld a bűnt és cselekedj jót. Éld az életed boldogan és tedd másokét is azzá.


(titok, hogy mit tett veled?)

2012. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi történt veled? Így kevés van leírva. De átlagban menj el minden lehetséges napon templomba, imádkozz rendszeresen, és a többi......
2012. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel a legfőbb parancs a szeretet parancsa, szerintem valami olyat tegyél még pluszban, amivel szeretetet adsz rászorulóknak. Olyasmire gondolok, mint pl. kórházban vagy idősek otthonában az ott lakó, elhanyagolt emberekkel beszélgetni. Nem tudom, hol lehet ilyesmire jelentkezni, de ha egyedül nem találsz, segíthetek keresni.
2012. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te jót teszel másokkal, akkok mit vársz el? Boldog vagy, ha megköszöni az illető, és utána mindketten továbbmentek, élitek az életeteket.

Mit gondolsz, Isten miért segít? Ő is megelégszik azzal, ha megköszönöd neki, és azok után éled a mindennapjaidat, teszed amit tenned kell, és ő is teszi, amit éppen kell.

Nem hiszem, hogy hosszantartó, külön hálálkodást várna el bárkitől, egyszerűen, érzi a háládat, érzi az örömödet, és szerintem ennyi neki is elég.

2012. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a hozzáállás szerintem. Nem azért kell hálásnak lenned, mert jó történik veled, vagy rossz, hanem mert minden a javadra van. Ha nem lennél ugyanilyen hálás akkor is, ha összedőlne minden körülötted, akkor még sok mindent kell a háláról tanulnod.
2012. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát... nem hiszek Istenben, de ha van, akkor szerintem megelégedik annyival, hogy látja, milyen jót tett veled, és mennyire megbecsülöd.


hű, ez furán hangzik.

2012. jún. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

:D

Lehet, hogy ez neked furán hangzik.

Az nagyon is érti, aki szokott másoknak úgy segíteni, hogy cserébe nem vár el semmit. Ha látja hogy szükség van a segítségre, és lehetősége van azt megtenni, megteszi, nem érdekből, nem cserébe valamiért, hanem csak úgy, símán, minden ellenszolgáltatás, hálálkodás stb. elvárása nélkül.

Érted?

2012. jún. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem egy "köszönöm Atyám" megteszi:)

a szívednél többet úgy sem tudsz adni

2012. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos Isten volt az?
2012. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegyél nagyon jó dolgokat másokkal, hiszen amit felebarátaiddal cselekszel, azt az Úrral cselekszel. Nyújts valami komoly segítséget egy rászorulónak, pl. És természetesen törekedj folyamatosan a jó cselekvésére.
2012. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!